اتریوم, ارز دیجیتال, مقاله

ارتقا اتریوم به اتریوم ۲

اتریوم 2

اتریوم ۲ | Ethereum 2

بوترین میخواهد اتریوم ۲ (Ethereum 2 ) را با سرعت بیشتر و اعتبار سنج سازگار با اتریوم ۱ ( نسخه فعلی اتریوم ) ایجاد کند. بنیانگذار اتریوم یعنی ویتالیک buterin اخیرا پیشنهادی برای انتقال زود هنگام اتریوم ۲ ارائه کرده است. Buterin  با ارائه یک پستی در ۲۱ دسامبر ، در انجمن تحقیق و توسعه اتریوم ، یک برنامه انتقال از اتریوم به اتریوم۲  را از طریق سیستم اعتبارسنجی ETH که به آن ” اعتبار سازگار با اتریوم ۱  ” گفته میشود ، تنظیم کرده است. به گفته ویتالیک ، این پیشنهاد جایگزین جدید ، نیاز کمتری برای ” تغییر مکان مجدد” در شبکه دارد.

او نوشت : ” به طور خاص ، به مشتری های بدون شهروندی نیاز دارد ، ولی نه کارگران غیردولتی و راه اندازان وب ، به همین دلیل برای دستیابی مجدد به کارایی کمتری احتیاج دارد.” در همین زمان روش انتقال جدید پیشنهادی با روش انتقال مشابه که قبلا برای اتریوم صورت میگرفت جایگزین میگردد . ویتالیک Buterin خاطر نشان کرد : مکانیزم انتقال از اتریوم به    اتریوم ۲ برای ۳ ژانویه سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است.

اتریوم ۲ یک بروزرسانی جدید و مهم در شبکه بلاک چین اتریوم است که به منظور تغییر در الگوریتم اجماع فعلی proof of work خود به proof of Stake طراحی شده است. به محض اینکه بلاک چین اتریوم به اجماع pos تبدیل شود ، عملکرد اعتبار سنجی بلوک از ماینرهابه اعتبار دهندگان شبکه منتقل میشود.

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰

Ethereum 2

همانطور که پیش از این اعلام کردیم انتظار میرود مرحله صفر انتقال اتریوم به Ethereum 2 در ۳ ژانویه سال ۲۰۲۰برگزار شود. مطابق پیشنهاد جدید جایگزین ویتالیک ، پیش بینی میشود اعتبار سنجی ETH1 هر دو گروه قبلی یعنی اتریوم ۱ و   Ethereum 2 را در بلاک چین حفظ کند. در این راستا Buterin موارد زیر را پیشنهاد میکند :

“معتبرهایی که میخواهند در سیستم ETH1 شرکت کنند میتوانند خود را به عنوان معتبر اتریوم ۱ ثبت کنند و انتظار میرود علاوه بر گره چراغ خود ، گره کامل ETH1 را نیز حفظ کند. گره کامل ETH1 تمام بلوک های موجود در Shard 0 را بارگیری میکند و یک حالت کامل به روز شده ETH1 را حفظ میکند.”

احتمال افزایش هزینه ۱۰ تا ۱۵ درصدی

Buterin افزود :” در نتیجه روش انتقال پیشنهادی ، هزینه معاملات در شبکه اتریوم ممکن است اندکی افزایش یابد.” بنابرگفته بنیانگذار اتریوم ، تماس با یک قرار داد به یک بایت کد اضافی نیاز دارد ،این باعث میشود یک معامله ساده ERC20 ، ۵ تا ۱۰ درصد افزایش هزینه داشته باشد. Buterin نتیجه گرفت : ” این رقم در واقع به اندازه متوسط برنامه های کاربردی مجازاتی نخواهد بود ، اگرچه بسیاری از برنامه ها برای استفاده کمتر از قراردادهای با اندازه کامل ، نیاز به تغییر مکان مجدد خود دارند.

برخی از برنامه های استثنایی وجود دارند که به طرز قابل توجهی کمتر استفاده میشوند . یک معامله ساده ERC20 ( از جمله DAI ) حداکثر ۱۰ تا ۵ درصد پوند گران شوند.” در حالی که Buterin معتقد است الگوریتم اجماع proof of work باعث میشود که بلاک چین اتریوم از بیت کوین امن تر شود ، برخی از فعالان جامعه رمزنگاری فکر میکنند که برنامه Ethereum قصد دارد اتریوم را به Ethereum 2 تغییر دهد ، این نشان میدهد تا به امروز اتریوم هنوز نتوانسته بطور کامل خود را اثبات کند.

صرافی تهران ماینر با امکان خرید بیت کوین و فروش آن ، همچنین امکان دریافت قیمت لحظه ای بیت کوین خدمتی دیگر از سایت تهران ماینر است که برای دوستان عزیز فراهم شده است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *