ارز دیجیتال, بیت کوین, ماینینک

آن چه باعث جذابیت بیت کوین برای سرمایه گذاری میشود

سرمایه گذاری بیت کوین

سرمایه گذاری بیت کوین

گاهی اوقات مردم میپرسند چرا سرمایه گذاری بیت کوین جذاب است؟ جواب ساده است : زیرا بیت کوین سخت ترین دارایی پولی است که تا امروز بوجود آمده است. منظور از سخت ترین ، این است که ایجاد آن سخت تر است. این دارایی پولی است که بیشترین اعتماد را به آن دارم ، مانند طلا ، اما بهتر از آن است.در حالی که در حال حاضر نرخ سالانه عرضه طلا و عرضه بیت کوین تقریبا ۲ درصد از مقداری است که قبلا استخراج شده است ، نرخ سالانه تولید بیت کوین تقریبا هر ۴ سال یک بار ۵۰ درصد کاهش میابد تا زمانی که در قرن آینده به صفر برسد.

بنابراین براساس برنامه فعلی عرضه بیت کوین ، نرخ انتشار سالانه بیت کوین تقریبا نصف طلا خواهد بود و به کاهش آن ادامه خواهد داد  و بطور قابل توجهی کمیاب تر از طلا است . کمبود طلا و بنابراین ارزش آن به دلیل هزینه بالای تولید آن محدود شده است . تولید طلا از طریق استخراج و گداخت آن بسیار پر هزینه و گران است. در مقابل عرضه بیت کوین به دلیل عدم تمرکز آن که هم از طراحی اولیه و هم از تاریخچه آن صورت میگیرد محدود شده است.

کلید اصلی تمرکز زدایی است

تمرکز زدایی به خودی خود یک هدف نیست . در عوض تمرکز زدایی کلیدی است زیرا شبکه بیت کوین را در برابر حملات هرکسی که ممکن است بدنبال تغییر سیاست پولی باشد و در نتیجه کمبود ذاتی آن را تهدید کند ، حداکثر مقاومت را نشان میدهد.

هیچ ارز دیجیتال دیگری به سطح غیر متمرکز بیت کوین نزدیک نمیشود و بعید بنظر میرسد که چنین ارزی این گونه شود.

ساتوشی ناکاموتو یک روح است

ساده ترین راه برای تغییر یک سازمان ، تاثیر گذاری بر رهبر آن است . بیت کوین رهبر ندارد.بنیانگذار آن ، ساتوشی ناکاموتو ، توانسته است بیش از یک دهه نام مستعار باقی بماند . و از رمانی که ساتوشی ارتباط خود را با جامعه بیت کوین متوقف کرد ، هیچ فرد یا گروهی نتوانسته است نفوذ کافی برای برای ایجاد تغییرات قابل توجه در سیاست پولی بیت کوین ایجاد کند.

هیچ دارایی دیجیتال دیگری نمیتواند این ادعا را مبنی برداشتن سابقه طولانی بدون رهبری تاثیرگذار داشته باشد. هیچ رهبری برای اجبار ،  هیچ کمیته ای برای رشوه دادن ، و هیچ حوزه ای قوی برای تغییر آن وجود ندارد که بتواند آن را تغییر دهد.

خرید ماینر

اجرای یک گره بسیار ساده

یکی از مهم ترین عواملی که باعث غیر متمرکز شدن بیت کوین میشود ، سادگی ایجاد یک گره توسط یک فرد است و کاربر به آسانی میتواند چند گره را ایجاد کند. چنین گره هایی هم تراکنش ها را از طریق شبکه رله ، و هم کل تاریخچه تراکنش بیت کوین را تایید میکنند . چنین قابلیتی به هرکسی این امکان را میدهد که کل تاریخچه تراکنش بیت کوین را تایی کند و همچنین مطمئن شود کل تراکنش های آینده با قوانین پروتکل مطابقت دارند ( از جمله مواردی مانند اطمینان از این که یک بیت کوین دوبار خرج نمیشود و عرضه کلی به شدت محدود است.همه این ها با خرید کامپیوتری کم تر از ۳۰۰ دلار و اتصال به یک اینترنت با پهنای باند کم امکان پذیر است.

برای شبکه های دارایی دیجیتالی که تعداد بیشتری از تراکنش ها را پشتیبانی میکنند و یا عملکرد ویژگی های بیشتری را ارائه میکنند ، نیاز به حافظه و پهنای باند بالاتر منجر به تعداد کمتری گره میشود که تمایل دارند توسط نهادهای شرکتی به جای افرادی که در در سرمایه گذاری موفق هستند ، مدیریت شوند.

اگر پیشرفت در محاسبات مانند سال های اخیر ادامه پیدا کند. ، ممکن است بزودی در دنیایی زندگی کنیم که مردم گره های بیت کوین را روی گوشی های خود اجرا کنند. این میتواند تعداد گره های بیت کوین را به شدت افزایش دهد ، که باعث غیر متمرکز شدن بیشتر شبکه میشود.

استخراج بیت کوین سکه ها را پخش میکند

فرآیند ماینینگ نیازمند تامین تجهیزات و انرژی میباشد. این باعث توزیع بیت کوین از ماینرها به افراد عادی شده است ، زیرا ماینرها مجبور شده اند تعداد زیادی از بیت کوین های خود را به منظور تامین مالی عملیات خود بفروشند. این سیستم با سایر سیستم های اثبات سهام در تضاد میباشد ( سیستم هایی که تمایل دارند در ابتدا به گروه های کوچکی از بنیانگذاران با سکه های رایگان پاداش دهند و سپس به آن ها اجازه میدهند تا سهام خود را در طول زمان حفظ و از فروش سکه ها برای تامین هزینه مورد نیاز جهت استخراج دوری کنند.    

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *