اخبار, ارز دیجیتال, بیت کوین

محدودیت قانونی ماینینگ در چین

منع قانونی ماینینگ در چین

منع قانونی ماینینگ در چین

منع قانونی بیت کوین در چین این روزها بسیار در کانون توجهات است . دولت چین به تازگی فارم ماینرهای بیت کوین را بار دیگر زیر فشار قرار داده است ( پیش از این هم شاهد چنین فشاری از دولت چین بر ماینرها بوده ایم). علت این فشار کمبود برق با فرارسیدن فصل خشک در استان سیچوان چین میباشد.( عمده فارم ماینینگ های چین در این استان قرار داردند.)

منع استخراج بیت کوین در چین

فصل خشک این منطقه از اوایل اکتبر تا اواسط بهار گفته میشود. خشک سالی در مناطق (جنوب شرقی آسیا) باعث کاهش شدید بارندگی در نتیجه پایین آمدن تولید برق توسط توربین ها میشود.همین دلیل است تا منطقه با کمبود برق مواجه شود دلیل اصلی دولت به ماینرها نیز همین کمبود برق میباشد. همانطور که در مقالات قبلی هم گفته بودیم چین بنابه دلایل اقتصادی فعالیت ماینرها را از نظر قانونی ممنوع اعلام کرده ، اما در فصول پرباران یعنی هنگامی که با مازاد برق تولیدی همراه میشود ، زیاد این قانون جدی گرفته نمیشود در نتیجه ماینرها راحت به فعالیت ادامه میدهند. اما با آغاز فصل کم آبی داستان ا حد زیادی فرق میکند . در این فصول مقامات چینی به منظور جلوگیری از کمبود برق برای منازل مسکونی و واحدهای تولیدی ، توجه خود را به ماینرها جلب میکنند و استفاده از قانون منع ماینینگ در چین به فارم ها ، فشار می آورند تا دستگاه های خود را خاموش کنند.

فروش بیت کوین

منع ماینینگ در چین این فشار نه تنها مستقیم ماینرها را تحت تاثیر قرار میدهند بلکه غیر مستقیم هم به آن تاثیر میگذارد . دولت چین علاوه بر فارم ها در این فصول ، نظارت دقیقی نیز بر نیروگاه ها دارد و نیروگاهی که بدون مجوز برق فارم ها را تامین کند ، شامل جریمه های سنگینی میشوند. همانطور که میدانید بخش عمده هش ریت شبکه بیت کوین توسط ماینرهای چینی تامین میشود(66 در صد کل هش ریت شبکه) . از طرفی دولت چین بطور جدی در حال برخورد با ماینرهایی است که از برق غیر مجاز برای استخراج بیت کوین استفاده میکنند. در ماه های اخیر وقایعی در مورد منع قانونی ماینینگ در چین ، در حال رخ دادن است:
  • در ماه نوامبر مقامات مغولستان چین ، گروه هایی برای جستجو و مصادره فارم های غیرقانونی ایجاد کردند
  • فقط 7000 ماینر که از برق غیر مجاز برای ماین استفاده میکردند ، در ماه نوامبر توسط دولت چین مصادره شدند که این تعداد با بازرسی واحدهای مشکوک خانگی ، صنعتی و تجاری مشکوک کشف و ضبط شد.

One thought on “محدودیت قانونی ماینینگ در چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *