اخبار, ماینینک, مقاله

بررسی ماینر های استخراج بیت کوین

ماینر استخراج بیت کوین

در حال حاضر کار استخراج ارزهای دیجیتال بخصوص بیت کوین به عنوان یکی از کارهای تفریحی و پر در آمد در سراسر دنیا به شمار می رود. البته این کار زمانی پر در آمد محسوب می گردد که در حین عمل استخراج، هم از انرژی برق مصرفی ارزان تر استفاده گردد و هم این که سخت افزار استخراج بیت کوین مورد استفاده در عمل استخراج، به مراتب دارای قدرت و بهره وری بیش تری باشد.

در حال حاضر کار استخراج بیت کوین، نسبت به زمان های قبلی بسیار سخت شده است. در واقع بدین معنا که درجه سختی استخراج این ارز دیجیتال افزایش یافته و دیگر به راحتی و تنها از طریق داشتن یک سخت افزار معمولی نمی توان به نتایج جالب توجهی در عمل استخراج دست یافت. مگر این که در کشور چین باشید که به دلیل کم بودن هزینه برق مصرفی، افراد می توانند از طریق سیستم های شخصی خود به راحتی به استخراج بیت کوین بپردازند که در حال حاضر نیز تعداد زیادی از مردم چین مشغول این کار بوده و بازار استخراج بیت کوین را در چنگ خود در آورده اند و به سودهای قابل توجهی دست می یابند.

لذا اگر از برق مصرفی ارزان استفاده نمی کنید، برای رسیدن به بهره وری بیش تر در تولید، پیشنهاد می شود که حتماً نسبت به خرید یکی از ماینر استخراج بیت کوین ، اقدام نمایید. البته در عین حال، تعداد زیادی ماینر استخراج بیت کوین در بازار وجود دارند که انتخاب بهترین مورد از آن ها برای تولیدکنندگان بیت کوین، به عنوان یکی از چالش های اساسی تبدیل شده است.

لذا در این آموزش سعی داریم با دادن توضیحات کلی در مورد استخراج بیت کوین و عوامل تأثیر گذار در این کار، شما را در انتخاب بهترین سخت افزار استخراج و رسیدن به بهره وری بیش تر راهنمایی کنیم. برای خرید ماینر یا تجهیزات ماینینگ با فروشگاه تهران ماینر تماس بگیرید.

اسیک چیست

در ابتدای این مقاله آموزشی، به بررسی مفهوم ” ASIC ” در سخت افزارهای استخراج بیت کوین می پردازیم. باید در نظر داشته باشید که از آن جایی که به دلیل افزایش سختی استخراج بیت کوین، نمی توانید از سیستم شخصی خود برای استخراج این ارز دیجیتال اقدام نمایید، برای این کار حتما باید یک سخت افزار مخصوص که ” ASIC ” نامیده می شود را برای این کار انتخاب نمایید. در زیر یک نمونه از سخت افزار استخراج ” ASIC “، قابل مشاهده است : ماینر بیت کوین سخت افزار نشان داده شده در بالا، یک سخت افزار استخراج Dragonmint 16T  ، می باشد. اساساً باید در نظر داشت که به وجود آورنده بیت کوین، این نظر را داشت که بیت کوین بر روی ” CPU “، استخراج گردد (کامپیوترهای شخصی و یا لپ تاب).

با این حال، افراد تولید کننده بیت کوین، به این نکته پی بردند که با استفاده از کارت های گرافیکی، می توانند به قدرت هشینگ بیش تری دست پیدا کنند که در نهایت با وجود قدرتمند بودن کارت های گرافیکی ، این ابزار نیز توسط ” ASIC (Application Specific Integrated Circuits) “، کنار گذاشته شدند و در حال حاضر، معمولاً از ” ASIC ” ها در عمل استخراج بین کوین استفاده می شود.

بدین معنا که در حال حاضر، ” ASIC ” های مخصوص بیت کوین به عنوان کامپیوترهای استخراج بیت کوین ، ماشین های بیت کوین و یا تولید کننده های بیت کوین ، در نظر گرفته می شوند.

امروزه همه فعالیت های مبتنی بر استخراج بیت کوین که به صورت جدی انجام می گیرند، بر روی سخت افزاهای مجزای استخراج بیت کوین ” ASIC ” و در شرایط دمایی تنظیم شده در دیتا سنترها با بهره گیری از انرژی برق مصرفی پایین، می باشند. یعنی این شرایط به عنوان بهترین شرایط برای استخراج بیت کوین و همچنین ایجاد یک مزرعه استخراج بیت کوین به شمار می روند.

تعیین hash rate سخت افزار ماینر

در عین حال، همواره قبل از شروع عمل استخراج، توصیه می شود که با استفاده از یک ابزار محاسبه گر، با وارد کردن ” Hash Rate ” سخت افزار مورد نظر خود و مقدار هزینه انرژی برق مصرفی در دسترس، سود احتمالی بدست آمده از عمل استخراج را پیش بینی نموده و سپس نسبت به پیاده سازی ساز و کار استخراج بیت کوین اقدام نمایید.

در عین حال، در نظر داشته باشید که قیمت بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال ارزشمند در بازار ارزهای دیجیتال همواره متغییر بوده و در برخی از موارد محاسبه سود احتمالی از استخراج بیت کوین، می تواند سخت باشد.

تعیین hashrate ماینر

البته توجه داشته باشید که دو عامل ” Hash Rate ” و قیمت بیت کوین به عنوان تأثیرگذارترین موارد در استخراج بیت کوین می باشند که عامل ” Hash Rate ” را با خرید یک سخت افزار قدرتمند، می توانید تأمین نمایید و در مورد قیمت بیت کوین هم باید گفت که هیچگاه نمی توان با یک نظر قاطع نسبت به این موضوع سخن گفت و این قیمت همواره در حال تغییر بوده است.

البته باید توجه داشته باشید که با بالا رفتن قیمت بیت کوین، سود آوری عمل استخراج بسیار بیش تر خواهد شد و در بازار ارزهای دیجیتال نیز بیت کوین همواره در حال تلاش برای رسیدن به قیمت های بهتر و بیش تر می باشد. در شرایط فعلی نیز، پیش بینی می شود که در ماه های آینده، قیمت بیت کوین تا چند هزار دلار افزایش قیمت داشته باشد. پس در کل می توان نتیجه گرفت که عمل استخراج، می تواند به عنوان یک سرمایه گذاری برای آینده نزدیک نیز تلقی گردد.

نکات مورد توجه در خرید ماینر

در مورد انتخاب بهترین سخت افزار استخراج بیت کوین نیز، باید توجه داشته باشید که چندین فاکتور دخالت دارند که با در نظر گرفتن این فاکتورها، می توانید بهترین انتخاب ممکن را انجام دهید.
  • hashrate
قبل از خرید ماینر ، این سوال باید پرسیده شود که این دستگاه ” ASIC ” که قصد خرید آن را دارید، چقدر قدرت ” Hash Rate ” دارد؟ در واقع در هر ثانیه این دستگاه، چه تعداد هش، می تواند تولید نماید؟ که باید در نظر داشت که تولید هش های بیش تر نیازمند صرف هزینه بیش تری می باشد که باید در این شرایط بهره وری را تنظیم نمود.
  • بهره وری
در خرید سخت افزار استخراج بیت کوین، باید به دنبال خرید بهره ورترین سخت افزار استخراج بیت کوین ممکن باشید. در حال حاضر می توان گفت که یکی از بهره ورترین سخت افزارهای ممکن، ” Halong Mining Dragonmint T1 ” می باشد همچنین ماینر استخراج  Antminer S9  هم از قدرت و توان تولید قابل توجهی در شرایط بهینه برخوردار است.

البته توجه کنید که از آن جایی که تولید کنندگان در تولید بیت کوین به مقدار قابل توجهی از انرژی الکتریکی نیاز دارند، باید از سخت افزاری استفاده نمود که قابلیت تبدیل بیش ترین مقدار از انرژی الکتریکی را به بیت کوین داشته باشد.
  •  هزینه
در تهیه سخت افزار استخراج ” ASIC “، بیت کوین خود، باید در نظر داشته باشید که این سخت افزار چه قیمتی را خواهد داشت؟ توجه داشته باشید که سخت افزار ارزان تر، مقدار کم تری بیت کوین را برای شما تولید خواهد نمود که در این شرایط مهم بودن بهره وری و میزان استفاده از انرژی الکتریکی، بیش تر قابل درک می باشند و باید آن ها را در محاسبات خود در نظر گرفت.

در کل باید گفت که قدرتمندترین و سریع ترین ماینر استخراج بیت کوین ، هزینه بیش تری را در بر خواهد داشت. در زیر یک به یک مقایسه کلی در مورد قدرت ” Hash Rate “، برخی از سخت افزارهای مطرح در بازار استخراج، می پردازیم، سخت افزارهای نام برده شده در زیر، به عنوان محبوب ترین موارد موجود در بازار بوده و شرکت های تولید کننده آن ها، هم از اعتبار ویژه ای برخوردار هستند.
ردیفنامقدرت ” Hash Rate “
1Dragonmint 16 T16.0 TH/S
2Antminer S74.73 TH/S
3Antminer S914.0 TH/S
4Avalon 63.50 TH/S
5Antminer R48.6 TH/S
    البته در این شرایط در خرید ماینر استخراج بیت کوین ، فقط قیمت این سخت افزار و یا قدرت ” Hash Rate ” آن را در نظر نگیرید بلکه تمامی فاکتورها را در کنار هم قرار داده و مناسب ترین گزینه ممکن برای خرید خود را انتخاب نمایید. همچنین شرکتی که قصد خرید سخت افزار آن را برای تولید بیت کوین در نظر دارید، از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار است.

بدین صورت که همواره در نظر داشته باشید که در ماینر استخراج بیت کوین ، از محصولات شرکت هایی خریداری نمایید که دارای سابقه ای قابل توجه در عرصه تولید سخت افزارهای استخراج در سراسر دنیا بوده و کیفیت و هزینه خرید آن ها، شما را در رسیدن به شرایط بهینه در تولید بیت کوین، یاری نماید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *