ارز دیجیتال, بیت کوین, مقاله

ارزهای دیجیتال خواهند ماند

علل ماندگاری ارزهای دیجیتال

علل ماندگاری ارزهای دیجیتال

علل ماندگاری ارزهای دیجیتال چه میتواند باشد . اگر چه ارزهای دیجیتال و تکنولوژی پایه آن ( بلاک چین ) در 8 سال اخیر ، شرایط سختی را گذرانده اند ، اما بقدری پیشرفته شده اند که نه تنها برای بانک ها بلکه برای تمامی سیستم های کنترل متمرکز به تهدیدی جدی مبدل شده اند. سیستم های پرداختی بیمه ، شرکت ها و حتی دولت ها در لیست این تهدید ها قرار میگیرند.هیچ کس نمیتواند مقامات ارشد بانک ها را بخاطر چندین سال نادیده گرفتن این تکنولوژی سرزنش کند. با مبالغ هنگفتی که روزانه از زیر دستان آن ها جابجا میشود ، هرگز نمیتوانند واقع بینانه با ارزی ناپایدار و دیجیتالی که به برخی از گیگ ها وابسته است ، با رقابت توزیع کنند.

مخالفت بانک ها با رمز ارز

در حالی که اولین پذیرندگان بیت کوین وعلاقمندان بلاک چین صاحب میلیون ها دلار شده اند ، افرادی که دیر به ارزش آن ها پی برده اند فقط میتوانند در مورد کاستی ها و مشکلات آن ها صحبت کنند. با تمام این حرف ها آن ها هم نمیتوانند از تمام مزایای آن غافل شوند. شاید بزرگترین تهدیدی که این ارزها میتوانند با خود بیاورند تضعیف اقتدار و محرومیت کنترل و اجرای آن ها توسط دولت ها و سیستم های متمرکز سنتی باشد. پول فیات تا حد زیادی با ارزش است زیرا توس دولت ها حمایت میشود و از نظر قیمت و در دسترس بودن توسط بانک ها کنترل میگردد. در همین حال ارزهای دیجیتال با تکیه بربلاک چین ظاهرا غیرقابل نفوذ برای دور زدن فرآیند سنتی بانکی است. با توجه به چنین موضوعی ، اینطور بنظر میرسد نادیده گرفتن ارزهای رمزپایه و تمام آنچه وعده میدهند و وعده داده میشوند سودآور است. دولت ها و جوامع باید در جستجوی راه هایی برای استفاده از ارزهای دیجیتال و بلاک چین در خدمت اقتصاد جهانی و کل بشریت باشند.

خرید بیت کوین

علل ماندگاری ارزهای دیجیتال

 

بی علاقگی دولت ها به بلاک چین

برخی از کشورها هنوز حتی با استفاده حداقلی از فناوری بلاک چین مخالف و از آن بیزارند. آشکار است که آن ها به حمایت از ارزهای رمزنگاری شده نیز علاقه ای ندارند. با تمام این شرایط بنظر میرسد چین ، روسیه و هلند با پیشروی بیشتری به فناوری جدید نزدیک میشوند. به عنوان مثال بانک مرکزی جمهوری خلق چین ، در حال تست نمونه اولیه ارز دیجیتالی اختصاصی خود است. در حالی که نتایج تلاش های آن ها کاملا ناشناخته است ، چین میتواند با یک مقیاس کامل و رمزنگاری تصویب شده توسط دولت ، به اولین کشور دنیا در این حوزه مبدل شود. با تمام تلاش هایی که چین در این زمینه انجام داده با این وجود بنظر میرسد این قضیه دور از دسترس بنظر میرسد. در همین حال هلند به منظور مطالعه انتقادی فناوری و نحوه عملکرد آن در دنیای واقعی ، ارز دیجیتال خودش را برای گردش داخلی بوجود آورده است. روسیه برنامه خلبانی را بر مبنای اتریوم اجرا کرده است. بانک های مرکزی اروپا و ژاپن نیز در همین مسیرگام بر میدارند ، اما بنظر میرسد بیشتر علاقه مند به مزایای بالقوه فناوری بلاک چین به عنوان ابزاری برای بهبود زیرساخت های خود هستند. ما هنوز نمیدانیم دولت ها چگونه از قدرت فناوری بلاک چین استفاده کرده و چگونه خط مشی های خود را برای رفع خطرات ناشی از ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار میدهند ، اما از یک نکته اطمینان داریم : اگر آن ها بجای قرار دادن قوانین مشخص استفاده از آن ها ، همچنان از این فناوری های برش خورده چشم پوشی کنند. در جای خود ، آن ها کنترل عرضه پول جهان را از دست میدهند.

تاثیر سیاست بر کوین ها

بانک های مرکزی هنوز هم در ثبات کلی پول دیجیتال و زمینه های ارزش ، حریم خصوصی و مستعد بودن در برابر حملات سایبری و کلاهبرداری شک دارند. در ماه مارس ، جروم پاول جانشین فرماندار ، این نگرانی های سیاسی را ابراز کرد و خواستار بازنگری کامل آن ها شد. با این حال ارزهای دیجیتال توسط دولت منع نمیشوند. طبق گزارش coinmarketcap ارزهای دیجیتالی تا 150 میلیارد دلار ارزش دیجیتالی دارند ، بیت کوین به تنهایی 380 درصد از زمان معرفی به حال افزایش قیمت داشته است. رشد سرمایه گذاری در سال 2017 روی این ارز خود به تنهایی روی این انفجار قیمت تاثیر گذاشته است.

نحوه مشخص شدن قیمت بیت کوین

 

علل ماندگاری ارزهای دیجیتال

شکی نیست که در برخی مقاطع ، دولت ها برای رسیدگی به استفاده از استفاده از ارزهای دیجیتال ، بلاک چین باید سیاست های مشخصی را اتخاذ کنند. همین میتواند علل ماندگاری ارزهای دیجیتال شود.

بلاک چین و کسب و کارهای کوچک

اگرچه ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین هنوز در ابتدای راه قرار دارند ، اما این پتانسیل را دارند که بعد از اینترنت به یکی از بزرگترین پیشرفت های فناوری تبدیل شوند. این خبری خوب برای کسب وکارهای کوچک ومتوسط است که تحت فشار رقابت های شدید قرار دارند. بلاک چین با تقویت فضای مناسب برای هر بازیکن در بازار ، مشاغل کوچک را ترجیح میدهد . بطور خاص ، این مزایا با بلاک چین اتریوم میسر شده است. بلاک چین اتریوم با معرفی اصطلاح سازمان خود مختار دیجیتال ((DAO ، قرار دادهای هوشمندی را میدهد که توسط جوامع غیر متمرکز و خود مختار صاحبان مشاغل کوچک ترسیم و اجرا میشود. فناوری بلاک چین واسطه ها را از بین میبرد و امکان پایین آوردن هزینه های عملیاتی را امکان پذیر و روند کار را به طور چشمگیری ساده میکند.

امنیت در خرید بیت کوین

 

علل ماندگاری ارزهای دیجیتال

 در حالی که ممکن است برای برخی غیر واقعی بنظر برسد ، مشاغل کوچک هم اکنون میتوانند از مزایای بلاک چین بنفع خود استفاده کنند. فناوری بلاک چین و ارز دیجیتال میتواند از مزایای اقتصاد جهانی برخوردار باشد. نمونه بارز آن مسیری است که ژاپن ، سومین اقتصاد بزرگ دنیا ، از زمان فاجعه مالی تا کنون طی کرده است. GOX به سال 2014 باز میگردد. بیت کوین امروزه به عنوان یک روش قانونی پرداخت در ژاپن پذیرفته شده است. بزرگترین بانک های ژاپن همچنین مبالغی را برای مبادلات بیت کوین در نظر گرفته اند زیرا این ارز شروع به جلب رضایت خرده فروشان داخل کشور و در سطح جهان کرده است. جمع بندی بدون همانطور ما با دلایلی منطقی علل ماندگاری ارزهای دیجیتال را توجیه کردیم ، اما اغلب مخالفان نیز دلایل منطقی دارند که متاسفانه ، دلایل آن ها نیز مانند دلایل ما اغلب صحیح است. بنابراین واقعیت این است که واقعا نمیتوان گفت که آینده این ارزها چگونه پیش میرود. این حقیقتی است که نمیتوان آن را انکار کرد. منبع https://www.entrepreneur.com/

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *