ارز دیجیتال, بیت کوین, ماینینک, مقاله

روش‏های استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین

ارزهای دیجیتال با پیدایش خود توانستند در مدت زمان کوتاهی مورد توجه بسیاری از افراد،  کشورها و سرمایه‏گذاران قرار گیرند. از جمله دلایل این نگرش مثبت را می‏توان افزایش قیمت بیت کوین تا مرز 20 هزار دلار دانست که افراد و سرمایه‏گذارن بسیاری را به خود جلب نمود.  با ارزش‏تر شدن ارزهای دیجیتال و بخصوص بیت کوین، افراد زیادی به دنبال تولید و استخراج بیت کوین که در راس ارز های دیجیتال پرداختند.

در این بین برای استخراج بیت کوین ،  نیاز به دانستن و آگاهی از برخی نکات و رویدادها است که قصد داریم در این مقاله به این موارد پرداخته و آگاهی و توان فنی افراد و علاقه‏مندان در این زمینه را افزایش دهیم.

در ابتدا، ذکر این نکته مهم است که عمل استخراج بیت کوین را باید به عنوان یک سرمایه‏گذاری در نظر بگیرید. از آن جایی که هر سرمایه‏گذاری دارای ریسک‏ بوده و ممکن است در انتهای آن به سود برسید و یا این که با شکست مواجه شوید، استخراج بیت کوین نیز دقیقاً چنین شرایطی را دارد.

استخراج بیت کوینبه عنوان مثال ممکن است در ابتدای عمل استخراج بیت کوین قیمت این ارز در بازار ارزهای دیجیتال برابر با 7 هزار دلار باشد و با این قیمت و بر آوردی که از هزینه‏ی مصرفی کرده‏اید، به این نتیجه رسیده باشید که کار استخراج بیت کوین برایتان پر سود باشد ولی در یک حرکت و جهش رو به پایین احتمال این وجود دارد که قیمت بیت کوین به 6 هزار دلار و یا حتی پایین‏تر از این مقدار نیز کاهش یابد که در نهایت با ضرر مالی مواجه شوید و یا این که در حالتی برعکس قیمت این ارز به بالای 7 هزار دلار برسد و سود بیش‏تری برای شما در بر داشته باشد. پس در کل عمل ماینینگ و استخراج بیت کوین را نیز می‏توان به عنوان یک سرمایه‏گذاری دارای ریسک در نظر گرفت.

بعد از آگاهی از برخی پارامترهای سرمایه‏گذاری در بحث استخراج بیت کوین، نوبت به این مرحله می‏رسد که از چه راهی و در واقع چگونه بتوانیم بیت کوین استخراج کنیم. در ادامه‏ی مقاله، به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. حال برای این که فردی بتواند نسبت به استخراج بیت کوین اقدام نماید، دو راه حل برایش وجود دارد. در واقع فرد باید یکی از این دو استراتژی را برای استخراج بیت کوین انتخاب نماید.

استخراج بیت کوین در محیط ابری

این استراتژی به صورت استفاده از امکانات سخت افزاری برخی از سایت‏ها می‏باشد. در محیط اینترنت، برخی از سایت‏ها امکانات و سرویس‏های سخت افزاری خود را برای استفاده و بهره‏مندی کاربران خود در نظر گرفته‏اند. بدین صورت که سرمایه‏گذاران این سخت افزارها را به صورت مجازی خریداری کرده (حتی در برخی از موارد خبری از سخت افزار نیست) و با پرداخت هزینه‏ای پس از گذشت زمان مشخصی، مقداری بیت کوین به عنوان سود بدست می‏آورند که در اصطلاح به این کار ” cloud mining “، گفته می‏شود.

در این سایت‏ها می‏توانید بسته‏های سخت افزاری مورد نظر خود را بر حسب نیاز خود انتخاب کرده و آن‏ها را برای عمل تولید و استخراج بیت کوین فعال نمایید و بعد از گذشت زمانی مشخص، نسبت به دریافت سود خود اقدام نمایید.

در این روش، برخی از سایت‏ها از کاربران برای عضو شدن در استخر استخراج بیت کوین مشخصی درخواست می‏کنند که می‏توانید با انتخاب بهترین گزینه از بین استخرهای استخراج بیت کوین، شانس خود را برای تولید بیت کوین بیش‏تر، بالا ببرید که استفاده از استخر استخراج بیت کوین را می‏توان تلفیقی از روش استخراج شخصی و استخراج ابری به شمار آورد.

البته در این روش، احتمال وجود برخی از سایت‏های کلاه برداری بسیار بالا می‏باشد که باید در انتخاب سایت مورد نظر برای عمل استخراج بیت کوین، نهایت دقت عمل را داشت و در استخراج بیت کوین با سایت‏های معتبر همکاری داشت.

استخراج بیت کوین به صورت شخصی

این روش و استراتژی به عنوان اولین و شخصی‏ترین روش تولید بیت کوین به شمار می‏رود. در این روش فرد با داشتن امکانات سخت افزاری مناسب، نسبت به تولید و استخراج بیت کوین اقدام می‏کند. این روش در مقایسه با استراتژی ابری، دارای اطمینان بیش‏تری است چرا که فرد مطمئن است که در نهایت به بیت کوین مورد نظر دست خواهد یافت.

تنها نکته‏ی منفی این روش، این است که باید دارای یک ارتباط اینترنتی خوب، سخت افزار قدرتمند باشید و در کنار این موارد، هزینه‏ی برق و انرژی مصرفی را به خوبی و دقیق محاسبه نمایید که در نهایت تولید و استخراج بیت کوین برای شما صرفه‏ی اقتصادی داشته باشد. میتوانید از لینک محاسبه در آمد دستگاه بررسی کنید کدام دستگاه برای شما سود دهی دارد.

سخت افزارهای ویژه‏ای برای تولید و استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار می‏گیرند که می‏توانید سخت افزار  اسیک ماینر مورد نظر خود را از سایت ” tehranminer ” تهیه نمایید.

استخراج بیت کویندر عین حال بعد از راه اندازی سخت افزار مورد نیاز خود، باید درباره‏ی این نکته که قرار است بیت کوین را به صورت انفرادی و یا این که به صورت گروهی تولید کنید تصمیم بگیرید. اگر قصد دارید که بیت کوین مورد نظر خود را به صورت گروهی تولید نمایید باید به یک استخر استخراج بیت کوین وصل شده و از توان جمعی برای تولید بیت کوین بهره‏مند شوید که در مقایسه با تولید انفرادی بسیار با صرفه‏تر و مناسب‏تر می‏باشد و سود بدست آمده از عمل استخراج بیت کوین بر اساس قدرت هشینگ هر یک از اعضا بین آن‏ها تقسیم می‏شود.البته استخراج به صورت انفرادی ممکن است باعث کسب سود بیش‏تر شود چرا که فرد می‏تواند به تنهایی به سود بدست آمده از استخراج بیت کوین برسد ولی این نکته را در نظر داشته باشید که این احتمال نیز وجود دارد که فرد اصلا نتواند پاداشی را در عمل استخراج خود بدست آورد و ماه‏ها بدون استخراج بیت کوین به فعالیت خود ادامه دهد.

لذا در کل استفاده از استخرهای تولید بیت کوین در عمل استخراج بیت کوین، توصیه می‏شود. در نهایت نیز باید با استفاده از نرم‏افزارهای مناسب، کیف پول خود را با مکانیزم پیاده سازی شده، یکپارچه نمایید تا سود بدست آمده از استخراج بیت کوین به صورت مستقیم به کیف پول شما واریز گردد. توصیه میکنیم مقاله استخراج بیت کوین با کامپیوتر را نیز مطالعه کنید.

برای خرید ماینر و تجهیزات ماینینگ ، و دریافت مشاوره تخصصی در زمینه فارم ماینینگ ، فروش بیت کوین و تعمیر ماینر با ما تماس بگیرید در اسرع وقت پاسخگوی تماس های شما خواهیم بود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *