ارز دیجیتال, بیت کوین, مقاله

بهترین زمان برای خرید بیت کوین

بهترین زمان خرید بیت کوین

بهترین زمان خرید بیت کوین

بهترین زمان خرید بیت کوین چه زماتی است ؟ این سوالی است که فکر بسیاری از سرمایه گذاران در زمینه بیت کوین را بخود مشغول کرده است. در این مقاله در جستجوی پاسخگویی به این سوال هستیم با تهران ماینر همراه باشید. قبل از هرچیز باید این را بدانید پیشبینی دقیق نوسانات ارزهای دیجیتال عملا غیر ممکن است و این حوزه با سایر موارد دیگر برای سرمایه گذاری کاملا متفاوت است. همین موضوع باعث میشود که ریسک سرمایه گذاری کلان روی بیت کوین بیش از اندازه خطرناک باشد. یک تعریف کلی برای سرمایه گذاری ( در تمام زمینه ها ) وجود دارد ، خرید در قیمت پایین و فروش آن در بالاترین قیمت . ظاهرا ساده است ، اینطور نیست؟ این داستان در بیت کوین پیچیده تر هم میشود. در دنباله مقاله متوجه میشوید که همین قاعده به ظاهر ساده چقدر میتواند با دشواری همراه باشد. قرآیند سرمایه گذاری نیازمند پیگیری موارد زیر است.

خرید و فروش بیت کوین

 

کنترل دائم بازار ارز دیجیتال

در گذشته این کار کمی دشوار بود اما با پیشرفت اینترنت و تلفن های همراه چک کرد کردن دائم بازار زیاد کار دشواری نیست و عملا به یک اینترنت دائم نیاز دارید . برای سرمایه گذاری روی بیت کوین لازم است تغییرات نوسانات قیمتی، گردش بازار و حجم معاملات را بطور دائم و ساعت به ساعت از طریق منابع معتبر چک کنید . از این طریق میتوانید به سرنخ هایی از رفتار بازار دست پیدا کنید و متوجه تغییرات و رفتار بازار شوید. سابقه ده ساله بیت کوین میتواند کمک بزرگی برای شما باشد . میتوانید چارت های تغییرات قیمت در سال های گذشته در تاریخی معین نوسان معینی رخ داده بررسی کنید تا متوجه نکاتی خاص شوید.

سرمایه گذاری بلند مدت

تقریبا در هیچ حوزه ای روش دقیقی برای سرمایه گذاری وجود ندارد . شاید بزرگترین راهنمایی که میتوان برای سرمایه گذاری کرد این است که بگوییم دنبال بهترین روش سرمایه گذاری نباشید ، زیرا هیچ فرمول ثابتی برای آن وجود ندارد بجای آن سعی کنید بفهمید بهترین روش برای وضعیت شما چگونه است. همانطور که میدانید از 20000000 میلیون بیت کوین کلی فقط 4000000 در دسترس برای ماین کردن باقی مانده و افراد زیادی بر این باور هستند که نگه داشتن بیت کوین ، در دراز مدت ( بعد تمام شدن تعداد قابل ماین ) میتواند سود زیادی برای آن ها همراه خود بیاورد ( با افزایش قیمت چشمگیری که پیدا میکند). این یک روش ساده است و دیگر به نیازی به بررسی دائم بازار نیست.

بهترین زمان خرید بیت کوین

 

سرمایه گذاری های کوتاه مدت

سرمایه گذاری بلند مدت بدرد افرادی میخورد که نمیخواهند زیادی خود را درگیر بررسی و پیگیری بازار کنند و روزمرگی پر مشغله ای دارند . روش دیگر معامله روزانه است و دارای ریسک بالا و البته نیازمند فعالیت بیشتری است. در این روش افراد فعال باید درک بالایی از تحلیل نوسانات بازار و جریان وقایع داشته باشند. این افراد هر اتفاق کوچک  بزرگی که در بازار می افتد را پیگیری میکنند . استفاده از ربات های خرید و فروش نیز در این روش متداول است. قانون و قاعده کلی این روش سرمایه گذاری بسیار ساده است. وقتی متوجه شدید که قیمت ها در حال ریزش و افت است بیت کوین خود را بفروشید و وقتی نشانه های شروع رشد را مشاهده کردید شروع به خرید بیت کوین کنید.

ترکیبی از هر دو روش سرمایه گذاری

شاید گفت بهترین روش نه روش کوتاه مدت است و نه روش بلند مدت . در واقع روشی عالی است که ترکیبی از هر دو روش موجود باشد . روش ترکیبی باعث میشود در شرایطی که بازار دارای نوسانات بسیار است ، شم تمام بیت کوین خود را از دست ندهید و بتوانید بخشی از آن را حفظ گرده و زیان کمتری متحمل شوید. افرادی در بازار وجود دارند که به نهنگ معروفند . نهنگ ها 1000 نفر هستند که بیش از نیمی از کل بیت کوین های بازار را در دسترس دارند . داشتن تعداد زیاد بیت کوین باعث میشود فعالیت های این افراد تاثیر بسیار زیادی در بازار با خود همراه داشته باشد و کل بازار را زیر و رو کند.( مطالعه مقاله حمله 51 درصد میتواند به درک بیشتر این موضوع به شما کمک کند). پس کاملا منطقی است که اگر ترید روزانه انجام میدهید بشدت فعالیت این افراد را زیر نظر بگیرید و تا بتوانید از موج تغییراتی که فعالیت آن ها میتواند با خود همراه کند نهایت بهره را ببرید. جمع بندی باید شرایطتان را بررسی و روش مناسب برای خودتان را ایجاد کنید . البته این را نباید فراموش کنید بررسی و استفاده از روش ها و تجربیات دیگران میتواند به شما برای تعیین روش منحصر بخودتان برای شما کمک کند. و سخن پایانی اینکه هرنوع سرمایه گذاری ( حتی خارج ار ارزهای دیجیتال ) برای رسیدن به موفقیت نیازمند بررسی های فراوان و در نظر گرفتن تمام جوانب و احتیاط های لازمه است تا ریسک را حداقل ، سود دهی را حداکثر و بازگشت سرمایه را سریع تر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *