اخبار, ارز دیجیتال

ارز دیجیتال غنا

ارز دیجیتال غنا

ارز دیجیتال غنا | ارز e-naira

ارز دیجیتال غنا ( ارز e-naira ) غنا در تلاش است تا ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را به شهروندانی که به اینترنت دسترسی ندارند ارائه کند. یکی از مقامات بانک مرکزی غنا فاش کرد که آن ها در حال کار کردن روی یک پایلوت کار میکنند تا بتوانند قابلیت پرداخت آفلاین را با هدف توده جامعه مورد آزمایش قرار دهند.غنا یکی از رهبران جسورانه عصر جدید CBDCs در افریقا کنار همسایه اش نیجریه میباشد که قرار است ( ارز دیجیتال غنا ) e-Naira خود را در این ماه راه اندازی کند. بانک غنا بدنیال ارائه ارز دیجیتال به بیشتر مردم غنا است . به این ترتیب بانک در حال بررسی نحوه دسترسی e-cedi به صورت آفلاین میباشد.

براساس گزارشات ارائه شده میلیون ها گوشی موبایل در این کشور وجود دارد که جمعیت آن ها به ۳۲ میلیون نفر میرسد. با این حال تنها ۷/۱۵ میلیون از این تعداد به اینترنت متصل هستند یعنی نیم از کل این جمعیت. با اینکه دسترسی به اینتنرنت از سال گذشته در این کشور جهش بزرگی را تجربه کرده ، اما هنوز فاصله زیادی با جهانی شدن در غرب افریقا را دارد. کوام اوپونگ ، رییس فناوری و نوآوری بانک غنا اخیرا اعلام کرد بانک مرکزی میخواهد e-cedi را به نیمی از جمعیتی که به اینترنت متصل نیستند ارائه کند.

ارز دیجیتال چین

اوپونگ ، در مرکز اقتصادی غنا اظهار داشت : ” مشارکت مالی با در دسترس بودن اتصال و قدرت محدود میشود. آنچه که ما عنوان یکی از پیشگامان این حوزه قصد داشتیم انجام دهیم این است که e-cedi را از طریق محیز آفلاین انتقال دهیم.”

دسترسی آفلاین برای CBDC ها زمینه ای است که بسیاری از بانک های مرکزی در حال بررسی آن هستند تا به دنبال ارائه ارزهای دیجیتالی به میلیون ها نفری باشند که به اینترنت متصل نیستند. این بخش یکی از بزرگترین اهداف راه اندازی CBDC است ، و مشکلات مالی یکی از بزرگترین مزایای CBDC است.

در حال حاضر چین ، در حال ارائه یووآن دیجیتالی برای کاربران آفلاین است . باهاما نیز در این زمینه گام های بلندی برداشته است ، دلار ماسه ای آن راه حل کامل برای بلایای طبیعی بسیار رایج که میتواند اتصال اینترنت در این جزیره را مختل کند راه اندازی کرده است.

در حالی که بانک های مرکزی پرداخت های CBDC آفلاین را دنبال میکنند ، یک مقاله تحقیقاتی توسط Visa هشدار داد که ” بدون یافتن راه حلی مطمئن ، CBDC ها میتوانند امکان جعل دیجیتال را فراهم بیاورند.”

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *