مقاله

تاثیر تظاهرات هنگ کنگ بر بیت کوین

هنگ کنگ و قیمت بیت کوین

  هنگ کنگ و قیمت بیت کوین

در این مقاله به تاثیر تغییرات هنگ کنگ و قیمت بیت کوین در سال 2019 را مورد بررسی قرار خواهیم داد . همانطور که میدانید دنیا در سال 2019 رو به بی نظمی و ناامنی های زیادی گذاشته از جنگه سوریه گرفته تا درگیری های عراق ، درگیری های هند و پاکستان با استقلال طلبان کشمیر و اخیرا استقلال طلبی هنگ کنگ . بله هنگ کنگ که از سال 1979 از استعمار دولت انگلستان خارج شد و به دست دولت چین افتاد ، اخیرا دچار تحولاتی شده که میتواند آینده این منطقه را تغییر دهد. درگیری ها و تظاهرات گسترده برای خارج شدن هنگ کنگ از زیر سلطه دولت چین و استقلال به عنوان یک کشور مستقل این روزها بسیار شدید شده. اما این تغییرات چه تاثیری بر قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال خواهد داشت. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. فروشگاه pricerite هنگ کنگ روز دوشنبه رسما اعلام کرد که مشتریان میتوانند از ارزهای بیت کوین ، اتریوم و لایت کوین در این فروشگاه برای پرداخت هزینه خرید های خود استفاده کنند. بلافاصله که این برنامه اجرا شود ، شعبه جدید این فروشگاه در مرکز خرید مگاباکس هنگ کنک ، در منطقه Kowloon kong استفاده از این ارزهای دیجیتال را بجای دلار هنگ کنگ در صندوق های خود امکان پذیر میکند.  به گفته مدیریت فروشگاه pricerite به لطف شبکه لایتینگ امکان پرداخت ها فقط در چند ثانیه امکانپذیر است.

منابع معتبر قیمت بیت کوین

هنگ کنگ و قیمت بیت کوینارز بیت کوین کش نیز بین مخالفان و معترضان هنگ کنگی بخاطر امن بود و حریم خصوصی قدرتمندی که دارد محبوبیت بالایی پیدا کرده . علت آن هم این است که ماموران امنیتی عملا امکان ردیابی مخالفانی که اقدام به خرید و فروش تجهیزات میکنند را ندارند. کمپانی جنسیس بلو که 14 دستگاه خود پرداز ارز دیجیتال تحت عنوان “coin here” در هنگ کنگ را اداره میکند ، در ماه ژوئیه ، امکان پرداخت های بین المللی از طریق دستگاه ها را با بیت کوین کش فراهم کرد. این کمپانی همچنان برای معترضان چترهایی با نماد بیت کوین فراهم کرد که طی آن صدها هزار معترض به خیابان ها ریختند( با وجود بارندگی شدید هیچ یک از معترضان صحنه تضاهرات خیابانی را ترک نکرد) با تهدید نظامی نیروهای چینی در مرض هنگ کنگ ، تظاهرات علیه نفوذ نیروهای چینی ، شدیدا رنگ و بویی اقتصادی بخود گرفته است. در 16 آگست ، تظاهر کنندگان شیوه جدیدی را آغاز کردند : پول های خود را از حساب ها و خودپردازها برداشت و به دلار امریکا تبدیل کردند. پست هایی که در شبکه اجتماعی هنگ کنگی LIHKG ( مدل بومی شده Reddit ) نشان از هزار تن از افرادی دارد که در حال خارج کردن ارز از خودپردازها هستند. شدت این اعتراضات تا حدی پیش رفته که معترضان برای دور زدن محدودیت برداشت 20000دلار هنک کنگ در روز از شهری به شهر دیگر سفر میکنند. از سال 1983 دلار هنگ کنگ دارای یک سیستم نرخ ارز وابسته است که آن را به نسبت 7.8 به 1 به دلار امریکا میچسباند. اما ظهور ارز دیجیتال این موقعیت را برای معترضان فراهم کرد که گزینه ای بسیار امن تر نسبت به دلار امریکا در برابر کاهش ارزش پول ، در صوورت وقوع بدترین سناریو یعنی حمله نظامی چین داشته باشند. با تمام این تفاسیر ، در هنگ کنگ ارزهای دیجیتال نیز دارای نرخ بیمه و مالیات هستند ، همانطور که در آرژانتین مشاهده شد.

خرید بیت کوین

اعتراضات هنگ کنگ در شرایط فعلی با افزایش تقاضا برای بیت کوین ممکن است قیمت مبادلات محلی آن نیز افازایش یابد. چیزی که مشابه آن در کره جنوبی به نام کیمچی شناخته میشود. به گفته ماتی گرین اسپن  ، تحلیلگر ارشد بازار در بورس رمزنگاری  etoro ، در آغاز اعتراضات ماه ژوئن ، منبع اطلاعاتی Tdebit از افزایش بی سابقه قیمت بیت کوین خبر داد. همچنین براساس اطلاعات منتشر شده از بازار ارز دیجیتال paxful علاوه بر آن همزمان تقاضا برای بیت کوین کش نیز سیر صعودی دارد . با این حال این شرایط نابسامان در هنگ کنگ تاثیر حداقلی بر بازار بیت کوین در سطح جهانی داشته است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *