ماینینک, مقاله

راهنمای خرید کارت گرافیک ماینینگ

بهترین کارت گرافیک ماینینگ

بهترین کارت گرافیک ماینینگ

ماینینگ فرایندی پیچیده است که سخت افزار شما را برای مدتی طولانی درگیر خواهد کرد پس انتخاب بهترین کارت گرافیک ماینینگ از اهمیت ویژه ای برخوردار است . بنابراین مواردی مثل قدرت پردازش GPU ، سرعت فرکانس آن و حتی سیستم خنک بسیار مورد توجه قرار میگیرد. در این مقاله قصد داریم تا تعدادی از بهترین کارت گرافیگ های مناسب ماینینگ در سال ۲۰۲۱ را مورد بررسی قرار دهیم .

کارت گرافیک ۳۰۶۰Ti

هر چند این کارت گرافیک قوی ترین کارت گرافیک فعلی بازار نیست اما نباید فراموش کنیم که قدرت یکی از معیارهای انتخاب کارت گرافیک در بازار است و معیارهای دیگری از جمله ارزش خرید نسبت به قیمت و…… در انتخاب و خرید دخیل هستند. این گرافیک یک هیولای گرافیکی در بازه قیمتی ۳۹۹ دلار میباشد و برای کامپیوترهای گیمینگ ارزان قیمت و افرادی که میخواهند بازی های روز را روی رزولشن ۱۰۸۰ تجربه کنند طراحی شده است. از طرفی این کارت گرافیک میزان هش ریت قابل توجهی نسبت به قیمتش ارائه میکند.

کارت گرافیک ۳۰۶۰

این کارت گرافیک با توجه به قیمتش عملکرد بهتری نسبت به کارت گرافیک super2080  در رزولشن ۱۰۸۰ ارائه میکند. در ماینینگ هم برای کسانی که میخواهند با هزینه کم عملکرد قابل قبول در ماین داشته باشند مناسب است.

کارت گرافیک RTX2070

این کارت گرافیک علاوه بر اینکه در بازی عملکرد عالی ای دارد ، در ماینینگ نیز خروجی بسیار خوبی ارائه میکند. ( هش ریت ۴۰ مگاهرتز در ثانیه فقط با مصرف ۲۵۰ وات برق). این کارت گرافیک در صورت استفاده از خنک کننده های مایع عملکرد بهتری نیز نیز خواهد داشت.

کارت گرافیک AMD Radeon RX5700 XT

کارت گرافیک های Radeon AMD با ورود تکنولوژی RDNA که توسط خود AMD توسعه یافته وارد جهش بزرگی شد. این کارت که براساس فناوری ۷ نانومتری تولید شده است با اینکه جدیدترین و قدرتمندترین کارت گرافیک AMD نیست اما یکی بهترین گزینه ها برای ماینیگ است. بهترین کارت گرافیک ماینینگ این کارت گرافیک برای بازی کردن در رزولشن ۱۴۴۰p به قدر کافی قوی است و عملکردی مشابه کارت گرافیک ۳۰۶۰ انویدیا از خود ارائه میدهد. هرچند این کارت گرافیک فاقد برخی ویژگی های متمرکز گیمینگ مانند رهگیری پرتو نور است اما هش ریتی مشابه با ۳۰۶۰ انویدیا اما با قیمتی پایین تر رائه میکند.

کارت گرافیک nvidia RTX 3090

این کارت گرافیک به عنوان بهترین ممکن استفاده میشود زیرا قوی ترین کارت گرافیک فعلی دنیا میباشد. این کارت گرافیک که در بازی ها به رزولشن ۴k ( در برخی به  ۸k ) میرسد نشان میدهد که در پتانسیل ماینینگ نیز به رقم بسیار بالا و قابل توجهی دست پیدا کند. این کارت گرافیک با داشتن حافظه های پرسرعت و قدرت پردازش بسیار بالا در صورت کنترل هزینه برق میتواند قوی ترین و پرسرعت ترین پردازنده برای ماین ارز دیچیتال است.

کارت گرافیک AMD Radeon RX580

این کارت گرافیک ارزان قیمیت چندان توفیقی در بین گیمرها یا ماینرها ندارد اما اگر قصد دارید پول کمی از ماین کردن بدست آورید این کارت گرافیک برای شما ساخته شده است. هش ریتی که این کارت گرافیک ارائه میکند ۲۸mh/s است که با توجه به قیمت پایین و همچنین مصرف برق پایینی که دارد (۱۸۵ وات ) آن را برای ماینینگ در وسعت کم مناسب میکند.

کارت گرافیک nvidia GTX 1660 super

این کارت گرافیک یک پردازنده گرافیکی خاص و منحصر بفرد است . این پردازنده برپایه معماری turning که همان معماری بکار رفته در سری RTX 20 است ساخته شده است اما از تکنولوژی ردیابی پرتو نور و DLSS پشتیبانی نمیکند . همین باعث شده تا با یک کارت گرافیک اقتصادی که توانایی اجرای بازی های روز با رزولشن ۱۰۸۰p را داراست روبرو باشیم. میزان هش ریت این کارت گرافیک نسبت به بقیه کارت گرافیک های معرفی شده در این لیست بسیار کمتر است ( فقط ۲۵ mh ) اما مصرف پایین ۱۲۵ واتی این کارت گرافیک در جاهایی که هزینه های برق بالاست میتواند مفید باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارت گرافیک ها از لینک های زیر به سایت رسمی AMD و Nvidia مراجعه کنید.

AMD.com

Nvidia.com

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *