ارز دیجیتال, مقاله

ریسک ها و تهدیدهای ارز دیجیتال

ریسک ارز دیجیتال

ریسک ارز دیجیتال

  ریسک ارز دیجیتال پیش از سرمایه گذاری روی آن باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرد . وقتی اولین بار واژه بیت کوین را شنیدم ، در مرکز خرید بزرگی نشسته بودم و منتظر بودم تا بقیه خریدم را انجام دهم. شنیدم که شخصی میگفت که پرداخت خریدهایش را با نوعی ارز دیجیتال انجام داده است. با خودم فکر کردم چنین چیزی نمیتواند پایدار باشد. اما الان ، سال ها که از آن موقع میگذرد ، حرف خود را پس میگیرم . زیرا ارزهای دیجیتال توسط برندها و سیستم های عامل به صورت آنلاین تصویب میشود. ارزهای دیجیتال زمانی آغاز شدند که ساتوشی ناکاموتو، مخترع ناشناس بیت کوین آرزو داشت کاری را که قبلا کسی انجام نداده انجام دهد و آن یک شکل دیجیتال از پول بود. برای مثال شما میتوانید از حساب بانکی خود استفاده کنید. شما میتوانید به بانک رفته و حسابی ایجاد کنید که مقدار ثابتی وجه در آن وجود دارد. پول نوعی تایید اعتبار در نوعی بانک اطلاعاتی حساب ها ، مانده ها و معاملات است. برای بیت کوین ، فقط ماینرها میتوانند معاملات را تایید کنند ، اگرچه ، هرکس میتواند یک ماینر باشد. کار اصلی ماینرها در محیط رمز نگاری ، انجام معاملات و تایید اعتبار آن هاست. ماینرها در ازای ارائه این سرویس بیت کوین را به عنوان پاداش دریافت میکنند.

رشد فزاینده رمز ارز

بنا بر گفته چارلز بووارد ، نویسنده و مشاور مالی که در خیابان های ایالتی ، مودی و بانکداری تجاری شهروندان کار کرده است ، ارزهای دیجیتال در ماه های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. او در حال حاضر سرمایه گذاری قابل توجهی روی بیت کوین و تتر انجام داده است و معتقد است آینده ارزهای دیجیتال روشن است. وی گفت ” این دید رو به رشد در جستجوهای ابزار google trends و همچنین افزایش ارزش بازار ارزهای دیجیتال آشکار است.”\

امنیت در خرید بیت کوین

ریسک ارز دیجیتال

زاک فریدمن ، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت make Lemonade که فعالیت خود را به عنوان CFO یک شرکت جهانی انرژی ، سرمایه گذاری صندوق های تامینی و مشاغل با گروه های Blackstone و مورگان استنلی انجام داده است ، گفت :ارز دیجیتال مزایای منحصر به فردی دارد ولی آینده آن نامشخص است. فریدمن گفت :”طرفداران ارز دیجیتال برای آن چندین مزیت را ذکر میکنند که شامل عدم تمرکز، ناشناس بودن ، امنیت و اتوماسیون میباشد.” با این وجود بین سرمایه گذاران در رابطه با ثبات و پایداری ارزهای دیجیتال اختلاف وجود دارد . برخی اعتقاد دارند موج آینده آن ها در راه است ، در حالی که برخی دیگر این حدس و گمان ها را کاملا رد میکنند.

مزایای رمز ارزها

مبنای ارزهای دیجیتال فناوری بلاک چین است که اخلال در سیستم ارزی بانکی و سایر موارد را به همراه دارد. فریدمن گفت:” فناوری بلاک چین که ستون فقرات ارز دیجیتال است ، با کاهش هزینه و پیچیدگی معاملات مالی و در عین حال افزایش شفافیت ، میتواند خدمات مالی را مختل کند. تاثیر فناوری بلاک چین نه تنها در خدمات مالی بلکه در زمینه های دیگر مانند مراقبت های بهداشتی ، دولت ، قانون ، آموزش ، فناوری و…..بسیار گسترده است. از بزرگترین مزایای این ارزها این است که امکان جعل ندارند و هیچ کاربری نمیتواند معاملات را معکوس کند.علاوه بر تمام این ها ، معاملات امکان ناشناس بودن را فراهم کرده اند.

خرید بیت کوین

 

تهدید ارز دیجیتال

  کارت های بانکی بصورت کشیدنی کار میکنندکه فروشگاه معامله را مشخص میکند و مقدار فروش از کارت استخراج میگردد. ارز دیجیتال از یک مدل فشار استفاده میکند که دارنده ارز دیجیتال را مجبور میکند دقیقا چیزی را که مشتری میخواهد به فروشنده بفرستد بدون کوچکترین اطلاعات اضافی. یکی دیگر از مزایای ارزهای دیجیتال این است که نرخ بهره یا هزینه معاملات محدود نمیشود. علاوه بر این ها معاملات ارزهای دیجیتال بدون توجه به مکان فرستنده و گیرنده در همان سرعت انجام میشود.

تهدیدهای رمزنگاری

با وجود این محبوبیت و عملکرد مثبت قیمت ، ارز دیجیتال بدون ریسک نیست. فریدمن خاطر نشان میکند که سرمایه گذاران بزرگ برجسته مانند ری دالیو ، بنیانگذار شرکت Bridgewater ، بیت کوین را حباب خواندند ، در حالی که جیمی دیمون ، مدیرعامل JPmorgan ، از رمز نگاری غیر مسطح انقاد کرده است ، این ارز ، ارزی است که توسط دولت پشتیبانی نمیشود. فریدمن قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ، میگوید که سرمایه گذاران نیز باید خطرات متعددی از جمله نوسانات قیمت و مداخله نظارتی را در نظر بگیرند. فریدمن همچنین میگوید ” انتظار شدید نوسانات قیمت را داشته باشید.” ارزهای دیجیتال یک سرچشمه جدید تجاری را نشان میدهند. بنابراین سرمایه گذاران خرده فروشی با توسعه بازارها انتظار نوسانات قیمتی چشمگیری دارند. با وجود رشد زیادی که ارزهای دیجیتال تجربه کرده اند ، ولی هنوز بخش کوچکی از اکوسیستم مالی دنیا را تشکیل میدهند. در حال حاضر تنظیم کنندگان و سیاست گذاران برای جلوگیری از هرگونه تاثیر احتمالی برثبات مالی یا ریسک گسترده تر سیستماتیک ادامه خواهند داد. آینده ارزهای دیجیتال یعنی شما این امکان را خواهید داشت تا برپول خود کنترل داشته باشید و به هرکس که میخواهید ارسال کنید بدون اینکه لازم باشد هزینه ای پرداخت کنید.

بهترین زمان خرید بیت کوین

 

  بنا بردلایلی که گفتیم ارزهای دیجیتال میتواند به سرعت جای پرداخت های آنلاین را بگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارزهای دیجیتال کافی است یکی از نام های litecoin  ، ethereum  ، bitcoin و…. را سرچ کنید و دریایی از اطلاعات بدست بیاورید. توصیه میشود در وبسایت های مربوط به ارزهای دیجیتال ثبت نام کنید تا از آخرین اخبار و پیشرفت ها در حوزه این فناوری با خبر شوید. اینطور بنظر میرسد که مزایای ارزهای دیجیتال در اقتصاد امروز میتواندزمین لرزه ، شکستن موانع جغرافیایی و پایان خرید های سنتی باشد. اما ارز دیجیتال بدون ریسک نیست و قبل هرگونه سرمایه گذاری اطلاعات خود را تکمیل کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *