ارز دیجیتال, مقاله

آینده یووان دیجیتال

یووان دیجیتال

یووان دیجیتال

Mu  مدیرعامل بانک مرکزی چین ، در گفتگو با خبرنگاران در نشست سالانه علمی انجمن مالی چین ، روز شنبه در پکن گفت یووان دیجیتال دارای تفاوت های اساسی با ارزهای دیجیتالی درجه یک ، که شامل لیبرا ( ارز دیجیتال فیسبوک ) نیز میشود ، است. همانطور که توسط اخبار اوراق بهادار شانگهای گزارش شده است Mu گفت:” یووان دیجیتال برای حدس و گمان استفاده نمیشود . RMB برای خرج کردن است نه برای حدس و گمان.یووان دیجیتال ابهامات بیت کوین را نداشته و نیازی به پشتیبانی سبد ارزی ندارد تا ارزش آن حفظ شود. در حال حاضر مشخص نیست که بانک مرکزی جمهوری خلق چین از مکانیسم جایگزین برای پیوند دادن یووان دیجیتال به شیوه های سنتی برخوردار است یا خیر. طبق گزارش های موسسه تحقیقات ارزهای دیجیتال PBOC در طی 5 سال گذشته یووان دیجیتال را که رسما با عنوان پرداخت الکترونیکی شناخته میشود ، در حال توسعه است. یک مقام سابق PBOC ماه گذشته گفت که این بانک دو مورد پیش بینی اصلی  برای استفاده از یووان دیجیتال دارد :
  • تسهیل در پرداخت های خرده فروشی
  • ایجاد یک کانال رسانه ای برای پرداخت های بیرون مرزی
مقامات بانک مرکزی چین به افشای جزییات این سکه بلافاصله پس از لیبرا فیسبوک پرداختند. این ارز بعنوان یک راه حل ارزانتر و سریع برای انتقال حواله ها است . ارزش لیبرا به ارزهای اصلی بین المللی مانند یورو ، استرلینگ و دلار امریکا وابسته است که توسط اعضای انجمن تهیه میشود. پیش بینی میشود چین از روش ابتکاری پول خصوصی برای گرفتن سهم بازار استفاده کند و انتظار داشته باشد اولین اقتصاد برای راه اندازی یک بانک مرکزی برای ارز دیجیتال باشد.

خرید بیت کوین

یووان دیجیتال   Mu گفت : در مورد نقشه راه یووآن دیجیتال ، مهندسان pboc تقریبا به پایان راه رسیده اند . وی گفت :” در حال حاضر ، ارز دیجیتال DCEP از بانک مرکزی جمهوری خلق چین اساسا طراحی سطح بالا ، فرمول استاندارد ، تحقیق و توسعه عملکردی ، اشکال زدایی و آزمایش مشترک را انجام داده است.” Mu افزود ، این بانک بزودی در جایی خواهد بود که بتواند بتدریج صدور یووآن دیجیتال را از طریق شرکای تجاری خود که شامل Tencent و Antib financial با پشتیبانی Alibaba است ، به شهروندان چینی شروع کند.

امنیت در خرید بیت کوین

پروژه بلاک چین چین اگرچه منتقدان بر این باورند که چین میتواند از یووآن دیجیتال برای نظارت بیشتر بر شهروندان استفاده کند ، اما مو گفه است که این بانک میزان حفظ حریم خصوصی مانند معاملات نقدی را تضمین میکند ، در عین حال امکان ردیابی معاملات غیرقانونی را نیز دارا است.  Pboc در ماه نوامبر اظهار داشت که یووآن دیجیتالی پس از ادعای اعلام این خبر در 20 نوامبر هنوز در مرحله آزمایش قرار  دارد  اما مسئولان بانک هرگونه تاریخ انتشار قبل از 10 دسامبر را رد کرده اند.

تفاوت با بیت کوین

مدیر عامل بانک مرکزی جمهوری خلق چین ، mu Changchun گفت فرم دیجیتال یووان با بیت کوین و stablecoin های رایج کاملا متفاوت خواهد بود. خبرگزاری چین south china morning post در 22 دسامبر گزارش داد که رییس انیستیتو تحقیقات ارزهای دیجیتال در PBoc اظهار داشت که ارز دیجیتال چین یک شکل دیجیتالی یووان است که جایی برای گمانه زنی در مورد ارزش آن و بدون پشتوانه ندارد. Mu توضیح داد : “ارز برای حدس و گمان نیست . این با بیت کوین یا توکن های پایدار متفاوت است ، که میتواند برای گمانه زنی ها و پشتیبانی از سبد ارزی مورد استفاده قرار بگیرد.” Mu اخیرا اعلام کرده که ارز دیجیتال ملی چین در یک سیستم دولایه فعالیت خواهد کرد و بانک مرکزی جمهوری خلق چین در صدر آن قرار دارد و بانک هیا تجاری مجاز به ردیف دوم ستون متمرکز هستند.”

محدود کردن معاملات بزرگ نقدی توسط چین

در ماه نوامبر  people bank جمهوری خلق چین اعلام کرد با محدودیت هایی برای معاملات نقدی ، در مقیاس بزرگ که به مدت 2 سال طول کشیده است و در فاز اول برای استان Hebei و استان Zhejiang و شهر Shenzhen احرا خواهد شد. در همان ما mu اعلام کرد که جمهوری خلق چین با معرفی ارز دیجیتال خود ، قصد ورود به جنگ با پول نقدی و رایج را ندارد. در عوض پکن قصد دارد ارز جدید را برای تکمیل اسکناس های کاغذی یووان در نظر بگیرد.

نقش آفرینی آینده چینی ها در ارزهای دیجیتال

در همین حال بانک مرکزی چین در تلاش است تا با راه اندازی یک توکن دیجیتالی ، دلار امریکا را به چالش بکشد ، زیرا قصد دارد اولین آزمایش در دنیای واقعی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را قبل از پایان سال 2019 انجام دهد. بنابر گزارش بانک مرکزی چین ، چهاربانک بزرگ و مشارکت کنندگان عمده اقتصادی مانند china telecom  ، پرداخت به صورت ارز دیجیتالی را آزمایش خواهند کرد.

نوشته های مرتبط

One thought on “آینده یووان دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *