اتریوم, ارز دیجیتال, بیت کوین, لایت کوین, ماینینک, مقاله

بهترین ماینرهای سال 2019

بهترین ماینرهای 2019

بهترین ماینرهای سال 2019

در این مقاله میخواهیم به 10 تا از بهترین ماینرهای سال 2019 که همچنان میتوان روی آن ها حساب کرد بپردازیم ، فراموش نکنید معیار این لیست جدید بودن یا به اصطلاح بروز بود و هش ریت بالا داشتن نیست و صرفا عوامل زیادی که روی این شرایط تاثیر گذار هستند مورد بررسی قرار گرفته اند . با تهران ماینر همراه باشید.

قبل از اینکه به بررسی بهترین ماینرهای سال 2019 بپردازیم نیاز داریم تا اصطلاحات این زمینه را بهتر درک کنیم این به ما کمک میکند تا بفهمیم علت انتخاب یک ماینر در این لیست چیست.

اخیرا سامسونگ اعلام کرده که قصد ورود به صنعت ساخت تراشه برای ماینیگ را دارد ( دقت کنید که اخیرا اعلام کرده و گول برخی تولید کننده های گمنام که قصد فروش ماینر با تبلیغ استفاده از چیپ های ساخت سامسونگ در محصولاتشان را دارند نخورید) این اطلاعات در یکی از کنفرانس های این صنعت در چین به بیرون درز کرده است و این نشان از این دارد در سال های پیش رو رقابت سخت تر و فشرده تری بین تولید کنندگان بوجود می آید.

بهترین ماینرهای سال 2019

هش ریت به مقدار محاسباتی میگویند که سخت افزار ماینر ما میتواند در یک ثانیه انجام دهد . هش ریت شانس حل محاسبات بیت کوین را بالا میبرد ، در نتیجه امکان رسیدن به پاداش بیشتر فراهم میشود. هش ریت بر اساس واحدهای مگاهش ، گیگاهش و تراهش در ثانیه اندازه گیری میشود. اولین اسیک ماینر رسمی که ساخته شد دارای پردازش هش بین 336 و 14000000 مگاهش برثانیه است.

با توجه به اینکه استخراج بیت کوین یک سرمایه گذاری است و شما باید برای بازدهی آن هزینه خاصی را متحمل شوید ، باید در انتخاب ماینر دقت کنید. یکی از هزینه های اصلی آن هزینه انرژی است. شما میتوانید هزینه تقریبی یک ماینر را از محاسبه گر در آمد ماینر بیت کوین مشاهده کنید. اما بطور معمول هرچه سخت افزار قوی تر ، مصرف برق نیز بیشتر خواهد بود. پیش از خرید هرگونه سخت افزار ماینر ، شما باید میزان برق مصرفی را در نظر بگیرید که این امر به شما امکان میدهد هزینه های انرژی مصرف شده توسط دستگاه را تامین کنید و در پایان میزان در آمد خالص بیت کوین ماینر مورد نظر را اندازه گیری کنید.

پس از آن ، نرخ هش را با استفاده از وات سخت افزار تقسیم تا محاسبه شود. وبسایتی به نام Niceminer یک بیت کوین ماینر رایگان است که توسط مبتدیان نیز قابل استفاده است و جزو وبسایت های معتبر و محبوب استخراج بیت کوین است. یک ماینر usb بیت کوین ، هنگام اتصال به رایانه شخصی با نرم افزار مناسب ، عمل ماینینگ را با سرعت مناسب انجام میدهد.

حالا در مورد یک ماینر ایده آل دید بازتری پیدا کردید . باهم تعدادی از ماینرهایی که بعضی از آن ها هرچند شاید قدیمی ولی در سال 2019 همچنان دارای بازده هستند را بررسی میکنیم.

ماینر Bitmain antminer S5

Antminer S5 شاید نتواند مانند مدل های Antminer S9 و S7 که نسبتا بروزتر هستند ، نباشد اما عملکردی مثال زدنی دارد. ماینر Antminer S5 دارای پاوری با خروجی ولتاژ 115 ولت است که توان مصرفی آن تقریبا 560 وات است. مصرف برق مورد نیاز آن بسیار کم است ، شبیه رایانه هایی که برای استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار میگرفتند. این ماینر برای تولید فرکانس 1 گیگا هرتز در ثانیه 51/0 وات برق مصرف میکند.

Bitmain antminer S7از زمان معرفی این دستگاه در سال 2015 بدلیل مصرف برق پایین آن همواره یکی از محبوب ترین سخت افزارهای استخراج بیت کوین بود است. منبع تغذیه ای که برای بهره برداری از ماینر S7 توصیه میشود ، 1600 وات مدل APW3 است که یکی از بهترین های موجود در بازار است که اختصاصی برای استخراج بیت کوین طراحی شده است. بازده واقعی این دستگاه به دماب محیط و منبع تغذیه مورد استفاده قرار میگیرد. اما در دمای 25 درجه میزان توان دستگاه 1300 وات است.

Bitmain antminer S9

Bitmain antminer S9 یکی از بهترین سخت افزارهای فعلی موجود در بازار برای استخراج بیت کوین است. بیشترین میزان هش ریت این دستگاه در شرایط ایده آل 14 تراهش است ( در برخی مدل ها 14/5) . این میزان هش ریت از طریق 3 هش برد که در مجموع دارای 189 چیپ هستند تامین میشود.

این یکی از موثرترین دستگاه های استخراج بیت کوین است . در حالی که مصرف برق آن 300 وات از نسل قبلی  یعنی S7 بیشتر است اما بازدهی دوبرابری آن این 300 وات مصرف بیشتر را قابل توجیه میکند.

Antminer T9این ماینر یکی دیگر از بیت کوین ماینرهای شرکت bitmain است که در مقایسه با s9 کمی پر هزینه محسوب میشود. T9 برای ارائه قدرت پردازشی 5/10 تراهشی ( در بعضی مدل ها 11/5 تراهشی) دارای توان مصرفی 1450 وات است که بازده تقریبی آن معادل 0/126 gh/J است.

شاید در ظاهر s9 بهتر از T9 باشد اما طبق آمار بدست آمده تراشه های بکار رفته در S9 از کیفیت پایین تری برخوردار بود در نتیجه پایداری کم تری به همراه دارند. اما سری های بعدی T9 که به بازار عرضه شد با کاهش کیفیت محسوسی نسبت به سری اول آن همراه بود.

بهترین اسیک های 2019Avalon miner 741این دستگاه یکی از سخت افزارهای استخراج بیت کوین است که توسط شرکتی به نام Cannan تولید و به بازار عرضه شده است. این دستگاه برای 3/7 تراهشی که ارائه میکند 16/0 j/gh برق مصرف میکند. سیستم خنک کننده این محصول برپایه هواست که از دو فن برای خنک نگه داشتن 88 چیپ پردازنده استفاده میکند.

+Antminer L3این ماینر بطور اختصاصی برای استخراج لایت کوین طراحی شده. ماینر +Antminer L3 از 4 هش برد و مجموعه 288 چیپ تشکیل شده که تعداد چیپ ها نسبت به نسخه اولیه آن دوبرابر شده. این سیستم دارای قدرتی معادل 504 mh/s و توان مصرفی 800 وات است و بازده آن 1/6 j/mh میباشد.

Antminer D3Antminer D3 یکی از بهترین asic ماینرهای ساخه شده برای استخراج ارز Dash است . اغلب فعالان ماینینگ برای استخراج Dash و تبدیل آن به بیت کوین جهت کسب درآمد بیشتر از این ماینر استفاده میکنند. Antminer D3 هش ریتی معادل 15 gh/s در ازای توان مصرفی 1200 ارائه میکند. ابعاد 190*130*320 این امکان را فراهم میکند که چند ماینر را به طور همزمان برای انجام فرآیند ماینینگ روشن کنیم.

Dragonmint T16این ماینر یکی از مدل های خیلی خاص محسوب میشود زیرا اولین بیت کوین ماینری است که توانسته به هش ریت 16 تراهش برثانیه برسد و این یک امر فوق العاده است. این دستگاه برای کارکردن نیاز به یک پاور1600 واتی دارد و  بازده آن 0/075 j/gh است که در مقابل 0/098 j/gh ماینر Antminer s9 میتوان گفت عالی است.( اختلاف هش ریت بالاتر این عدد را توجیه میکند).

دلیل این افزایش الگوریتم انحصاری Asicboost کمپانی drangonmint است که بازدهی را تا 20 درصد افزایش داده است. شک نکنید این یکی از بهترین سخت افزارهای استخراج بیت کوین در سال 2019 است.

Pangolin miner m3xاین دستگاه نسبت به بقیه دستگاه هایی که معرفی کردیم از نظر مصرف انرژی خیلی بهینه نیست زیرا از چیپ های پردازنده بزرگتری نسبت به بقیه ساخته شده است. این دستگاه برای پاسخ به قدرت ماین بالا برای استخراج بیت کوین در بازار ساخت شده است و نرخ توان آن بین 1/8 تا 2 کیلووات بر ساعت است.

Avalon6

Avalon6 را میتوان بهترین سخت افزار ماین برای تازه کارها دانست. نحوه راه اندازی آن فوق العاده ساده است و تا مدتی سود آور است. قدرت پردازشی 3/5 تراهشی آن از 1050 وات توان مصرفی تامین میشود. متاسفانه این دستگاه هیچ منبع تغذیه ای همراه خود ندارد و به ناچار مجبور هستید آن را جداگانه تهیه کنید. این دستگاه یک واحد پردازشی کوچک برای خانه یا دفتر است که حتی ممکن است پول خود را از دست بدهد اما توانایی تامین امنیت شبکه برای هدف دوستانه از قابلیت های مهم آن است.

سودآوری ماینر بیت کویناستخراج بیت کوین ممکن است برای برخی افراد سود آور باشد زیرا تجهیزات به راحتی قابل تهیه ( در ایران به سختی قابل تهیه!!!) و مطابق با محیطی که در آن استفاده میشوند انعطاف پذیر میباشند ( مقاله روش انتخاب بهترین ماینر را مطالعه کنید). چندین ماشین حساب سود/هزینه مبتنی بر وب وجود دارد که به تجزیه و تحلیل معادله سود / هزینه به شما کمک میکند. حتی افراد میتوانند در استخرهای استخراج عضو شوند تا کانون تجمع ماینرها با یکدیگر رقابت کنند.
بدون شک عنوان این مقاله بهترین ماینرهای سال 2019 ذهن شما را با خود به سمت عنوان های بزرگی مثل Antminer S17 کشیده است ، اما وقتی آن را مطالعه کردید دیدتان به دنیای اسیک ماینرها تغییر کرد ( فکر کنم به نوعی عرفان در این زمینه دست پیدا کردید!!!). مطمئن باشید در خرید ماینر صرفا جدیدتر بودن و هش ریت بالا داشتن صرفا ملاک نیست.

نوشته های مرتبط

2 thoughts on “بهترین ماینرهای سال 2019

  1. میلاد گفت:

    سلام
    سری های اولیه تی ناین پلاس رو چطوری تشخیص بدیم؟آیا راهی داره؟

    1. سعید میرزایی گفت:

      t9 تولیدش تقریبا متوقف شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *