ارز دیجیتال, مقاله

ارزدیجیتال ChainLink و ویژگی های اصلی آن

ارز دیجیتال ChainLink

ارز دیجیتال ChainLink

ارز دیجیتال ChainLink یک پروژه بلاک چین است که هدف آن پرداخت آسان و انتقال اعتبار از سرویس های پرداختی مانند Paypal و Visa ، بانک هایی مثل HSBC و ولز فارگو ، و شبکه بلاک چین اتریوم و بیت کوین میباشد.این بلاک چین در سال 2015 معرفی شد و توکن آن که براساس ERC-20 در سال 2017 بصورت ICO بین سرمایه گذاران توزیع شد.

توکن Link

گفتیم توکن ارز دیجیتال ChainLink  برپایه ERC-20 بوده و نام آن Link میباشد که برای عملکردهایش به برنامه ها و داده ها و API وصل میگردد. این بلاک چین که در ابتدا قراردادهای هوشمند را پشتیبانی میکرد به دنبال راهی برای از بین بردن خلایی که در سیستم بلاک چین و سیستم لگیسی وجود دارد ، است. پردازش هایی که در این شبکه بلاک چین انجام میشود ، قراردادهای هوشمندی است که دارای المان های برنامه ریزی شده میباشد و دارای توافق هایی خدماتی یا SLA میباشند.

این داده ها بعد از ایجاد به سرعت جمع آوری پیش از هرگونه عملیات تایید میشوند تا امکان هیچ جعل  وکلاهبرداری وجود نداشته باشد. طی عملیات به توکن Link در پلتفرم اتریوم جایزه داده میشود.

پشتیبانی از بقیه بلاک چین ها

در زمان نوشته شدن این مقاله ارز دیجیتال ChainLink روی بستر اتریوم  قرار دارد و از اتصال به سایر برنامه هایی که برپایه اتریوم نوشته شده اند بطور کامل پشتیبانی میکند. طبق گفته توسعه دهندگان این بلاک چین در آینده نزدیک از شبکه های بلاک چین بیشتری پشتیبانی میکند ، دلیل آن هم همان هدفی که ذکر کردیم میباشد از بین بردن شکاف ین سیستم های پرداخت مختلف.

سرگی نازاروف روسی ، بنیان گذار این ارز دیجیتال ، در گذشته روی سیستم پرداخت سوییفت (سیستم هوشمند این شبکه پرداخت اوراکل نام دارد) فعالیت داشته است.

تفاوت بیت کوین و اتریوم

ارز دیجیتال ChainLinkسیستم اوراکل برمبنای الگوریتمی کار میکند که بتواند داده های واقعی را با بلاک چین ترکیب کرده و از این طریق فرصت های سرمایه گذاری بیشتری پدید آورد. بالاترین قیمتی که تا تاریخ 9 ژانویه 2018 برای این ارز دیجیتال ثبت شده ، 1/28 دلار بوده است . موجودی کل این توکن ، 1 میلیارد توکن میباشد. در چند ماه اخیر قیمت این توکن ها تدریجی افزایش یافته است بطوریکه با وجود نصف شدن سهم بازار آن قیمتش دوبرابر شده است.

فروش این توکن ها همانطور که از قبل گفتیم در سال 2017 آغاز شد و در این ICO 35 درصد کل توکن ها به ارزش 35 میلیون دلار بین سرمایه گذاران توزیع گشت. 350 میلیون توکن دیگر نیز برای پخش کردن بین اپراتورها و 300 میلیون باقی مانده نیز تحت مالکیت خود شرکت باقی میماند.
>
توکن Link با فروش داده ها و خدمات خارج از زنجیره بلاک چین از راه API قصد دارد تا گره های اوراکل را برای استخراج ایجاد کند.این توکن ها در بسیاری از صرافی های معتبر ارز دیجیتال از جمله صرافی بایننس پذیرفته شده و معامله میشود قابل مبادله بین بیت کوین ، تتر ، اتریم و ریپل میباشد. حجم معاملات روزانه آن هم بطور میانگین 10 میلیون دلار است که در حال حاضر نسخه بتای آن بصورت ERC-20 بر روی پلتفرم اتریوم میباشد . برخی از کیف پول های سخت افزاری از جمله لجر نانو اس هم از آن پشتیبانی میکند.  

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *