ارز دیجیتال, بیت کوین, ماینینک, مقاله

ریسک سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال

ریسک سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال

ریسک سرمایه گذاری ارز دیجیتال

اگر حتی کمی برای سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین ، ریپل، اتریوم و…. وسوسه شده اید ، باید به حرف های warren Buffet گوش کنید. در مصاحبه با CNBC اخیرا ، یکی از سرمایه گذاران گفت که تقریبا اطمینان دارد ، سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال پایان بدی دارد. تا امروز تقریبا همه در مورد جنون ناشی از ارزهای دیجیتال را شنیده اند ، جرقه این جنون با بیت کوین ، قدیمی ترین و شناخته شده ترین ارز دیجیتال ، شروع شد.

این ارز در سال 2017 تا 1900 درصد رشد کرد و به 20000 دلار نیز رسید. امروزه صدها ارز دیجیتال دیگر وجود دارد که میتوان آن ها را خرید و فروش کرد و بوجود آمدن انواع جدید آن نیز کاملا متداول است. برای مثال Eastman Kodak ، کداک کوین ( Kodak coin) ، یک ارز دیجیتال برای عکاسان که بتوانند با آن لوازم و تجهیزات کارشان را تهیه کنند معرفی کرد. ولی فریب نخورید.

” مردم عاشق هر چیزی که برایشان ثروت فوری به همراه دارد میشوند ، ولی ارزهای دیجیتال ریسک بسیار بالایی به همراه دارند ، زیرا تکنولوژی آن ها کاملا جدید است وریسک بالایی به همراه دارند.” این گفته جری بریتو مدیر اجرای coin center  است . او همچنین میگوید ” شما نباید روی چیزی که شناخت درستی از آن ندارید سرمایه گذاری کنید ، هیچ وقت نباید پولی که نباید از دست دهید را سرمایه گذاری کنید.” اگر سخنان او هنوز شما را مجاب نکرده ما 4 دلیل دیگر برای تاکیدی بر پایان نامعلوم ارزهای دیجیتال به شما ارائه میکنیم.

تقلب و مسائل امنیتیمتداول ترین راه خرید و فروش ارزهای دیجیتال از طریق مبادله است ، جایی که تمام خریداران و فروشندگان آنلاین برای خرید و فروش آنلاین میشوند. ولی تنظیم کننده محافظت مالی مصرف کننده ، سیستم امنیتی و  کمیسیون مبادلات را شامل میشود . مبادلات از جولای گذشته به ور چشمگیری افزایش یافته ، و این افزایش هشدارهایی مبنی بر جعلی بود برخی از تراکنش ها را به همراه داشته است. سرمایه گذاران مشکوک خیلی راحت میتوانند ، یک اکانت جعلی مبادله ایجاد و برای خرید پول ارسال کنند. ولی مجرمان پول را دزدیده و سرمایه گذاران بیت کوین را دریافت نمیکنند.

حتی مبادلات مشروع ممکن است امنیت کافی در این مکان نداشته باشند. ماه گذشته یک مبادله بزرگ و برجسته کره جنوبی توسط هکرها به زور خاموش شده و ارز دیجیتالی مورد معامله به سرقت رفت.

عدم مسئولیت برای ریکاوریMatt Mitchell محقق امنیت تکنولوژی ، امنیت یکی دیگر از ریسک سرمایه گذاری ارز دیجیتال است ، بعضی مبادلات وجود دارند که در زمینه تکنولوژی برای قفل کردن سیستمشان صورت میگیرند. او در این زمینه به مواردی مثل Coindesk  ، GDax و Kraken اشاره کرد. برای بعضی از سرمایه گذارها  ، یکی از جذابیت های ارزهای دیجیتال قابلیت پیشنهاد اولیه ی سکه است . سرمایه گذاران وارد میشوند ، به امید اینکه ارز دیجیتال را در قیمت پایین بخرند و در زمانی که قیمت آن بالا رفت با سود بفروش برسانند.

ریسک بیت کوین

ICO ها بسیار ریسک پذیر تر از افراد عادی هستند (البته تفاوت های کلیدی دیگری نیز باهم دارند)

در یک نمونه ، Christina tetreault وکیل اتحادیه مصرف کنندگان میگوید ” یک سرمایه گذار متوسط نمیتواند به آسانی مشارکت کند . اغلب شرکت ها سهام خود را بین سرمایه گذران اصلی خود ، سهامی که  ممکن است برای مشتریان تا زمانی که درآمد آن ها تا حد مشخصی قرار داشته باشد در دسترس باشد.

در این مسیر سرمایه گذاران متوسط ریسک هایی را تحمل میکنند که میتواند آن ها را از صحنه خارج کند. این موضوع فقط مربوط به ico ها نیست بلکه تمام افراد میتوانند در این زمینه مشارکت کنند. نتیجه این میشود ، افرادی که سرمایه زیادی میگذارند ممکن است ریسک مالی بزرگی را مواجه شوند.

هزینه های جابجایی ارز دیجیتالاین حقیقت دارد که وقتی بیت کوین بوجود آمد ، ایده تا حد یک بانک غیر معمول بود تا به عنوان راهی برای جلوگیری از هزینه های بالا باشد. اما همه چیز آنطور پیش نرفت. خرید فروش ارزهای دیجیتال همچنان برای شما هزینه هایی (معمولا کسری از یک درصد مجموع مقدار میزان مبادله بستگی دارد) دارد. شما میتوانید از مبادله بیت کوین خودداری کرده و به خرید وفروش آن بپردازید . برای مثال از طریق یک کیف پول ارز دیجیتال که به صورت یک اپلیکیشن روی گوشی شما نصب شده است.

حداقل مقدار هزینه بستگی به تعداد افرادی دارد که در سرتاسر دنیا در حال خرید و فروش ارز هستند دارد.هرچه تعداد افراد فعال بیشتر باشد مقدار حداقل هزینه نیز افزایش میابد. یک سال قبل ، پیش از اینکه افراد زیادی به تجارت بیت کوین فکر کنند ، با توجه به نمودار تغییرات بیت کوین حداقل هزینه معامله یک کیف پول به طور میانگین 6 سنت بود .

بعد از آن این مقدار هزینه به حدود 55 دلار برای هر معامله هنگامی که تعداد معاملات  به بیشترین مقدار خود در آخر دسامبر رسید ، بالا رفت.

از دست رفتن ارز دیجیتالوقتی شما یک ارز دیجیتال را میخرید و آن را در کیف پول تلفن هوشمند خود ذخیره میکنید ، جای آن بسیار امن تر است از زمانی که آن را در کیف پول یک صرافی آنلاین ذخیره میکنید. دلیل آن هم این است که احتمال هک شدن کیف پول های آنلاین صرافی ها بسیار بیشتر از هک شدن تلفن هوشمند شماست. به گونه ای که حتی ممکن است بیلیون ها دلار بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال توسط هکر به سرقت برود.

اما استفاده از تلفن هوشمند برای نگهداری ارزهای دیجیتال ریسک از دست دادن آن ها را کامل از بین نمیبرد.اگر شما از اپلیکیشن بک آپ نداشته باشید و یا گوشی خود را گم کنید ، شما بدشانسی آورده اید.

اگر شما تصادفی کلید کیف پول خود را ( رمز طولانی که هنگام ایجاد کیف پول نرم افزار ایجاد میکند) پاک کنید هیچ روش ریکاوری برای بازگرداندن آن وجود ندارد.
در این مقاله ریسک سرمایه گذاری ارز دیجیتال بررسی کردیم و دانستیم که خرید و فروش ارز های دیجیتال همانند استخراج ارز دیجیتال به همین سادگی ها هم نیست . در آینده سعی میکنیم با مقالات بیشتری در این زمینه ها با شما همراه باشیم.

منبع : consumerreports
   

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *