ارز دیجیتال, مقاله

سرقت ارز دیجیتال با هک تلگرام

سرقت ارز دیجیتال با تلگرام

سرقت ارز دیجیتال با تلگرام

سرقت ارز دیجیتال با تلگرام موردی است که تاکنون کمتر شنیده شده است .یک شرکت امنیتی فعال در زمینه امنیت ارزهای دیجیتال اعلام کرد این روزها فعالیت زیادی از سوی هکرهای کراه شمالی انجام میشود. زیرا هکرهای این کمپانی برای جلوگیری از فعالیت بد افزارها قابلیت های پیشرفته ای را به پیام رسان محبوب تلگرام می افزایند.

آزمایشگاه های مستقر در مسکو این کمپانی در حال تجزیه و تحلیل حملات گروه Lazarus که رابطه مستقیمی با کره شمالی دارد ، برای تعیین چگونگی پیشرفت تکنیک های آن از زمان حمله Applejesus به چندین مبادله رمزنگاری در سال 2018 است. در تحقیقات منتشر شده wednessday ، شرکت امنیت سایبری گفت :” تغییرات مهمی در روش حمله شرکت سایبری وجود داشته است.”

یک مطالعه موردی شامل بروز رسانی یک نرم افزار کیف پول رمزنگاری شده که بعد از بارگیری اقدام به انتقال داده های کاربر به هکرها میکند صورت گرفته است.مثال دیگر شامل ایجاد یک Backdoor برای mac است که از مکانیسم های امنیتی عبور میکند ، بدون اینکه کامپیوتری موتجه مورد حمله قرار گرفتن خود شود.

یک وکتور حمله به ظاهر جدید برای ارائه بد افزار از طریق فایل های توزیع شده در برنامه پیام رسانی تلگرام بوده است .محققان متوجه شدند رایانه بارگیری شده نرم افزار دستکاری شده ، که از وبسایت این گروه سرچشمه گرفته اند  با بد افزارهای جاسازی شده ای وجود دارند که بدون اطلاع قربانی ، اطلاعاتش را برای هکرها ارسال میکند.

روش خرید بیت کوین با پرفکت مانی

در بررسی های صورت گرفته بسیاری از کانال ها برای شرکت های رمزنگاری بود که احتمالا توسط خود هکرها تنظیم شده اند. یک سایت جعلی که اخیرا شناسایی شده است برای ” پلتفرم تجاری هوشمند تبادل ارز رمزنگاری شده” بود.محققان کمپانی روسی کسپرسکی دریافتند که این وبسایت ها جدا از مواردی که بازدیدکنندگان را به کانال تلگرام میبرند ، غالبا مملو ناقص و مملو از لینک های شکسته هستند.

کسپرسکی اعلام کرد که چندین قربانی را از لهستان ، چین و ایالات متحده که بیشترین ارتباط را با ارزهای دیجیتال در فعالیت های خود داشته اند شناسایی کرده است. اما تیم هکر Lazarus همچنان یک راز باقی مانده است . این گروه با اجرای بدافزار از طریق حافظه کامپیوتر و نه هارد دیسک ، از شناسایی جلوگیری میکند . اگرچه اعتقاد براین است که این گروه بطور گسترده وابسته به کره شمالی است ، اما کره شمالی بارها چنین ارتباطی را تکذیب کرده و  مسئولیت این حملات را رد کرده است.

مسیر قیمت بیت کوین در سال 2020

شرکت امنیت سایبری Group-IB تخمین زده است که این گروه در سال  2017 و بیشتر سال 2018 میلادی نزدیک به 600 میلیون دلار ارز دیجیتال بسرقت برده باشد.از آنجا که اغلب حملات آن بطور غیر منتظره ای موفقیت آمیز است ، محققان کسپرسکی اطمینان دارند این گروه به سرقت ارز دیجیتال ادامه خواهند داد. در این گزارش آمده است :” این نوع حمله به مشاغل مرتبط به رمزنگاری همچنان ادامه خواهد داشت و در هر مرحله بتدریج شکل پیچیده تری به خود خواهد گرفت.”

وزارت خزانه داری ایالات متحده گروه lazarus را در لیست تحریم های ایالات متحده در سال 2019 قرار داده است ، به این معنی که هر موسسه مالی ، به هر نحوی با آن ارتباط داشته باشد با تحریم روبرو میشود. این هفته ، توسعه دهنده اتریوم ، ویرجیل گریفیث به دلیل سخنرانی در کنفرانسی در کره شمالی توسط مقامات ایالات متحده متهم شد. اگر دادگاه برعلیه او رای صادر و گناهکار شناخته شود به 20 سال زندان محکوم میشود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *