ارز دیجیتال, بیت کوین, ماینینک, مقاله

نصف شدن پاداش بیت کوین

نصف شدن پاداش بیت کوین

بیت کوین هالوینگهمانطور که احتمالا شنیده اید ، بیت کوین هالوینگ در 27 می سال 2020 اتفاق می افتد. همین موضوع باعث شده که سرمایه گذاران در زمینه بیت کوین به فکر بیفتند ، این تغییر چه تاثیری بر قیمت بیت کوین میگذارد؟ برای روشن تر شدن این موضوع با تهران ماینر همراه باشید.

تغییرات زیادی از آخرین باری که پاداش بیت کوین نصف شد ( 9 جولای 2016) بوجود آمده و هیچکس بطور کامل پاسخگوی قیمت بیت کوین یا ارزهای دیجیتال نیست. بیت کوین هالوینگ یک رویداد اصلاحی است که در زمان ماین شدن 210 هزار بلاک بیت کوین اتفاق می افتد. نصف شدن قبلی پاداش بیت کوین و تاثیری که برقیمت بیت کوین داشت.

از زمان ایجاد بیت کوین در سال 2009 ، دو بار دو نیم شدن اتفاق افتاده است ، اولین بار در 28 نوامبر 2012 و دومین بار در 9 جولای 2016 . یک سال بعد از اولین بیت کوین هالوینگ برای اولین بار قیمت بیت کوین به بالاترین مقدار خود در آن زمان یعنی 1000 دلار رسید. پس از دومین نصف شدن پاداش  در سال 2016 قیمت بیت کوین تا سال 2017 به 20 هزار دلار رسید.

هنگامی که قیمت بیت کوین تا متعاقبا در هریک از نیم شدن ها تا حدودی بالا رفت ، در هر 12 ماه اندکی رونق گرفت. بسیاری از تحلیلگران مالی فکر میکنند که این تغییرات مثل بازار سنتی قیمت با نرخ بهره یا تغییرات موجودی کالا تغییر میکند. نصف شدن قبلی ضربه ناچیزی به قیمت بیت کوین وارد کرد. همین دلیل این است که تقریبا همه میدانند که چنین چیزی اتفاق می افتد. اگر بازار بداند موجودی در تاریخ دقیقی و با چه عاملی کاهش میابد ، شروع به قبول کردن کاهش قیمت تدریجی میکنند.

افزایش قیمت ، این توقع را ایجاد میکند که گروه بزرگی از خریداران بیت کوین باید تعداد زیادی بیت کوین خریداری یا اینکه از طریق ماینینگ بدست بیاورند. بازار ارزهای دیجیتال گاهی اوقات بسیار رویداد محور است ، و ما داریم به نصف شدن قیمت بیت کوین نزدیک میشویم نشانه هایی که از دریافت میکنیم به یک کاهش قیمت اشاره دارد. در هر حال عوامل بسیار زیادتری در بیت کوین تاثیر گذارند.

بیت کوین هالوینگتاثیر نصف شدن پاداش بر ماینرها

با کاهش پاداش هر بلاک بیت کوین ، ماینرها به طور فزاینده ای بر هزینه ها ، سطحی که آن ها به یک مشوق برای تایید معاملات بیت کوین تکیه میکنند. ماینرها از هزینه های ضمیمه شده به ماینر برای انجام معاملات برای ماینری که خواهان آن است استفاده کنند.(اولویت با بزرگترین هاست)

در نهایت هنگامی که همه 21 میلیون بیت کوین ماین شد ، ماینرها به طور کامل بر این هزینه ها برای ورودی خود تکیه میکنند. اولین افرادی که توسط نصف شدن قیمت بیت کوین قرار میگیرند ماینرها هستند ، و این تاثیر شامل زمان ، مصرف برق زیاد و پردازش کامپیوتری است. در سال های اخیر هزینه های ماینینگ به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده.

در چنین شرایطی به کنسرسیوم های بزرگ چه فارم های کوچک همچنان سود ده باقی میمانند. این نصف شدن به معنی کاهش شدید در آمد ماینرها میباشد. پیش از دومین نصف شدن پاداش در سال ق2016 در زمان معقول یک بلاک که ماین میشد حدود 16000 دلار می ارزید ، این در حالی بود که باید 8000 دلار میشد. با این حال این امکان برای شبکه وجود دارد که خود را متعادل کند. با افزایش سختی شبکه ، ماینرهای باقی مانده به بر قراری امنیت شبکه کمک میکنند.

جمع بندی

تاریخ نشان داده در ابتدا هر چیز کوچکی را میتوانیم توقع داشته باشیم ، اما افزایش قیمت بعد این رویداد معمولا اتفاق می افتد. در بلند مدت نصف شدن پاداش ، بر قیمت بیت کوین چه تاثیری دارد؟ این چیزی است که ما نمیتوانیم با اطمینان بگوییم.بیشترین چیزی که بر قیمت بیت کوین تاثیر میگذارد کابران حاضر در شبکه است.

این مقاله ترجمه ای بود از مقاله Will Bitcoin’s Price Rise Following the Halving in 2020 که شما با کلیک روی آن میتوانید متن اصلی آن را نیز مشاهده کنید.
برای خرید ماینر ، تجهیزات ماینینگ ، خرید بیت کوین ، فروش بیت کوین با تهران ماینر تماس بگیرید در اولین فرصت پاسخگوی شما واهیم بود.

نوشته های مرتبط

3 thoughts on “نصف شدن پاداش بیت کوین

  1. شهاب گفت:

    بابا حداقل وقتی از سایت های خارجی مطلب برمیدارید ترجمه خوبی بذارید؛ نه اینکه از گوگل ترانسیلتور ترجمش کنیدو کپی پیست کنید

  2. درک کافی از بیت کوین تنها با یک مقاله حل نمی شود و باید به اطلاعات بیشتری دست یافت تا بهترین عملکرد را کسب نمود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *