مقاله

افزایش 5 درصدی قیمت بیت کوین با ترور سردار قاسم سلیمانی

افزایش 5 درصدی قیمت بیت کوین

افزایش 5 درصدی قیمت بیت کوین

شهادت سردار قاسم سلیمانی علاوه براینکه تاثیر زیادی در دنیا با خود داشت ، باعث افزایش 5 درصدی قیمت بیت کوین نیز شد. با حمله هواپیمای بدون سرنسین ایالات متحده ، که طی آن فرمانده ارشد نظامی ایران یعنی سردار قاسم سلیمانی به شهادت رسید ، بیت کوین بزرگترین جهش قیمتی خود را در دوهفته اخیر به دلیل تاثیر روانی افزایش آشوب ژئوپلیتکی تجربه و طی آن 5 درصد افزایش قیمت پیدا کرد.

قیمت دارایی های دیجیتال از ساعت 16:7 جهانی ( 11:7 صبح به وقت نیویورک) با رشد 5 درصدی به 7300 دلار رسید.این افزایش ظاهرا به دلیل افزایش قیمت طلا و نفت که در سال گذشته بیت کوین را 2/2 درصد به مرزهای مثبت سوق داد باشد .

ماتی گرین اسپن ، بنیان گذار شرکت تحقیقاتی متمرکز بر رمز ارز دیجیتال Quantom economycs در ایمیلی خاطر نشان کرد : حمله ایالات متحده قیمت طلا ( چیزی که بطور سنتی دارایی امن در نظر گرفته میشد ، که ارزش آن در زمان بی ثباتی ژئوپلیتکی یا اقتصادی نگه داشته شود. بسیاری از سرمایه گذاران حدس میزنند که بیت کوین از لحاظ مقاومت درک شده خود در برابر تورم شباهت هایی به طلا دارد . قیمت های بالاتر نفت میتواند باعث شود تا سرمایه گذاران از رشد اقتصادی آینده عصبی شوند و در عین حال بطور بالقوه باعث افزایش هزینه های مصرف کنندگان در پمپ های بنزین شده و تورم را سریع تر کند.

قیمت لحظه ای بیت کوین

افزایش 5 درصدی قیمت بیت کوین

نکته دیگر این است که آیا ممکن است تنش در حال افزایش باعث تقاضا برای بیت کوین در بین ایرانیان شود  که در سالهای اخیر به ارزهای دیجیتال علاقه نشان داده اند زیرا اقتصاد خاورمیانه با تحریم های زیادی که از طرف دولت دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا صورت گرفته همراه بوده است. در اواخر ماه دسامبر ، رییس جمهور ایران ، حسن روحانی در سخنرانی خود در مالزی گفت که مسلمانان ممکن است به ارز دیجیتال خود نیاز داشته باشند تا ” خود را از سلطه دلار امریکا و رژیم مالی امریکا نجات دهند.”

به گفته گرین اسپن ، ایران ” مدت هاست که به دلیل تحریم های ایالات متحده در مورد نقل و انتقال پول ناشی از این کشور ، به عنوان یکی از کانون های مهم پذیرش بیت کوین شناخته میشود.” گرین اسپن نوشت ” اما این اخبار به احتمال زیاد باعث افزایش سفارشات اخیر برخی از سرمایه گذاران که قبلا قصد خرید بیت کوین را داشته اند ، شود.”

به گفته گرین اسپن ” بازار ایران به خودی خود بسیار کوچک و کند است که باعث شده این حرکت به تنهایی انجام شود .” “به احتمال زیاد ، یک یا چند بازیکن منتظر فرصت خرید خوب زیر 7000 دلار برای هر بیت کوین هستند و به نظر میرسد این خود قضیه خود را اثبات کرده است.”

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *