ارز دیجیتال, بیت کوین, مقاله

بیت کوین هلوینگ باعث افزایش هزینه ماینینگ میشود

دو برابر شدن هزینه ماینینگ با بیت کوین هلوینگ

دو برابر شدن هزینه ماینینگ

بیت کوین هلوینگ باعث دو برابر شدن هزینه ماینینگ میشود . از سرمایه گذاران بیت کوین بر این باورندبیت کوین هلوینگ بعدی میتواند قیمت آن را تا 90000 دلار افزایش یابد. برای اپراتورهایی که از سخت افزارهای قوی برای ماینینگ استفاده میکنند ، به نظر میرسد دو برابر شدن هزینه با بیت کوین هلوینگ اتفاق بیفتد.در گزارش جدید ، شرکت تحقیقاتی متمرکز بر رمز نگاری TradeBlock تخمین میزند که متوسط هزینه برای استخراج تک بیت کوین ( BTC ) میتواند پس از هلوینگ آن در ماه می به 12525  دلار برسد.این تقریبا دو برابر هزینه متوسط 8585 دلار در حال حاضر است. در اصل ماینرها باید دو برابر تعداد محاسبات را با افزایش متناوب مصرف برق انجام دهند تا همان مقدار بیت کوین که  الان استخراج میکنند بدست آورند. هزینه تخمین زده شده بسیار بالاتر از قیمت فعلی بازار در حدود 10300 دلار است ، که نمونه ای از کاهش سود است و در نهایت میتواند باعث داغ شدن بازار ماینرهای جدید شود.

هلوینگ برنامه ریزی شده نقطه عطفی برای تورم بیت کوین بود که از ده سال پیش برنامه ریزی شده بود. این ایده سرعت قابل پپیش بینی و رو به رشدی بود که از تامین ارز جدید رمزنگاری میتواند به ثبات قدرت خرید بیت کوین کمک کند . بیت کوین هلوینگ

آنچه در این زمینه اتفاق می افتد ، درسی در مورد اقتصاد در حال ظهور بازار بیت کوین است : شرکت های ماینینگ بزرگ ارزهای دیجیتال تلاش میکنند تا با بروز کردن خط سخت افزاری خود ، آماده شوند تا با استفاده از پردازنده های نسل بعدی سریع تر رشد کنند تا جایگاه خود را در قدرت شبکه تثبیت کنند.

محقق بانک مرکزی امریکا JPmorgan Chase میانگین هزینه ماینرهای بیت کوین را به عنوان ارزش ذاتی ارز دیجیتال توصیف کرده اند. به این فکر کنید که هزینه مخازن نفتی برای هر بشکه افزایش یابد : اگر کاهش قیمت بازار باعث شود نفت بدون سود باشد ، بسیاری از دریل های نفتی تا زمان افزایش قیمت دوباره نفت خاموش میشوند.

با فرض ثابت ماندن قدرت هش ریت فعلی شبکه هزینه مبادله هر بلوک 12525 دلار میشود. این تجزیه تحلیل بر مبنای قیمت برق امریکا به ازای هر کیلو وات ساعت 6 سنت نشان محاسبه شده که 2 سنت بالاتر از رقمی است که شرکت های ماینینگ نشان میدهند . آن ها میتوانند برق را با تولفق های محلی و همچنین از طریق قرار دادهای خرید عمده با قیمت پایین تر فراهم کنند.

بنابرگفته blocktrade فرض دیگری مستعد این است که 30 درصد سخت افزارهای ماینینگ به سمت جدیدترین فناوری ها حرکت کنند در این حالت 70 درصد سخت افزارهای باقی مانده همچنان قدیمی میمانند. طبق گفته ها ظاهرا بسیاری از انواع سخت افزارهای ماینینگ بعد از هلوینگ غیراقتصادی ( ارزش استفاده ندارند) میشوند و دستگاه های قوی تر را به سمت خود جذب میکنند تا تسلط خود بر شبکه را حفظ کنند.

بنابر گفته جان تودارو ، مدیر تحقیقات ارزهای دیجیتال : ” آستانه تحمل برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال نزدیک میشود.” تودارو در مصاحبه تلفنی گفت :” دانستن اینکه ماینرها چه فکر میکنند ، چه انجام میدهند بسیار مفید است.” ” ممکن است ماینرهایی وجود داشته باشند که در آن سطح همچنان سودآور باقی بمانند ، اما تعداد زیادی از ماینرها زیان ده خواهند شد و ممکن است از شبکه خارج شوند.”

با توجه به سخت گیری های صورت گرفته در زمینه ماینینگ در ایران خرید بیت کوین و فروش آن در ایران در حال رونق گرفتن است . تهران ماینر با توجه به این موضوع صرافی بیت کوین افتتاح کرده که در آن علاوه بر امکان خرید بیت کوین و فروش آن با کارمزد منصفانه و قابل رقابت با سایر سایت ها ، امکان خرید و فروش تتر و همچنین اطلاع از قیمت لحظه ای بیت کوین نیز فراهم است.
 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *