ارز دیجیتال, مقاله

آیا باید به ارز فیسبوک اعتماد کرد؟

ارز دیجیتال فیسبوک

فیسبوک یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی میباشد که سابقه طولانی در کنترل اطلاعات ما داراست. در تلاش برای انحصار در آوردن بازار شبکه های اجتماعی ، فیس بوک از اطلاعات ما در چندین زمینه مختلف استفاده کرده است.

فروش اطلاعات به افراد و کمپانی های شخص ثالث برای اجرای اهدافشان و استفاده ابزار برای کمپین های تبلیغات سیاسی.  به همین دلیل مجله وال استریت ژورنال در مورد پروژه مخفی stablecoin فیس بوک  به ما هشدار میدهد ، پروژه ارز دیجیتال فیسبوک که libra خوانده میشود. چیزی که کمپانی میخواهد ایجاد کند ، شبکه ای از بازرگانان و موسسات برای پشتیبانی از ارز دیجیتالی جدیدی که در حال توسعه آن هستند است.

در پایان Zuckerberg به دنبال تامین مالی 1 بیلیون دلاری از منابعی مثل visa و mastercard برای پروژه libra  است . سال گذشته پروژه برای چیز بسیار بزرگتری که برای آن طراحی شده بود سرگردان بود. یک ابزار ساده که برای کاربران امکان جابجایی پول از طریق وات اپ را فراهم می آورد.این پلتفرم بعد از عرضه شدن نزدیک به 16 بیلیون کاربر روزانه خواهد داشت.

با این حال سوالی که برای ما پیش می آید این است که آیا میتوان به فیسبوک اعتماد کرد؟ جواب این است خیر. بیایید نگاهی به حقایق داشته باشیم. سال گذشته فیس بوک کمبریج رسوایی بزرگی داشت. اگر فیسبوک ارز دیجیتال ارائه کند ، باید اطلاعات مالی خود را به آن ها ارائه کنید ، چیزی که در این مرحله شما علاقه ای به آن ندارید.

ارز دیجیتال فیسبوکبا توجه به این اولویت فیسبوک که فروش اطلاعات است ، سابقه سو استفاده از اطلاعات توسط فیس بوک وجود دارد. نگاهی به ماه مارچ گذشته بیندازیم ، هنگامی که فیسبوک اکانت ذخیره شده میلیون ها نفر از کاربران را افشا کرد ، ساده ترین نمونه از سال 2012 تا کنون.

این یک نگرانی عمده برای کاربرانی است که میخواهند با اطلاعاتشان به فیسبوک اعتماد کنند. اگر شما به کمپانی با هر مقدار پولی اعتماد کنید ، شانس خوبی خواهد بود که اطلاعات مالی شما تبادل کنند.

از سوی دیگر از مهمترین مشخصه های بیت کوین تضمین ناشناس بودن آن است ، چیزی که برای ارز دیجیتال فیسبوک لیبریای فیسبوک متواند توهمی بیش نباشد. این ها دلایل اصلی ما به تردید و بی اعتمادی نسبت به ارز دیجیتال فیسبوک میباشد.

این مقاله ترجمه ای بود از It Would Be a Mistake To Trust Facebooks Native Cryptocurrency و با کلیک روی عنوان میتوانید به متن اصلی نیز دسترسی پیدا کنید.
برای خرید ماینر و تجهیزات ماینینگ ، و دریافت مشاوره تخصصی در زمینه استخراج بیت کوین ، فارم ماینینگ و خرید بیت کوین ( فروش بیت کوین ) با تهران ماینر تماس بگیرید در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *