ارز دیجیتال, بیت کوین, مقاله

بیت کوین در سال 2020

بیت کوین در سال 2020

 قیمت بیت کوین در سال 2020

با ورود به سه ماهه آخر سال تحلیل گران تقریبا میدانند سفر قیمت بیت کوین در سال 2020 چگونه خواهد بود. این پیش بینی ها کلید هایی در مورد مسیر آینده بیت کوین هستند ، زیرا در دهمین سالگرد بوجود آمدن بیت کوین ، هنوز با بحران پذیرش توسط موسسات همراه است.  به تازگی وارد سه ماهه سوم سال 2019 شده ایم و بسیاری از افراد مشتاق پیگیر اخبار و حواشی بیت کوین ، بزرگترین ارز دیجیتالی دنیا ، هستند.   تاکنون عملکرد این ارز در سه ماهه چهارم 2019 نسبتا پایدار بوده و قیمت آن حدود 8200 تا 8300 دلار بوده است. تحلیلگران همچنان در حال ردیابی دلایل مختلف برای پیش بینی حرکت قیمت بیت کوین در مسیر سال 2020 هستند ، زیرا علاقمندان از مدت ها قبل شروع به بحث در این مورد کرده بودند. اما پیش از آنکه به بررسی قیمت بیت کوین در سال 2020 بپردازیم بد نیست نگاهی به عملکرد آن در سال جاری داشته باشیم ، زیرا حرکت امسال آن نقشی حیاتی برای آینده آن ایفا خواهد کرد.

بیت کوین در سه ماهه اول 2019

سال 2018 سال اصلاحات برای بیت کوین بود و طی این سال بیت کوین بیش از 80 درصد اصلاحات بخود دید. علاوه براین در همان سال با توجه به عدم قطعیت قیمت بیت کوین و هم چنین افزایش بی سابقه کلاهبرداری در این زمینه ، سال 2018 سالی خشن و ناامن برای سرمایه گذاران بیت کوین بود.
  • عملکرد بیت کوین در سه ماه اول 2019 با اتفاقی عجیب شروع شد .  دولت ایالات متحده با عدم واکنش و  رعایت نکردن سیستم نظارتی ، اثبات کرد انجام نظارت روی آن پیچیده تر از این حرف هاست. قیمت بیت کوین سه ماهه اول 2019 را با 4000 دلار به پایان رساند.
  • شروع سه ماهه دوم
از اول آوریل ورق برگشت !! در سه ماهه دوم بیت کوین افزایش قیمت چشمگیری با خود به همراه داشت و به 11200 دلار در پایان ژوئن رسید. 180 درصد رشد فقط در سه ماه!!!
  • سه ماهه سوم تقریبا ، سه ماه بی ثباتی برای بیت کوین بود تا آخر سپتامبر بیت کوین 20 درصد ازقیمت خود را از دست داد.
نمودار زیر عملکرد قیمت بیت کوین برای سه ماهه اول سال 2019 را نشان میدهد. اگر sentscore را در برابر قیمت بیت کوین قرار دهیم ، میتوانیم بگوییم که احساسات کلی بازار بیت کوین در اکثر اوقات بیش از 6 مثبت باقی مانده. اما بعد از آن بین 18 تا 26 سپتامبر روند معکوس ظاهر شد.

قیمت بیت کوین در سال 2020

بنظر میرسد نمره buzz در حدود 18 سپتامبر به پایان رسیده است. طبق آنالیزهای به عمل آمده تقاضای کمی برای بیت کوین در اواسط سپتامبر به عمل آمده است.

مسیر قیمت بیت کوین در سال 2020

نمره فنی نیز در یک روند نزولی قرار دارد:

بیت کوین در سال 2020

تجزیه و تحلیل معامله گران

معامله گران همچنان بر این موضع تاکید دارند که قیمت بیت کوین در کوتاه مدت بی ثبات خواهد بود. آن ها همچنان اضافه میکنند که این نوسانات کوتاه مدت باعث جاببجایی قیمت در بلند مدت خواهد شد. بازرگان مشهور ، جاش راجر ، در توییت خود اعلام کرد خبر خوب اینجاست که قیمت بیت کوین از میانگین محرک 20 روزه عبور کرده.یک معامله گر بیت کوین دیگر نیز اعلام کرد بیت کوین یک صلیب Bullish EMA را ایجاد کرده است که به آن اجازه میدهد از چندین مقاومت فراتر برود. یکی دیگر از تحلیل گران ارزهای دیجیتال میگوید که قیمت بیت کوین هنوز هم میتواند از سطح فعلی سقوط کند و سطح جدیدی در 7400 دلار ایجاد کند و بعد از آن بتدریج نرخ صعودی داشته باشد. اگرچه بنظر میرسد سرمایه گذاران بیت کوین در این لحظه ناراحت هستند ، اما نباید این نکته را فراموش کرد که سرمایه گذاری روی بیت کوین تا این لحظه همچنان سود آورترین سرمایه گذاری در سال 2019 بوده است. حتی اگر با قیمت امروز بیت کوین هم در نظر بگیریم بیت کوین 100 درصد بازده به سرمایه گذاران داده است. از سویی دیگر باید توجه کرد که اوراق قرضه ، طلا و سهام بازده ای نهایتا بین 15 تا 25 در صد خواهند داشت. این یکی از دلایل مهمی است که بیت کوین همچنان بعنوان یکی از مهم ترین سرمایه گذاری های تاریخ شناخته میشود. حالا بیایید به برخی عواملی که به قیمت بیت کوین در سال 2020 مسیر میدهد بپردازیم.

عوامل تاثیر گذاری قیمت بیت کوین در سال 2020

  • وخیم شدن اوضاع اقتصاد جهانی
بله همانطور که همه میدانیم اقتصاد جهانی در ماه های اخیر نابسامانی های بسیار زیادی را به خود دیده است. بدهی ایالات متحده به 20 ترلیون دلار رسیده و احتمال رکود بزرگ اقتصاد جهانی وجود دارد. طولانی شدن جنگ اقتصادی چین و امریکا باعث شده بازار جهانی دچار بدبینی نگران کننده و در نتیجه کاهش تقاضا شود. از سویی دیگر انگلستان و اروپا نیز نمیتوانند نگرانی خود را از رکود اقتصادی پیش رو انکار کنند. در صورت رکود اقتصاد جهانی ، پیش بینی میشود سرمایه گذاران سرمایه های خود را به سمت بیت کوین یا احیاننا سایر ارزهای دیجیتال سوق دهند.
  • نصف شدن پاداش بیت کوین در می 2020
این اتفاق احتملا توسط بازار به عنوان تقویت کننده قیمت بیت کوین در نظر گرفته شود ( مقاله نصف شدن پاداش بیت کوین را مطالعه کنید). در بیت بیت کوین هلوینگ پیش رو پاداش ماینر ها ( اسیک ماینر ) از 12/5 بیت کوین حال حاضر به 6/25 کاهش میابد. الگوهای تاریخی نشان میدهد قیمت بیت کوین در یکسال قبل و بعد از نصف شدن افزایش چشمگیری پیدا کرده. بنابراین این عامل میتواند تقویت کننده قیمت بیت کوین در اوضاع پیش رو باشد.
  • دخیره ارزش
تعداد کل بیت کوین ها محدود به 21 میلیون عدد است . از این تعداد 18 میلیون آن طبق گزارش  Bitcoinblockhalf استخراج شده . برکسی پوشیده نیست که به تدریج به زمانی که تمام بیت کوین ها استخراج شود نزدیک میشویم. احتمالا ترفند نصف شدن پاداش باعث افزایش قیمت میشود ( زیرا به نوعی عرضه را کاهش میدهد). اما این واقعیت را نیز نباید نادیده گرفت که تمام 18 میلیون بیت کوین ماین شده در گردش نیست. دلیل این امر این است که تعداد قابل توجهی از بیت کوین ها در سال های گذشته بخاطر از بین رفتن کلید کیف پول ، هک و…. از بین رفته اند ( مقاله سوزاندن بیت کوین را مطالعه کنید) . این امر بیشتر به محدود کردن عرضه بیت کوین شده است. از آنجایی که تقاضا برای بزرگترین ارز دیجیتال دنیا ( بیت کوین ) ادامه دارد ، همچنان میتواند آن را به عنوان یک فروشگاه بزرگ با ارزش تبدیل شود.
  • مشارکت نهادی
اگرچه ورود بازیگران اساسی در بازار ارزهای دیجیتال به کندی پیش میرود ، اما همچنان به رشد خود ادامه میدهند. علاوه براین سرمایه گذاران اصلی بخاطر وجود چندین محصول مشتق در بازار ارزهای دیجیتال ، به سمت بیت کوین تمایل پیدا میکنند.گروه CME مستقر در شیکاگو ، براساس Q-o-Q ، شاهد افزایش چشمگیر محبوبیت قرار دادهای آتی خود در سه ماهه گذشته بود.

 

CME گفت :”جریان نهادی همچنان قوی است ، و باید در مقایسه با 231 حساب اضافه شده در سه ماه سوم 2018 ، 454 حساب جدید ایجاد شود . ماه گذشته ، ICE’s Bakkt قراردادهای آتی خود را در بازار به همراه راه حل حضانت و انبار داری خود آغاز کرد. اگرچه پاسخ اولیه پیشنهادات آینده بیت کوین ملایم بود ، اما کم کم با افزایش تقاضا همراه میشود. همچنین نام های بزرگ دیگری مانند Fidelity Investment برای محصولات نهادی مبتنی بر بیت کوین فعالیت میکنند.
  • تحمل موانع نظارتی
این یکی از مهم ترین خصوصیات بیت کوین است که مورد توجه سرمایه گذاران آن قرار گرفته است. طی دو سال گذشته از تشدید تعدیل نظارتی در بازار ارزهای دیجیتال ، بیت کوین توانسه چندین موقعیت خطرناک را پشت سر بگذارد. قانون گذاران ایالات متحده توضیح داده اند که بیت کوین نوعی کالا است و برخلاف سایر ارزهای دیجیتال دیگرکه از طریق ICO ها به فروش میرسند ، جزو قوانین اوراق بهادار قرار نمیگیرد. با این وجود شواهدی مبتنی بر تلاش دولت ایالات متحده برای خارج کردن بیت کوین از شبکه ، در سال 2012 وجود دارد اما موفقیتی حاصل نشده. در طی مصاحبه اخیر CNBC کارشناس ارزهای دیجیتال ، کتی هاون اعلام کرد که او وظیفه پایین آوردن شبکه بیت کوین را داشته است. این اثبات مقاومت بیت کوین در برابر شرایط پیچیده جهانی است.
  • ظرفیت شبکه بالاتر
با پیشرفت شبکه های بلاک چین سایر ارزهای دیجیتال مانند lighting ( بلاک چین لایت کوین ) ، احتمالا در آینده با شبکه های بلاک چین قوی تر ، پایدارتر با محوریت حفظ حریم خصوصی پدید می آید. با داشتن ظرفیت شبکه بالاتر ، شبکه بیت کوین قادر به خدمت رسانی به تعداد زیادی اط شرکت کنندگان خواهد بود.        

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *