ارز دیجیتال, زدکش, مقاله

انتقال پاداش از zcash به بیت کوین کش

سافت فورک بیت کوین کش

سافت فورک بیت کوین کش

گروهی از ماینرهای بیت کوین کش به دنبال راهی برای ایجاد یک سافت فورک برای انتقال بلوک پداش های این ارز به Zcash هستند. در روز چهارشنبه در یک پست معمول جیانگ زورئر ، مدیرعامل استخر BTC.TOP اظهار داشت گروهی از بزرگترین استخرهای استخراج بیت کوین کش برای تهیه یک برنامه ” اهدای کوتاه مدت ” در حال ایجاد نرم افزار فورک شبکه بودند. که میتوانست برای تامین بودجه توسعه شبکه 12/5 درصد پاداش را بلوکه کند.

در این پست آمده است :” سرمایه گذاری در نرم افزار برای تعیین آینده ای روشن برای بیت کوین کش بسیار مهم است.” ” ما میتوانیم با فراهم کردن سطح کافی از بودجه پایدار ، از این مشکلات جلوگیری و به بیت کوین کش رشد و موفقیت اعطا کنیم.” این پست که توسط جی هان وو از Antpool/btc.com ، Roger Ver از Bitcoin.com و Haypo yang از Viabtc.com امضا شده است نشام میدهد که با مکانیزم فعلی تامین اعتبار ” مشکلات قابل توجهی” وجود دارد.کمک های مالی بطور داوطلبانه انجام میشود و این باعث میشود که تامین مالی پروژه های بلند مدت توسعه دهندگان تحت تاثیر تامین کنندگان آن ها قرار بگیرد.

ژوئر مینویسد بسیاری از اعضای جامعه در حال حاضر هیچ کمکی نمیکنند و موقعیت تراژدی عوام را ایجاد میکنند که منافع شخصی افراد برخلاف منافع عمومی شبکه باشد.این پشت میتواند بحث برانگیز باشد ، اما تغییر مسیر پاداش بلوک ” بدون شک یک راه حل بهتر از سیستم تامین اعتبار فعلی است.”

مقایسه بیت کوین با زد کش

سافت فورک بیت کوین کش

بسیاری از ماینرهایی که در این پست امضا داشتند ، پیش از این در سال 2018 در کنفرانس Coingeek به مالیات بر توسعه ” فشار آوردند.” گزارش به عمل آمده از شرکت Crypto electric نشان میدهد بیت کوین کش از دسامبر سال 2018 تاکنون بیش از 30 درصد از توشعه دهندگان خود را از دست داده است.و در ژوئن سال 2019 بیش از هر شبکه بلاک چین دیگری دارای افت شدید شده است. از آنجایی که بیت کوین کش از همان الگوریتم SHA-256  بیت کوین استفاده میکند ، مانند اکثر هزینه های پاداش بلوک 97 هش شبکه اکوسیستم را تشکیل میدهد. با فرض ثابت ماندن قیمت بیت کوین کش روی 300 دلار ، ژوئر پیش بینی میکند این مکانیسم جدید فقط در6 ماه میتواند بیش از 6 میلیون دلار جمع آوری کند.

“این یک پیش نهاد هوشمندانه و با هدف خوب است.”  این را Emin gun Sirer در توییتی گفت. وی افزود که حاشیه پایین تر برای بودجه توسعه دهنده ثابت یک تجارت عالی است زیرا ” حملات تجربی بیشتر به دلیل شیوه های کمبود بودجه نسبت به hashrate  مخرب بوده است.”
اما این پیشنهاد بدون بحث و جدال نیست . پست ژوئر میگوید بلوک های بیت کوین کش از سافت فورک پشتیبانی نمیکنند و این باعث میشود توسط پنج استخر استخراج دیگر پشتیبانی نشوند که نتیجه آن عدم دریافت پاداش میشود. وجوه به یک شرکت نامشخص هنگ کنگی منتقل میشود که برای هماهنگی و هزینه های توسعه شبکه هزینه خواهد کرد. مشخص نیست که آیا این شرکت جدید به توسعه دهندگان شخص ثالث میپردازد یا اینکه بیشتر کارها را خودش انجام میدهد.

مقایسه بیت کوین با بیت کوین کش

سافت فورک بیت کوین کش

ژوئر جزییات زیادی را توضیح داد که ماینرها ” شفافیت و استفاده موثر از همه وجوه ” را توسط شرکت هنگ کنگی تضمین میشود. اما با تمام این تفاسیر بسیاری از جزییات نحوه مدیریت شرکت و چگونگی اولویت بندی پروژه های توسعه هنوز ” در حال بحث است.” Sirer گفت :” جنبه های تایید نشده زیادی وجود دارد .” ” به طور خاص چه کسی سرمایه های جمع آوری شده را مدیریت میکند و چگونه توزیع میشود.”

وی ادامه داد : این پیشنهاد در مورد اعضای جامعه بیت کوین کش بشدت وحشتناک بوده است.” در حالی که بلوک های مخالف تهدیدی برای کلیه جامعه ماینرها میباشد. با تمام این بحث ها همچنان این موضوع که آیا این 5 استخرقادر خواهند بود که جامعه را وادار به پذیرش سافت فورک خود کنند یا خیر ، همچنان مبهم است. در زمان پخش شدن این بحث در مطبوعات هش ریت این 5 استخر در مجموع کمتر از 28 درصد بود یعنی کمتر از میزان مورد نیاز برای فشار به جامعه جهت قبول کرد این سافت فورک.

” آن ها نمیتوانند این سافت فورک را اجرایی کنند ، مگر اینکه هش ریت خود را به مقدار زیادی ارتقا دهند.” ” افزودن این ویژگی متمرکز به این ارتقا ، چنین سابقه بدی را به جای میگذارد.”

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *