ارز دیجیتال, ماینینک, مقاله

تاثیر قیمت کارت گرافیک بر استخراج ارز دیجیتال

افزایش قیمت کارت گرافیک

در این مقاله قصد داریم تاثیر قیمت کارت گرافیک بر استخراج ارز دیجیتال را مورد بررسی کنیم . استخراج ارزهای دیجیتال چند سالی است که به عنوان یکی از فعالیت‏ های اساسی در راستای کسب درآمد در دنیای تکنولوژی و ارزهای دیجیتال مطرح می باشد. در واقع این عمل از قبل وجود داشته ولی در حدود چند وقت اخیر است که از ارزش و اهمیت بالایی در راستای کسب درآمد در بین سرمایه گذاران برخوردار شده است .

افزایش قیمت کارت گرافیک

تا جایی که افراد زیادی از سراسر دنیا و با بودجه های مختلف به فعالیت در این زمینه مشغول هستند. حال در این بین یکی از راه های استخراج ارزهای دیجیتال، استفاده از کارت های گرافیکی قدرتمند می باشد. به طوری که تولید کنندگان ارزهای دیجیتال با استفاده و بهره گیری از قدرت کارت های گرافیکی، نسبت به تولید ارزهای دیجیتال مورد نظر خود اقدام می کنند. در این بین شرکت های مختلفی در دنیا در عرصه تولید کارت های گرافیکی فعالیت می کنند که از جمله شرکت های مطرح در این زمینه، می توان به شرکت های AMD  و  nvidia ، اشاره نمود.

تاثیر تحولات سیاسی بر ارز دیجیتال

از طرفی دیگر باید گفت که دنیای استخراج ارزهای دیجیتال در این روزها با مشکلات حاشیه ای و البته منفی تأثیر گذاری رو به رو می باشد. بدین صورت که در نوسانات و اختلافات سیاسی به وجود آمده بین آمریکا و چین، شاهد بروز یک جنگ تجاری بزرگ بین این دو قدرت اقتصادی برتر دنیا هستیم که در این جنگ تجاری به وجود آمده، بازار استخراج ارزهای دیجیتال نیز تأثیر پذیرفته است.

کارت گرافیک AMD

به طوری که بر روی قیمت کارت گرافیک ماینینگ ، از جمله کارت گرافیک nvidia و AMD  ، افزوده شده است . این امر توسعه، تولید و استخراج همگانی ارزهای دیجیتال را با مشکل رو به رو کرده است. دلیل افزایش قیمت این سخت افزارهای گرافیکی همانطور که اشاره شد، جنگ اقتصادی بین آمریکا و چین و در راستای آن، افزایش قیمت صورت گرفته بر روی کالاهای وارداتی و صادراتی بوده است .

جنگ اقتصادی امریکا و چین

در این بین افزایش قیمت کارت گرافیک ها نیز، از این روند بی نصیب نبوده اند. لذا با توجه به موارد گفته شده و در حال شکل‏ گیری، شاهد ظهور و ایجاد شرایط سختی برای تولید کنندگان ارزهای دیجیتال هستیم. تولید کنندگانی که همواره قصد دارند با بروز رسانی سخت افزارهای استخراج خود، به تولید بسیار بیش تری نسبت به قبل دست یابند.

حال با در نظر گرفتن مشکلات و گرانی های حاصل شده، این انتظار می رود که تولید کنندگان ارزهای دیجیتال نتوانند در بازه های زمانی کوتاه تری نسبت به بروز رسانی سخت افزار خود اقدام نمایند . در این بین حتی برخی از تولید کنندگان نیز هستند که شاید نتوانند کلاً نسبت به بروز رسانی سخت افزار خود در ماه های آینده، اقدام نمایند که همه‏ این موارد دلیل اساسی بر کاهش میزان تولیدات و در نتیجه کاهش سود حاصل برای تولید کنندگان خواهد بود.

لذا در این بین با توجه به مشکلات و موانع ایجاد شده در راه تولید کنندگان ارزهای دیجیتال، کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال، راه حل های جدیدی را برای حفظ صنعت تولید ارزهای دیجیتال در نظر گرفته اند و پیشنهاداتی را بر این اساس در اختیار تولید کنندگان ارزهای دیجیتال قرار می دهند.

ترفندهای مقابله با افزایش قیمت سخت افزار استخراج ارز دیجیتال

از جمله پیشنهادات منطقی و قابل قبول ارائه شده در این زمینه، این است که تولید کنندگان ارزهای دیجیتال به جای بروز رسانی سیستم های سخت افزاری خود، بیش تر در فکر گرفتن کمک از سایر عوامل و فاکتورهای موجود در دنیای استخراج ارزهای دیجیتال باشند. یکی از عوامل کمکی مطرح در این راستا، استفاده و وصل شدن به استخرهای استخراج ارزهای دیجیتالی می باشد که دارای قدرت ” hash rate ” بالایی باشند تا بدین وسیله تولید کنندگان ارزهای دیجیتال بتوانند تولیدات ارزهای دیجیتال خود را به همان نسبت قبلی و حتی بیش تر از قبل داشته باشند. در عین حال در بعضی از استخرهای استخراج ارز های دیجیتال، یک ویژگی به نام ” solo mining ” وجود دارد که فرد با استفاده از این ویژگی به مانند قبل عمل نموده و همان قدرت قبلی را برای تولید ارز دیجیتال مورد نظر خود صرف خواهد نمود ولی با این تفاوت که پاداش بسیار بیش تری در این روش برای فرد تولید کننده، در نظر گرفته خواهد شد. در حال حاضر برخی از استخرهای استخراج ارز دیجیتال مطرح در دنیا برای جذب تولید کنندگان بیش تر و در نتیجه افزایش قدرت تولید ارز دیجیتال در استخر خود، سعی در پیاده سازی چنین ویژگی ای نموده اند.

روش های مختلف استخراج ارز دیجیتال

باز گزینه های دیگری در راستای افزایش تولید وجود دارد. از جمله این که در کار با استخر استخراج ارزهای دیجیتال سعی کنید از استخرهایی استفاده نمایید که قابلیت پشتیبانی از چندین ارز دیجیتال را دارا باشند. بدین صورت که استخر استخراج ارز دیجیتال انتخاب شده، تنها از یک ارز دیجیتال مشخص برای تولید، پشتیبانی نکند و بتواند قابلیت پشتیبانی از چند ارز دیجیتال را در خود داشته باشد.

این موضوع از این نظر مهم می باشد که در صورت نوسانات قیمت به وجود آمده در بازار ارزهای دیجیتال، فرد تولید کننده، بتواند پلن و استراتژی استخراج ارز دیجیتال مورد نظر خود را تغییر داده و نسبت به استخراج ارز دیجیتال با ارزش تر اقدام نماید. لذا از این رو فرد تولید کننده، می تواند به سود بیش تری دست یابد.یکی دیگر از روش های استخراج بدون استفاده از کارت گرافیک استفاده از دستگاه های ماینر یا اسیک میباشد.

همچنین به غیر از روش های گفته شده در بالا، تولید کنندگان با روی آوردن نسبت به تولید ارزهای دیجیتال کم ارزش تر می توانند با استفاده از قدرت سخت افزاری در دسترس خود، نسبت به کسب درآمد بیش تری اقدام نمایند.

بدین صورت که تولید این ارزهای دیجیتال کم ارزش تر هم راحت تر از ارزهای با ازش بازار بوده و هم این که می توان انجام این کار را به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت برای آینده در نظر گرفت چرا که قطعاً قیمت این ارزهای دیجیتال کم ارزش، در آینده دچار نوسانات مثبت شده و افزایش خواهد داشت. در کل پیشنهاد می شود که در کار تولید ارزهای دیجیتال، با استخرهای  pandapool ،  tmpool.net ،  antpool  و  BTC.com ، فعالیت و همکاری داشته باشید تا بدین ترتیب بتوانید با موج گرانی های پیش آمده برای کارت های گرافیکی ، مقابله نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *