ارز دیجیتال, بیت کوین, مقاله

بروز رسانی toproot بیت کوین

آپدیت toproot بیت کوین

آپدیت toproot بیت کوین | بروز رسانی toproot بیت کوین

اخیرا آپدیت toproo بیت کوین ( بروز رسانی toproot بیت کوین ) عرضه شد . Toproot مورد انتظار ترین ارتقای بیت کوین از زمان segregated witness در سال ۲۰۱۷ است. در حالی که تمرکز اصلی segwit مقیاس گذاری پروتکل بیت کوین بود ، taproot بیت کوین را با یک طرح امضای جدید به نام امضاهای schnorr تجهیز خواهد کرد. این تعدیل کوچک در کد بیت کوین ، امکانات جدیدی را برای حفظ حریم خصوصی کیف پول های چند امضایی و امنیت و همچنین مقیاس پذیری باز میکند. در حال حاضر این قابلیت پایان دوره آزمایشی خود را تست میکند.

آزمایش سریع فرآیندی است که  توسعه دهندگان و ذینفعان بیت کوین با اجرای آن موافقت کردند تا مشخص کنند که آیا پشتیبانی کافی از ماینرها برای ادامه با فورک نرم افزاری taproot وجود دارد یا خیر. برای ماه ها یا حتی زمانی که مشخص شد که پشتیبانی گسترده ای برای ارتقا وجود دارد، هنوز بحث در مورد نحوه اجرای آن ادامه داشت.

ethereum 2هرگونه تغییر در کد بیت کوین نیاز به اجماع دارد. هیچ شخص یا نهاد مسئول وجود ندارد که بتواند بطور یک جانبه این تغییرات را ایجاد کند. رسیدن به یک اجماع گاهی میتواند از نوشتن خود کد پیچیده تر باشد. در مورد speedy trial ، tarpoot که توسط دیوید هاردینگ و راسل اوکانر ابداع شد ، راه حلی بود که بیشترین حمایت جامعه را بدست آورد.

گام بعدی به سوی فعال سازی tarpoot

اکنون که ارتقا سافت فورک tarpoot قفل شده است ، مرحله بعدی فعال سازی اساسا نیاز به یک دوره ۵ ماهه دارد. در طول این مدت ماینرها و نود ها فرصت کافی برای یک بروز رسانی نرم افزار خود به Bitcoin core 0.21.1 ، جدید ترین نسخه بیت کوین core که شامل منطق فعال سازی برای فورک نرم tarpoot ( و برخی بهبودهای دیگر) است ، خواهند داشت.

در نهایت در ماه نوامبر ، زمانی که بیت کوین به ” به ارتفاع بلوک ” مشخصی میرسد ( بلوک ۷۰۹۶۳۲۹) ، tarpoot فعال میشود. یعنی پیشنهادات بیت کوین مربوط به tarpoot و bitcoin core 0.21.1 بطور خودکار فعال میشود. در آن مرحله تمام گره ها و دستگاه های ارتقا یافته میتوانند تراکنش های انجام شده با استفاده از پروتکل ارتقا یافته را شناسایی و بپذیرند.

بعد فعال سازی toproot چه اتفاقی می افتد

از آنجا که توسعه دهندگان در اکوسیستمم بیت کوین باید از ابزارهایی که tarpoot همراه خود آورده  ، به ویژه امضاهای schnorr ، که جایگزین الگوریتم امضای دیجیتال منحنی فعلی بیت کوین ( ECDSA )  میشود ، استفاده کنند.

این امضاهای کوچکتر و سریع تر schnorr همچنین دارای مزیت خطی بودن هستند ، ترکیبی که حریم خصوصی تراکنش بیت کوین را تقویت میکند و اجازه میدهد که قراردادهای هوشمند در عین سبکتر شدن پیچیده تر نیز شوند.

در دراز مدت ، پیشرفت های کد گذاری و ابزار tarpoot به تجربه کاربری بهتر بیت کوین ها از نظر عملکرد کلی ، و هچنین بهبود حریم خصوصی و حتی فناوری مقیاس پذیری مانند شبکه لایتینگ تبدیل میشود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *