ارز دیجیتال, بیت کوین, مقاله

بیت کوین بفروشیم یا نگه داریم؟

آیا بیت کوین بفروشیم

فروش بیت کوین ارزان

اگر روی بیت کوین و ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اید یا حتی قصد ورود به این حوزه را دارید ، شاید این مسئله برای شما سوال شده باشد. آیا بیت کوین بفروشیم ؟آیا در حال حاضر فروش بیت کوین ارزان نیست؟ اصلا باید در شرایط فعلی بفروشیم یا نگه داریم. در این مقاله میخواهیم به بررسی این مسئله بپردازیم. با تهران ماینر همراه باشید.

فروش بیت کوین ارزان یا نگه داری آن

اگر شما هفت سال پیش 100 دلار روی بیت کوین سرمایه گذاری میکردید امروز این رقم به حدود 28 میلیون دلارمیرسید.

حتی اگر بازهم همین مبلغ را سه سال پیش سرمایه گذاری میکردید امروز به 5000 دلار میرسید. بله ، البته آن سرمایه گذاران اولیه خوش شانس برای خرج کردن بیت کوین ها باید اول فروش بیت کوین را انجام دهند.

این قضیه یک دوراهی ترسناک برای مردمی که هزاران دلار در کیف پول الکترونیکی خود داشتند بوجود آورد. این دوراهی اینجاست : آیا آن ها باید مقداری از ارز دیجیتال خود را بفروشند یا همچنان آن را نگه دارند؟؟آیا در حال حاضر فروش بیت کوین ارزان صورت نمیگیرد؟؟؟ ترس از خطر سقوط آن ها را میترساند. در این مقاله به بررسی این که چه موقع خرید بیت کوین ، چه موقع فروش بیت کوین را انجام دهیم؟

فروش بیت کویننظر برخی کارشناسان درباره فروش بیت کوین

برخی از کارشناسان ارزهای دیجیتال توصیه میکنند بخشی از ارز دیجیتال خود را به پول تبدیل کنید.بخصوص اگر ریسک پذیر هستید یا زیر فشار مالی قرار دارید. کسی که نیاز به پول دارد نباید احساس بدی نسبت به فروش بیت کوین هایش بین 30 تا 50 درصد آن ها را داشته باشد. با این حال سرمایه گذاران بهتر است حداقل نیمی از آن را همچنان نگه دارند.

در این شرایط آن ها پشیمان نخواهند شد زیرا بیت کوین در آینده به رشد خود ادامه خواهد داد. در مجموع گاهی بد نیست مقداری فروش بیت کوین ارزان برای برگرداندن و استفاده از چیزی که برای آن سرمایه گذاری کرده ایم (یعنی پول) انجام دهیم.

اگر تحمل سرمایه گذاری کمی دارید ، در صورت تغییر منفی قیمت بیت کوین ممکن است بخشی از آن را بفروشید تا سرمایه اولیه خود را باز گردانید. در هر حال اگر شما چشمتان برای خانه جدید ، ماشین جدید و …..نداشته باشید باید بهتر است سرمایه گذریتان را نگه دارید.
ریسک ورود به حوزه ارز دیجیتال
با تمام این تفاسیر ریسک های زیادی در راه افرادی وجود دارد که تا امروز با ارزهای دیجیتال هیچ آشنایی نداشته اند. JP morgan  مدیر عامل Jamie dimon این گونه ارزها را تقلب مینامد و میگوید: تمام میشود وقتی مردم پول زیادی را از دست دادند.

با این حال برای جلب رضایت کسانی که سال ها با بیت کوین ماندند در آمد بزرگی را فراهم آوردند تا این شرایط را حفظ کنند.

خرید بیت کوین

Aaron Lasher  یکی از بنیان گذاران کمپانی دارایی های دیجیتال Bread میگوید به business insider  میگوید : من هیچوقت به کسی توصیه نمیکنم بیت کوین هایش را بفروشد. با این حال او گفت فروش 20 تا 30 درصدی بیت کوین ها برای کسانی که نمیتوانند سال ها برای نتایج آن منتظر بمانند در سرمایه گذاری قابل توجیه میباشد.

با این حالAaron lasher  میگوید: ” هدف من برای قیمت بیت کوین واقعا رقم بسیار زیادی است ، من فکر میکنم 250000 دلار برای هر بیت کوین در پنج سال آینده ولی افق که من برای سرمایه گذاری در نظر گرفته ام 250000 دلار است.”

همچنین میگوید:”جادوی واقعی برای کسانی اتفاق می افتد که سرمایه گذاری کرده اند ، در حال این پول آن هاست و هرکاری که بخواهن با آن انجام میدهند.”

نتیجه گیری

در حال حاضر اگر قیمت بیت کوین را با گذشته مقایسه کنیم ، بشدت کاهش پیدا کرده طوری که فروش بیت کوین ارزان بحساب می آید و بجز ایران بدلیل ارزان بودن پول برق در هیچ جای دنیا صرفه اقتصادی ندارد.

این مقاله ترجمه ای بود از مقاله here’s how to figure out if you should sell با کلیک روی عن.ام انگلیسی میتوانید متن اصلی مقاله را نیز مطالعه کنید.
برای خرید ماینر و تجهیزات ماینینگ و همچنین دریافت مشاوره تخصصی در زمینه فارم ماینینگ (راه اندازی فارم) ، فروش بیت کوین یا خرید آن و همچنین دریافت خدمات تخصصی تعمیر ماینر با فروشگاه تهران ماینر تماس حاصل فرمایید.
 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *