ارز دیجیتال, مقاله

تاثیر ویروس کرونا بر ماینینگ

کرونا و ماینینگ

کرونا و ماینینگ موضوعی است که در این مقاله به آن میپردازیم . ممکن است هزینه ماینرها با ویروس کرونا افزایش یابد. تا این لحظه تقریبا تعداد کشته های ویروس کرونا به 500 نفر رسیده و 24000 نفر نیز به ویروس آلوده اند. سفرهای بین المللی کاهش میابد ، کشتی های کروز قرنطینه میشوند و کل شهرها ، شهر اشباح میشوند.

در حالی که بسیار ممکن است باور نکنند قوانین فیزیک قلمرو دیجیتال را آلوده میکند ، اما در حقیقت این اتفاق ممکن است. از آنجا که اقدامات امنیتی چین برای کنترل ویروس اطلاعات این که هر فرد با چه کسی و کجا میتواند سفر کند را در اختیار دولت قرار میدهد ، بسیاری از فعالیت ها در این کشور رو به خاموشی است و فعالان حوزه ماینینگ در شرایط دشواری به سر میبرند این یعنی کاربران تجهیزات ماینینگ حداقل تا دو ماه آینده هزینه بیشتری پرداخت میکنند.

کرونا و تاثیر بر بیت کوین در مصابه ای با 8btc  ، مدیر فروش شرکت های تولید کنندگان تجهیزات ماینینگ مستقر در چین ، chen feng ، توضیح میدهد ویروس کرونا بر سه جبهه مختلف تاثیر گذاشته است . به دلیل عدم حضور اجباری و عدم توزیع داخلی قطعات ، تعداد قطعات تولیدی کاهش یافته ، همین باعث میشود مدت زمان تحویل ها طولانی تر شود زیرا اغلب شرکت های حمل و نقل ارزان تمامی فعالیت ها را تعلیق کرده اند.تمام این ها بهای تمام شده را افزایش میدهد.

عملیات ماینینگ نیز دارای دشواری های زیادی شده است.  با محدود شدن مسافرت ها در Xinjiang  که بسیاری از کمپانی های ماینینگ در آن قرار دارد ، گرفتن قطعات و جابجایی کارمندان عملا غیر ممکن است . در حال حاضر هرکسی که وارد شهر میشود باید 20 روز در قرنطینه باشد .

اگر یکی از واحدهای ماینینگ ( اسیک ماینر یا ریگ ماینر ) خراب شود ، گرفتن قطعات جایگزینه برای آن عملا با دشواری های زیادی همراه است.خوبشختانه در اغلب موارد برق و تجهیزات ثابت و پایدارند و همین امر داشتن ذخیره قطعات را کاهش میدهد.اما اگر قرنطینه ها برای مدتی طولانی ادامه پیدا کنند ، شرایط دچار تغییر و تحول میشود.

در شرایطی که به نظر میرسد بسیاری از کارخانه های چینی از کار افتاده اند و تا 15 فوریه قادر به شروع مجدد فعالیت خود نخواهند بود . تمام اقدامات انجام شده در کشور باید فرآیند ی طولانی را طی کند تا جلوی انتشار ویروس گرفته شود و ادامه روند معمول فعالیت ها امکان پذیر شود.

منبع

Coingeek

نوشته های مرتبط

One thought on “تاثیر ویروس کرونا بر ماینینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *