ماینینک

استخراج ارز دیجیتال بیت کوین کش

در حال حاضر، ارزهای دیجیتال زیادی در بازار موجود هستند که هر یک از این ارزها با هدف خاصی وارد بازار شده و برای رفع نیازی مشخص استفاده می‏شوند و برخی از آن‏ها هم فقط جنبه استفاده‏ی اقتصادی داشته و تنها کاربرد آن‏ها، معامله توسط سرمایه‏گذاران ارزهای دیجیتال می‏باشد. در این مقاله، قصد داریم مطالب مفیدی را در مورد استخراج یکی از محبوب‏ترین ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین کش، ارائه دهیم. امیدواریم مقاله‏ی مفیدی برای استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال باشد.

ارز بیت کوین کش، به عنوان یکی از محبوب‏ترین ارزهای دیجیتال در بازار شناخته می‏شود و از لحاظ ارزش و قیمت در بازار هم، از جایگاه مناسبی برخوردار است. این ارز به عنوان یکی از قدرتمندترین رقبای بیت کوین در بازار شناخته می‏شود. همه‏ی این ویژگی‏ها، باعث شده تا افراد زیادی برای داشتن این ارز علاقه نشان دهند و به استخراج بیت کوین کش بپردازند. استخراج کنندگان بیت کوین کش، افرادی هستند که علاوه بر کسب درآمد برای خود، کمک شایانی برای گسترش شبکه‏ی بیت کوین کش می‏نمایند.

در شبکه‏ی بیت کوین کش نیز، استخراج کنندگان با حل معادلات پیچیده‏ی ریاضی نسبت به عمل تولید بیت کوین کش اقدام می‏کنند ولی در عین حال با این کار، باعث تأیید صلاحیت تراکنش‏های صورت گرفته در شبکه شده و جایزه‏ای را به ازای هر عمل تأیید موفقیت آمیز، دریافت می‏نمایند. همچنین با این کار، استخراج کنندگان بیت کوین کش، توکن‏های جدیدی را وارد شبکه می‏نمایند و باعث گسترش شبکه می‏شوند. در شرایط حاضر، ارزش جایزه‏ی داده شده به ازای هر بلاک در شبکه، برابر با 12.5 بیت کوین کش می‏باشد.

البته قبل از شروع استخراج بیت کوین کش، بهتر است که سودآوری این استخراج را با توجه به قیمت این ارز در بازار و سخت افزار خودتان برای تولید آن، در نظر بگیرید و در صورت پر سود بودن کار، برای استخراج بیت کوین کش، اقدام نمایید. اگر در این فکر هستید که آیا استخراج بیت کوین بهتر است یا استخراج بیت کوین کش، باید این نکته را خدمتتان عرض کنیم که در استخراج بیت کوین و بیت کوین کش تفاوت‏هایی وجود دارد.

در بیت کوین کش، محدوده‏ی اندازه‏ی بلاک برابر با 8 مگابایت می‏باشد در صورتی که این اندازه برای بیت کوین برابر با 1 مگابایت است پس برای استخراج یک بلاک از بیت کوین کش، باید انرژی و هزینه‏ی به مراتب بیش‏تری را نسبت به استخراج یک بلوک از بیت کوین بپردازید و در واقع از سخت افزار خود، کار بیش‏تری را بکشید ولی در عین حال، جایزه‏ی داده شده برای هر بلوک در بیت کوین کش بیش‏تر از بیت کوین بوده و این خود دلیلی برای پر سود بودن استخراج بیت کوین کش می‏باشد که باعث جذب شدن بسیاری از استخراج کنندگان به این زمینه شده است.

در استخراج بیت کوین کش، قدم اول ساخت یک کیف پول مخصوص به بیت کوین کش می‏باشد تا قادر باشید که موارد استخراج شده را به صورت ایمن در این کیف پول ذخیره نمایید. قدم بعدی در این کار، این است که درباره‏ی نحوه‏ی استخراج خود تصمیم‎گیری نمایید و ببینید که قصد دارید با توجه به سخت افزار در دسترس خود، عمل استخراج بیت کوین کش را به صورت فردی انجام داده و یا این که آن را در قالب یک کار گروهی و در یک استخر استخراج بیت کوین کش انجام دهید. توصیه می‏شود که برای استخراج بیت کوین کش، حتماً در یک استخر عضو شوید.

با عضو شدن در یک استخر بیت کوین کش، می‏توانید شانس خود را با صرف هزینه‏ای کمتر برای کسب جوایز از استخراج بیت کوین کش به مراتب نسبت به حالت انفرادی افزایش دهید. در صورتی که در حالت انفرادی می‏توانید سود بیش‏تری نصیب خود نمایید ولی در عین حال باید هزینه‏ی بسیار بیش‏تری را پرداخت کنید که با وجود این پرداخت هزینه، باز احتمال موفقیت پایین‏تر از حالت گروهی می‏باشد.

بعد از تصمیم‎گیری در مورد نحوه‏ی استخراج، برای مانیتورینگ فعل و انفعالات صورت گرفته در عمل استخراج، باید یک نرم افزار مخصوص استخراج بیت کوین کش تهیه نمایید. در صورت عضویت در یک استخر، معمولاً خود استخر، نرم افزار مخصوص به خود را دارد و می‏توانید از آن نرم افزار برای مدیریت کارهای استخراج خود استفاده نمایید. نرم افزارهای معروف در زمینه‏ی استخراج بیت کوین کش، ” CGminer ” و ” BFGminer ” می‏باشند که در کنار آن‏ها، استفاده از نرم افزار ” EasyMiner ” نیز برای افراد مبتدی در این کار توصیه می‏شود.

در مورد سخت افزار مورد نیاز برای استخراج بیت کوین کش نیز باید گفت که انواع سخت افزار مناسب برای این کار در فروشگاه سایت “tehranmine” موجود می‏باشد که شما بسته به نیاز و هدف خود، می‏توانید سخت افزار مناسب را انتخاب کرده و آن را با مناسب‏ترین قیمت ممکن خریداری نمایید. البته در این کار، می‏توانید با بخش پشتیبانی سایت مشاوره داشته و سپس سخت افزار مورد نیاز خود را شناسایی و برای خرید آن، اقدام نمایید.

در مورد استخرهای استخراج بیت کش نیز، باید گفت که در حال حاضر استخرهای زیادی در سراسر دنیا مشغول فعالیت در این زمینه هستند ولی مناسب‏ترین و پر سودترین استخرهای بیت کش را می‏توان به صورت زیر نام برد :
  • ” com “
  • ” F2Pool “
  • ” ViaBTC “
  • ” com “
  • ” AntPool “
  • ” BitClub “
  • ” top “
که بنابر دلخواه خود می‏توانید در هر یک از موارد بالا برای استخراج بیت کوین کش عضو شوید. در عین حال، روش دیگری نیز برای استخراج بیت کوین کش وجود دارد و آن ” Cloud Mining ” می‏باشد. در این روش نیاز به خرید فیزیکی سخت افزار نیستید و تنها از طریق توافق با سایت و در اصطلاح امضای قرارداد با آن‏ها، می‏توانید نسبت به استخراج بیت کوین کش اقدام نمایید.

البته در این روش، موارد کلاه برداری زیادی در بازار بوده که برای جلوگیری از این موارد ناخوشایند می‏توانید از سایت ” CryptoCompare ” برای تصدیق صحت فعالیت‏های سایت ” Cloud Mining ” مورد نظر، اقدام نمایید. در عین حال در این روش، مقدار بسیار کم‏تری سود نسبت به روش‏های معمول استخراج بیت کوین کش به کاربر داده خواهد شد. از جمله سایت‏های معروف در این زمینه، می‏توان ” Hashflare ” و ” Genesis Mining ” را نام برد که مطمئن‏تر از سایر گزینه‏های موجود در بازار می‏باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *