ارز دیجیتال, مقاله

آلت کوین (altcoin) چیست؟

altcoin

آلت کوین چیست | Altcoin چیست

آلت کوین ها (altcoin) ارزهای دیجیتالی هستند که پس از موفقیت بیت کوین راه اندازی شده اند. بطور کلی هر آلت کوین که پا به عرصه وجود گذاشت قصد داشت تا با رفع ایرادات بیت کوین خود را بهتر از آن معرفی کند. موفقیت بیت کوین به عنوان یک ارز مبادله همتا به همتا راه را برای بسیاری از ارزهای دیگر دنبال روی آن هموار کرد. اغلب آلت کوین ها با هدف قرار دادن محدودیت های بیت کوین سعی دارند نسخه هایی جدیدتر و با مزیت رقابتی بهتر از بیت کوین ارائه دهند. از آنجا که آلت کوین به تمام ارزهای دیجیتالی بجز بیت کوین اشاره میکند ، پس میتوان گفت آلت کوین در واقع صدها ارز دیجیتال مختلف را شامل میشود.

جزییات Altcoinآلت کوین(altcoin) ترکیب دو کلمه آلت و کوین ( به معنی سکه اما در دنیای بلاک چین به همان ارزهای دیجیتال گفته میشود.). پس مجموع این دوکلمه در کنار هم معنی سکه جایگزین یا به طور دقیق تر ارز دیجیتال جایگزین بیت کوین را میدهد. بنابراین گروهی از ارزها هستند که همگی باهم نقش جایگزین ارز دیجیتال بیت کوین را ایفا میکنند.

پس داستان موفقیت بیت کوین ارزهای دیجیتال متنوع برای پرداخت همتا به منظور تلاش برای تقلید این موفقیت بوجود آمدند. در حالی که بیت کوین اولین ارز دیجیتال شناخته شده اما ظهور تعداد زیادی ارز بر پایه بلاک چین که همگی به نحوی بهبود بیت کوین را دنبال میکنند ، باعث شود توجه سرمایه گذاران زیادی به سمت این ارزها جذب شود.

تعداد زیادی از آلت کوین ها براساس چارچوب اساسی تعریف شده برای بیت کوین بوجود آمده اند. پس با توجه به این وضعیت ، اکثر آلت کوین ها (altcoin) همتا هستند و یک فرآیند استخراج را شامل میشوند و برای استخراج آن ها کاربران معادلاتی را حل میکنند و علاوه بر امکان استخراج روش های کارآمد و ارزان برای معاملات تحت وب ارائه میدهند. با این وجود بسیاری از قابلیت های هم پوشانی که آلت کوین ها ارائه میدهند با یکدیگر متفاوت است.

آلت کوین(altcoin) برای رسیدن به هدف خود طیف وسیعی از تغییر رویه ها نسبت به بیت کوین از جمله استفاده از الگوریتم های متفاوت ، روش ها و ابزارهای کارآمد که بیت کوین فاقد آن هاست و افزایش سطوح امنیتی حریف خصوصی نسبت به بیت کوین ارائه کردند. اولین آلت کوینی که بوجود آمد Namecoin بود ، این ارز دیجیتالی بر اساس همان کدهای بیت کوین کار میکرد. دقیقا مانند بیت کوین تعداد Namecoin به 21 میلیون عدد محدود است .

مقایسه بیت کوین با اتریوم

آلت کویناین ارز در آوریل 2011 معرفی شد ، namecoin در وهله اول با ایجاد کمتر دامنه های کاربری مسیر خود را از بیت کوین جدا کرد . namecoin این امکان را فراهم آور کرد که کاربران با استفاده از دامنه های .bit ثبت نام کنند و هدفش افزایش حریم خصوصی ، ناشناس ماندن و مقاومت در برابر سانسور بود. اما امروزه مهمترین ارز های altcoin های رهبر بازار Ethereum ، litecoin و Ripple هستند. (لایت کوین نزدیک ترین رقیب به بیت کوین محسوب میشود.) لایت کوین اندکی پس از معرفی namecoin در اکتبر 2011 معرفی شد ، لایت کوین طبق گفت های توسعه دهنده آن اگر بیت کوین طلا باشد ، لایت کوین نقره بود.( توصیه میکنم مقاله تفاوت بیت کوین با لایت کوین را مطالعه کنید.)

در حالی که لایت کوین از نظر کدنویسی و کارایی شباهت زیادی به بیت کوین دارد اما دارای چند تفاوت ساختاری اساسی نسبت به آن است. در لایت کوین زمان تایید هر معامله دو دقیقه است در حالی که در بیت کوین تقریبا 10 دقیقه . تفاوت دیگر تعداد کلی لایت کوین 84 میلیون عدد است که این تعداد در بیت کوین  یا namecoin  همان 21 میلیون عدد است. دیگر تفاوت اصلی آن الگوریتم Scrypt آن است که برخلاف اگوریتم SHA-256 بیت کوین که برپردازنده تکیه دارد ، روی حافظه تاکید میکند.

این سیستم دقیقا عکس سیستم بیت کوین عمل میکند زیرا بالا بردن میزان حافظه در الگوریتم بیت کوین سرعت ماین آن را کاهش میدهد و تسلط بر هریک از کاربران یا گروه های کاربران سخت تر میکند. از ما می 2018 بیشتر از 1500 ارز دیجیتالی در فضای اینترنت وجود دارد که همه بجز یکی از آن ها آلت کوین است. ارزهای دیجیتالی جدید را میتوان در هر زمان ایجاد کرد . علاوه بر این بسیاری از ارزهای دیجیتالی قدیمی هم بودند که دیگر وجود ندارند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *