ارز دیجیتال, ماینینک, مقاله

نکاتی برای کاهش هزینه ماینینگ

کاهش هزینه ماینینگ

با بالا رفتن تقاضا برای استخراج ارز دیجیتال ، و همچنین افزایش سختی شبکه باعث شده عملا برای رسیدن به استخراج قابل قبول هزینه ماینیگ افزایش قابل توجهی داشته در این نوشته قصد داریم تا راه حل هایی برای کاهش هزینه ماینینگ ارائه دهیم تا افرادی که توانایی مالی کم تری برای خرید تجهیزات ماینینگ دارند بتوانند تا حدی این خلا را جبران کنند با ما همراه باشید.

علل محبوبیت ارز های دیجیتال

از زمان پیدایش و شکل گیری بازار ارزهای دیجیتال ، این بازار توانست فرصت ها و امکانات بسیار مناسبی را برای کسب درآمد و بدست آوردن سود، در اختیار افراد و سرمایه گذاران قرار دهد. به طوری که ارزهای دیجیتال ، با دارا بودن قابلیت و ارزش تجاری در مدت زمان کوتاهی، به یکی از با ارزش ترین ابزار سرمایه گذاری و خرید و فروش در بازارهای جهانی تبدیل شدند. در این باید گفت که در حال حاضر تعداد زیادی از افراد و سرمایه گذاران در بازار اینگونه ارزها در حال فعالیت هستند و همه روزه حجم قابل توجهی از پول در قالب ارزهای دیجیتال در آن رد و بدل می شود. با اتکا به گفته های بالا، همه این شرایط باعث شده است تا سرمایه گذاران با علاقه و رغبت بیش تری نسبت به فعالیت در این بازار تمایل داشته باشند که در این بین، یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری و کسب درآمد در بازار ارزهای دیجیتال، استخراج  می باشد. در واقع فرد سرمایه گذار که در این حالت به عنوان یک تولید کننده ارز دیجیتال نیز شناخته می شود، می تواند با فراهم نمودن یک سخت افزار مناسب و استفاده از امکانات نرم افزاری مشخص، نسبت به استخراج ارز دیجیتال مورد نظر خود اقدام نماید.

علل تغییرات دایمی سخت افزارهای استخراج ارز دیجیتال

حال باید گفت که در حال حاضر نوع سخت افزار به کار رفته برای استخراج ارزهای دیجیتال با نوع سخت افزار استفاده شده در یک سال پیش و حتی چندین ماه قبل، تفاوت بسیار زیادی دارد. دلیل این تفاوت در سخت افزار استفاده شده در تولید این است که اولاً بازار ارزهای دیجیتال دارای یک شرایط متغیر بوده و قیمت ارزهای دیجیتال موجود در آن، همواره در حال تغییر می‏ باشد. در عین حال باید توجه داشت که در پی گذر زمان، سختی استخراج ارزهای دیجیتال همواره در حال افزایش بوده و فرد در حال حاضر برای تولید مقدار ارز دیجیتالی که در چند ماه پیش آن را با قدرت مشخصی تولید می‏ نمود، باید قدرت و انرژی بیش تری را مصرف نماید تا بتواند به نتایج دلخواه خود برسد. لذا تولید کنندگان ارزهای دیجیتال در پی گذر زمان، نیاز به سخت افزارهای قدرت مندتری نسبت به زمان های قبل خود دارند. از این رو شرکت های سخت افزاری، همواره سخت افزارهای جدیدتری را وارد بازار می نمایند که این سخت افزارها دارای قدرت بیش تر بوده و در عین حال هزینه های خرید سخت افزارهای تازه تولید شده نیز بسیار بیش تر از سخت افزارهای قبلی می باشد.

تاثیر افزایش قیمت سخت افزار بر فرآیند استخراج

از طرفی، با افزایش قیمت سخت افزارهای استخراج ارزهای دیجیتال، ممکن است شرایط فعالیت و کار برای برخی از تولید کنندگان ارزهای دیجیتال مناسب نباشد. به طوری که با افزایش قیمت سخت افزارهای وارد شده در بازار، این احتمال وجود دارد که برخی از افراد نتوانند نسبت به خرید این سخت افزارهای گران تر اقدام نمایند. لذا کار تولید این دسته از سرمایه گذاران با مشکل مواجه می شود.

کاهش هزینه ماینینگ

این اتفاق معمولاً برای آن دسته از تولید کنندگانی رخ می دهد که در حال استخراج ارزهای دیجیتال ارزش مند و پر طرفداری مانند، بیت کوین، اتریوم و … می باشند که تعداد افرادی که برای تولید این ارزهای دیجیتال تلاش می کنند زیاد بوده و اگر فردی بخواهد که به سود بیش تری دست یابد و یا این که سود بدست آمده قبلی و دوره ای خود را حفظ نماید، حتماً باید نسبت به خرید سخت افزارهای جدید و قدرتمندتر اقدام نماید. حال در این بین کسانی که قادر به خرید سخت افزار جدید نبوده و توانایی مالی رقابت در لیگ بزرگ تر ارزهای دیجیتال را ندارند، چه باید بکنند؟ آیا باید کار و فعالیت استخراج خود را متوقف نموده و کار دیگری را شروع کنند؟

پاسخ سوال های بالا، منفی می باشد. چرا که وقوع شرایط ذکر شده در بالا، به معنی شکست مطلق تولید کنندگان دارای بودجه کم تر نمی باشد. چرا که برای این که این دسته از تولید کنندگان بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند، برخی راهکارهای اساسی برای کاهش هزینه ماینینگ وجود دارند که تولید کننده می تواند با پیاده سازی این راهکارها، نه تنها به میزان سود قبلی خود در بازار برسد، بلکه حتی می تواند به سود و در آمد بسیار بیش تری در بازار دست یابد.

راهکار برای استخراج با بودجه کم

یکی از راهکارهای کسب موفقیت و کاهش هزینه ماینینگ این چنین افرادی در بازار ارزهای دیجیتال این است که این افراد نوع فعالیت خود را تغییر دهند. بدین معنا که به جای تولید ارزهای دیجیتال پر سابقه، بسیار ارزشمند و پر طرفدار در بازار ارزهای دیجیتال، نسبت به تولید ارزهای دیجیتال دیگری، اقدام نمایند. ارزهای دیجیتالی که به معروفیت و حتی ارزش و قیمت ارزهای دیجیتالی چون بیت کوین، اتریوم و … نیستند. در واقع فرد تولید کننده لیگ فعالیت خود را تغییر می دهد ولی همچنان قادر است که سود قابل توجهی را بدست آورد.

تجهیزات ماینینگ

بدین صورت که فرد تولید کننده می تواند به تولید ارزهای دیجیتال کم ارزش و تازه وارد شده در بازار ارزهای دیجیتال اقدام نماید. از جمله این ارزهای دیجیتال، می توان به ارزهای دیجیتال  Dero ، Newton ،  Karbo ،  ETN ،  Geldum  ،  Plura ،  Luka و BCN اشاره نمود. ارزهای دیجیتالی که شاید تا به حال اسم آن ها را بیش از چند بار و یا شاید هم هیچ وقت نشنیده باشید. ولی باید توجه داشته باشید که این چنین ارزهایی می توانند سود بسیار و حتی برابر یا بیش تر از تولید ارزهای دیجیتال برتر در بازار برای تولید کنندگان ارزهای دیجیتال ایجاد نمایند. دلیل سود آوری بالای این چنین ارزهایی این است که هنوز تعداد افرادی که در شبکه این ارزهای دیجیتال کم ارزش و تازه وارد شده در بازار، مشغول فعالیت هستند، بسیار کم بوده و در واقع بازار تولید این نوع از ارزها، در حالت بکر و استفاده نشده، قرار دارد. لذا به همان نسبت نیز سختی استخراج این نوع از ارزهای دیجیتال بسیار پایین تر از سختی استخراج ارزهای دیجیتال معروف در بازار ارزهای دیجیتال می باشد.

اهمیت ارز های تازه وارد

علاوه بر این که فرد با استخراج این نوع از ارزها، می تواند در همان لحظه به سود و درآمد قابل توجهی دست یابد، کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال استخراج این نوع از ارزها را به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت در نظر می گیرند که با افزایش قیمت این ارزها و فروش به موقع آن ها، فرد می تواند به سود بسیار خوبی در دراز مدت دست یابد. زیرا در زمان های اولیه ورود این ارزها در بازار، قیمت آن ها پایین بوده و بدیهی است که بعد از گذشت مدت زمان مشخصی، قیمت و ارزش آن ها چندین برابر خواهد شد. همچنین باید گفت که برای استخراج این نوع ارزها می توان از برخی از استخرهایی خاص در سطح اینترنت استفاده نمود که در حال حاضر تعداد این استخرها زیاد نبوده ولی تعداد کمی از آن ها که فعالیت خود را در بازار ارزهای دیجیتال دنبال می کنند، بسیار قابل اطمینان بوده و می توانند کمک خوبی برای تولید کنندگان در راستای افزایش کسب درآمد باشند.

antminer s5

از جمله این استخرهای ارز دیجیتال، می توان به استخر tmpool.net و چند مورد استخر اختصاصی برای هر ارز اشاره نمود که در این بین استخر ” tmpool.net ” به دلیل پشتیبانی از تعداد بیش تری از ارزهای دیجیتال خاص و تازه وارد شده در بازار، به میزان بیش تری، مورد استفاده قرار می گیرد. لذا تولید کنندگانی که به مقدار کافی بودجه برای خرید سخت افزار استخراج ارزهای دیجیتال معروف در بازار ندارندبرای کاهش هزینه ماینینگ می توانند با تغییر نوع ارزهای دیجیتال استخراج شده، فعالیت خود را در این بازار، با قدرت تمام ادامه دهند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *