ارز دیجیتال, مقاله

ساخت ارز دیجیتال شخصی

ساخت بیت کوین

ساخت ارز دیجیتال

این روزها تقریبا در هر گوشه کناری صحبت از ارزهای دیجیتال میشود، بازاری جدید و وسوسه برانگیز برای سرمایه گذاری . اما شاید این فکر به ذهن شما خطور کرده باشد که چطور میتوانیم ارز دیجیتال خودمان را داشته باشیم.ایده جالبی است؟ در این مقاله نکاتی را که برای ساخت ارز دیجیتال باید بدانیم ، بررسی میکنیم . با تهران ماینر در ادامه همراه باشید.

مراحل ساخت ارز دیجیتال

بطور کلی گذر از مراحل زیر در ایجاد یک ارز دیجیتال بسیار مهم است:

  • ساخت بلاک چین
قبل از هر چیز باید بدانید در  خودتان باید بدانید که تمام ارزهای دیجیتال برپایه فناوری بلاک چین است و وقتی شما با یک فناوری سر و کار دارید باید بدانید که فناوری مورد نظر چطور کار میکند.   خب میتوان گفت بلاک چین یک شبکه امن است که از تمام معاملات صورت گرفته روی این پلتفرم یک نسخه بر میدارد. پس ایجاد یک شبکه بلا چین اولین و اصلی ترین قدم برای ایجاد ارز دیجیتال خودتان است.

اما فراموش نکنید برای ایجاد شبکه بلاک چین خودتان به چند نکته باید توجه کنید. قبل از هرچیز ایجاد یک شبکه بلاک چین نیازمند کد نویسی وسیع و هم چنین توسعه دانش مورد نیاز برای درک کامل آن میباشد.

ساخت ارز دیجیتال

البته تعداد زیادی مقالات مربوط به کدنویسی قدم به قدم برای ایجاد شبکه بلاک چین شخصی در سرتاسر اینترنت یافت میشود که میتواند شما را در این راه کمک کند اما راه دیگری نیز برای حل این قضیه وجود دارد. بجای اینکه شبکه بلاک چین خودتان را برای ساخت ارز دیجیتال کد نویسی کنید ، میتوانید از پلتفرم های کد آماده استفاده کنید و با چنتا تغییر کوچک آن را برای خودتان شخصی سازی کنید.

هر چند شاید این روش ظاهرا مشکوک و غیرقابل اعتماد است ، اما در واقع تنها چیزی که نیاز دارید یافتن یکسری کدهای عمومی روی Github  و آن را مناسب با شبکه بلاک چین خودتان تغییر دهید. پس از اینکه از مرحله عبور کردید ، در قدم بعدی باید مشخص کنیم ، ساخت ارز دیجیتال ما به چه صورت میخواهد باشد: سکه یا توکن؟؟؟

  • سکه یا توکن
یک تصور غلط در اصطلاحات ارز دیجیتال این است که کوین و توکن یکی هستند ، اما در واقع اینطور نیست!!! . با اینکه هردوی آن ها جزو ارزهای دیجیتال محسوب میشوند ، اما از پایه متفاوتند و بسته به نوع شبکه بلاک چین شما دارند.برای مثال اگر شما میخواهید شبکه بلاک چین خود را از پایه کد نویسی کنید ، پس میتوانید یک سکه ارائه کنید. از سوی دیگر اگر میخواهید از پلتفرم های کدهای آماده استفاده کنید ، ساخت ارز دیجیتال شما یک توکن میشود. بسیاری از سکه ها با فورک در کدهای منبع باز بیت کوین خود را با ویژگی های جدیدی ارائه میکنند.

به عبارت دیگر توکن ها قادر هستند خود را به عنوان یک دارایی قابل معامله جا بیندازند. از همه مهم تر ساخت توکن برای استفاده از تمام قابلیت های یک شبکه بلاک چین استاندارد ساده تر و امکان اجرای قراردادهای هوشمند را دارا است.

ساخت توکن

با این حال یک روش دیگر برای ساخت ارز دیجیتال (سکه یا توکن) خودتان نیز هست : خدمات ایجاد. چرا باید این همه مراحل را طی کنید وقتی امکانش هست که به یک نفر پول بدهید تا او این کار را برای شما انجام دهد. این کاری است که بسیاری از کمپانی ها مانند  Blockchain App Factory در حال انجام آن هستند.

این راحتی است که افراد عادی میتوانند ارز دیجیتال خود را به صورتی بسیار ساده و مستقیم ایجاد کنند. تمام کاری که شما باید بکنید ، تهیه یک لیستی از پارامترهای پایه مثل نام و لوگو است. از اینجا به بعد خدمات آنلاین جنبه های فنی کار را بررسی کرده و یک ارز دیجیتال با عملکرد کامل را به شما باز میگردانند. هنوز داستان به پایان نرسیده. مرحله ساخت ارز دیجیتال چندان دشوار نیست ، بلکه ایجاد ارزش برای ارز دیجیتال جدید بخش اصلی ماجرا است . قدم بعدی ایجاد ارزش برای ارز دیجیتال ساخته شده.

  • فروش ارز دیجیتال
شاید فکر کنید وقتی ارز دیجیتال شما ساخته شد قسمت سخت آن را گذرانده اید اما در واقع اینطور نیست ، تا بخش دشوار ماجرا آغاز شده است. ساخت ارز دیجیتال دارای ارزش عملی است که نیاز به زمان و تعهد دارد. برای اینکه بتوانیم حمایت عموم کاربران را جذب کنیم ، توکن ها چیزی را پیشنهاد میکنند که سکه پیشنهادی یا ICO  نامیده میشوند.

ICO ها اخیرا زیر بررسی موشکافانه کمپانی قرار دارند تا بررسی شود ارز شما شکست میخورد یا مورد کلاهبرداری قرار میگیرد. برخلاف IPO ها ، ICO ها هیچگونه سهام واقعی کمپانی را پیشنهاد نمیدهند.

در عوض مردمی که پول را برای توکن پیشنهاد میکنند ، باید امیدوار باشند که تصمیمات کمپانی موفق شود و ارز دیجیتال آن ها در آینده با ارزش تر شود. به عبارت دیگر اگر کمپانی شکست بخورد ، توکن هم از بین میرود.

نتیجه گیری

خب ، با توجه به مواردی که گفتیم فکر میکنید ساخت ارز دیجیتال خودتان امکان پذیر است؟ البته که امکان پذیر است. اما سوال اصلی اینجاست ، آیا شما میتوانید به ارز دیجیتالتان اعتبار ببخشید؟

اگر جواب شما به هردوی این سوال ها مثبت است ، شما پتانسیل ایجاد یک ارز بزرگ و قدرتمند را دارا هستید. در دنیای واقعی اکثر توکن ها شکست میخورند ، و سرمایه گذاری در این زمینه نوعی قمار و ریسک بزرگ محسوب میشود.

این مقاله ترمه ای بود از مقاله How Can I Create My Own Cryptocurrency و شما میتوانید با کلیک بر روی عنوان آن به متن اصلی نیز دسترسی پیدا کنید.
برای خرید ماینر ، و دریافت مشاوره تخصصی در زمینه فروش بیت کوین (خرید بیت کوین) ، فارم ماینینگ(راه اندازی فارم) با فروشگاه تهران ماینر تماس حاصل فرمایید ، کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی تماس های شما خواهند بود.
 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *