ارز دیجیتال, لایت کوین, مقاله

تفاوت لایت کوین و ریپل در چیست

تفاوت لایت کوین و ریپل

تفاوت لایت کوین و ریپل

هر دو ارز ریپل و لایت کوین در دنیای ارزهای دیجیتالی جزو مهمترین و تاثیر گذار ترین ارزها هستند. این دو ارز شباهت های بسیار زیادی دارند ، زیرا هر دو ارز به دنبال ساده بودن ، ایمن و کم هزینه بودن معاملات هستند. هر موقع که ارز دیجیتالی جدیدی برای تامین این هدف ها پا به عرصه رقابت میگذارد ، فشردگی رقابت باعث میشود سریع تر رشد کنند تا فن آوری های جدیدی را پیاده سازی کنند. با تمام این تفاسیر و شباهت های بین این دو ارز ، تفاوت هایی نیز بین آن ها وجود دارد در این مقاله به بررسی و مقایسه این دو ارز میپردازیم تا مزایا و معایب هریک را بهتر درک کنیم . با تهران ماینر همراه باشید.
  • هدف از خلق ریپل ایجاد راهی آسان ، ارزان و ایمن برای معاملات بین مرزی جهانی بود. موج رشد ریپل به حدی بود که نظر بسیاری از شرکت های بزرگ ، موسسات مالی و بانک ها را به خود جلب کرد. بعدها ریپل تمرکز خود را برروی چشم انداز معاملات بزرگ مالی برای شرکت های بزرگ آغاز کرد. این باعث ریپل از سطح معاملات فردی فراتر برود.
  • لایت کوین یک سیستم منبع باز است که بر روی الگوریتم scrypt اجرا شده است. این سیستم تاثیر بسیار مثبتی روی معاملات داشته و با همان هدفی که ریپل ساخته شد ، توسعه یافته است. اما وقتی در جزییات لایت کوین را با ریپل مقایسه میکنیم عملکرد خیلی بهتری دارد.به عنوان مثال ، litecoin میتواند برای معاملات روزمره نیز استفاده شود و معاملات همتا با آن امکان پذیر است.
شباهت لایت کوین و ریپل به قدری زیاد است که رقابت داغی بین آن ها وجود داشته و دارد . این رقابت در نهایت به نفع کاربران تمام میشود زیرا مجبورند برای جذب بازار و مخاطب در خدمات و کیفیت آن حداکثر تلاش خود را بکنند. تا به حال رای گیری های بسیار زیادی مبتنی بر این که ripple بهتر است یا litecoin صورت گرفته است. این طور بنظر میرسد کاربران نسبت به این دو ارز دیجیتال نظرات مختلفی دارند و هریک ارز خود را با دلیلی مشخص انتخاب میکنند. در هر حال چه لایت کوین چه ریپل هر دو راهی طولانی در پیش دارند . اما شاید این نکته نیز خالی از لطف نباشد که هر دوپتانسیل توسعه ارزهای دیجیتال را نیز دارند.

قیمت آنلاین بیت کوین

ریپل

تفاوت های اساسی
  • یکی از مهمترین تفاوت های بین لایت کوین و ریپل تعداد عملکردهایی است که هرکدام از آن ها دارا میباشند.ریپل یک عملکرد واحد در هسته خود دارد و دائما آن را بروز رسانی میکند.این امر برای انجام ساده ، ایمن و سریع معاملات بین المللی به مطمئن ترین صورت ممکن انجام میشود. لایت کوین ، بیت کوین را مرجع خود قرار داده و قابلیت های بیشتری دارد.
  • ریپل با ایجاد یک روش سریع و ایمن برای معاملات در سطح بین المللی با هزینه کم ، نظر شرکت های بزرگ و موسسات مالی را به خود جلب کرد. از طرف دیگر لایت کوین با ارائه سیستم معاملات همتا ، بیشتر عموم کاربران را بخود جذب میکند.
  • در حال حاضر ریپل در رده بندی ارزهای دیجیتال رتبه سوم را به خود اختصاص داده. البته لایت کوین هم خیلی عقب نیست و در رتبه پنجم رقابت نزدیکی با ریپل دارد.
  • روند کلی نگهداری ریپل حداقل است زیرا نیازی به بیش از یک عملکرد ندارد. از طرف دیگر لایت کوین مجبور است بسیاری از فرآیندها را انجام دهد و معاملات همسان نیاز به تلاش زیاد برای انتقال سریع و حفظ آن ها دارد.
تفکرات نهایی این دو ارز شباهت های بسیار زیادی با یکدیگر دارند. همچنین میتوان گفت این دو ارز رمز نگاری در رقابت کاملی با یکدیگر قرار دارند.اگرچه ممکن است ریپل در حال حاضر مقابل لایت کوین باشد. اما افراد زیادی هسند که لایت کوین را نسبت به ریپل ترجیح میدهند. با ریپل پتانسیل رشد محدود وجود دارد زیرا در حال حاضر روی یک عملکرد متمرکز است. اما اگر لایت کوین را در نظر بگیریم ، پتانسیل نامحدودی برای رشد وجود دارد. سخن پایانی در هرحال با وجود شباهت های بسیار و تفاوت های اندکی که بین ریپل و لایت کوین وجود دارد ، اینطور فکر میکنم حالا که این مقاله را خواندید راحت تر بتوانید در مورد اینکه کدام را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید ، تصمیم بگیرید.

One thought on “تفاوت لایت کوین و ریپل در چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *