ارز دیجیتال, بیت کوین

بیت کوین چیست؟

بیت کوین

همه چیز در مورد بیت کوین ، اولین و معروف ترین ارز دیجیتال جهان در دنیا

تمام مردم برای انجام مبادلات مالی و خرید مایحتاج خود از ارز استفاده می کنند و هر کشوری ارز مشخص خود را دارد به عنوان مثال ارز کشور ما ریال ، ارز کشور آمریکا دلار و کشور چین یوان است این ارزها ، ارزهای سنتی هستند و برای استفاده از آنها همیشه نیازمند تعدادی واسطه هستید از این واسطه ها می توان بانک را نام برد که از سویی تقریبا همیشه به آنها نیاز داریم و همواره فعالیت ما را کنترل می کنند در حال حاضر نوعی ارز معرفی شده است که ارز دیجیتال شناخته می شوند. شما برای استفاده از این ارزها نیازی به واسطه هایی مانند بانک ها ندارید و حتی دیگر این واسطه ها نمی توانند شما را کنترل کنند اگر می خواهید در رابطه با ارز دیجیتال بیشتر بدانید مقاله ای که قبلا با عنوان ارز دیجیتال در سایت منتشر کردیم را مطالعه کنید.

به مبحث اصلی مقاله باز گردیم ، بیت کوین یک ارز دیجیتال است. یک شبکه پرداخت جدید که یک سیستم پرداخت جدید و یک نوع پول کاملاً دیجیتال را بوجود آورده است. این اولین شبکه پرداخت با هدف تمرکز زدایی است که بدون هیچگونه نهاد مرکزی یا واسطه ای مانند بانک ، توسط کاربرانش نیرومند شده است. تمام تراکنش ها بدون واسطه انجام می شود به این معنی که شما برای انجام تراکنش هایی که انجام می دهید دیگر نیاز به نهادی مانند بانک و دیگر موسسات متمرکز ندارید و تمام اینها به دلیل ساختار بیت کوین است که تمام تراکنش ها به صورت همتا به همتا انجام می شود.

چه کسی سازنده بیت کوین است ؟

ساتوشی ناکاموتو؛ نام فردی است که به عنوان مخترع بیت کوین در اینترنت منتشر شده‌ است اما هویت واقعی سازنده آن هنوز مجهول است. بسیاری از افراد معتقد هستند که او یک شخص نیست و بیت کوین محصولی از یک گروه برنامه‌نویسی بزرگ است.

ساتوشی ناکاموتو مشخصات اولین بیت کوین را در سال 2009 در یک فهرست ایمیل رمزنگاری شده منتشر کرد و بدون آنکه اطلاعاتی از خودش فاش سازد، پروژه را به اواخر سال 2010 موکول کرد.

آیا شبکه‌ بیت‌کوین توسط کسی کنترل می‌شود؟

هیچ فردی مالک شبکه بیت کوین نیست، درست همانطور که هیچکس مالک اینترنت نیست. این کاربران بیت کوین در سراسر جهان هستند که آنرا کنترل می کنند. اگر چه توسعه دهندگان نرم افزار آن را بهبود می بخشند ولی نمی توانند بر پروتکل آن تغییری را ایجاد کنند، هر کاربری آزاد است که نرم افزار مورد نظر خود و نسخه ای که خود می پسندد را استفاده کند. تمامی کاربران، به دلیل اینکه با یکدیگر سازگار بمانند باید از نرم افزاری استفاده کنند که از همان قواعد پیروی می کند. بیت کوین تنها بشرط اجماع کامل بین تمامی کاربران، می تواند بدرستی کار کند. بنابراین تمامی توسعه دهندگان و کاربران انگیزه بسیاری برای حفظ این اجماع را خواهند داشت.

تهران ماینر فروشگاه تخصصی فروش سخت افزار ماینینگ بیت کوین ، لایت کوین و اتریوم

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *