ارز دیجیتال, مقاله

سه اشتباه غیر قابل باور در ریکاوری بیت کوین

سه روش عجیب ریکاوری بیت کوین

سه روش عجیب برای ریکاوری بیت کوین

اگر تا بحال بیت کوین داشته اید ، خریده اید یا ماین کرده اید. احتمالا پیش آمده که رمز و مشخصات ورود به کیف پول خود را گم کنید. در این نوشته میخواهیم به بزرگترین اشتباهاتی که موقع ریکاوری بیت کوین ممکن است افراد انجام دهند را بررسی کنیم با تهران ماینر همراه باشید.

طبق بررسی و پیش بینی های وبسایت مشهور Coindesk ، قیمت بیت کوین از 15000 دلار عبور خواهد کرد اما طبق نظر کارشناسان مالی  سرمایه گذاری روی سایر ارزهای دیجیتال نیز دارای اهمیت ویژه ای میباشد. چیزی که نظرات ضد و نقیضی توسط کارشناسان مالی بزرگ در مورد آن شنیده میشود. برخی آن را آینده میدانند و عقیده دارند حالا زمان خرید آن است . برخی دیگر آن را یک کلاهبرداری محض و سرمایه گذاری روی آن را اشتباه بزرگی قلمداد میکنند.

ارز دیجیتال E2C

صرف نظر از اینکه شما بخواهید حرف های کدام یک را باور کنید ، بدترین چیزی که ممکن است برای کسی که در این زمینه سرمایه گذاری کرده پیش آید ، این است که محلی که بیت کوین های خود را نگه داشته از دست بدهد. البته برای سرمایه گذاران بدشانسی که در سرتاسر دنیا روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند هر روز ممکن است چنین اتفاقی بیفتد.

شاید بعضی از آن ها بر شانس بد خود لعنت بفرستند که چرا از بین این همه افراد سرمایه گذار ، چنین چیزی برای آن ها اتفاق افتاده. اما طبق گزارش ها ، در واقع ، تا کنون 2/78 میلیون بیت کوین از زمان ایجاد ارز دیجیتال از سال 2009 از بین رفته است. این مقدار امروز حدود 30میلیارد دلار ارزش دارد. این جا 3 مورد از احمقانه ترین کارهایی که افراد مالباخته برای ریکاوری بیت کوین های از دست رفته خویش انجام میدهند را برای شما ارائه میکنیم:
  • شخصی در جستجوی دفن زباله سمی خطرناک!!!
جمیز هاول کارمند فناوری اطلاعات در انگلستان ، استخراج بیت کوین را در سال 2009 ، آغاز کرد ( دوستانی که تازه وارد حوزه ارزهای دیجیتال شده اند جمله آخر را جدی نگیرند زیرا طبق مبحث سختی شبکه که قبلا بطور مفصل به آن پرداخته شده ، در حال حاضر استخراج بیت کوین با لپ تاپ عملا غیر ممکن است.) . طبق گزارش تلگراف کامپیوتر او در سال 2013 شکست اما او به امید اینکه روزی قیمت بیت کوین افزایش پیدا میکند هارد لپ تاپ خود را نگه داشت. در همان سال در یک روز آرام هنگامی که او داشت خانه خود را تمیز میکرد ، هارد درایو خود را به اشتباه در محل دفن زباله نیوپورت ، ولز جنوبی قرار داد.

ریکاوری بیت کوین

اکنون با توجه که قیمت بیت کوین تا 15000 دلار معلق است ، قیمت 7500 بیت کوین این کارمند بخت برگشته بیش از 117 میلیون دلار ارزش دارد( از بعد از ظهر آن 5 شنبه کذایی تا امروز). این شهروند بینوای بریتانیا میخواهد محل دفن زباله را که گفته میشود 350000 هزارتن زباله دارد جستجو کند اما شورای شهر نیوپورت این اجازه را به او نمیدهد .

و این گونه داستان او گنج دیجیتالی اش به افسانه ها پیوست. طبق گزارش tech wired جستجوی محل دفن زباله برای عموم افراد آزاد نیست و تخلف از آن جرم محسوب میشود. البته بد نیست به این نکته توجه کنیم که حتی اگر هارد درایو مذکور پیدا شود بخاطر قرار گرفتن در معرض زباله های سنگین و سمی بالقوه خطرناک دیگر کار نخواهد کرد.
  • هیپنوتیزم شدن سرمایه گزاران
بسیاری از سرمایه گذاران اولیه بیت کوین در شرایط سختی قرار دارند. آن ها نمیتوانند کد امنیتی پیچیده ای که در ابتدا برای محافظت از کبف پول بیت کوین ایجاد شده به خاطر آورده و به بیت کوین خود دسترسی پیدا کنند. علاوه برطبق گزارش Wall street Journal و Fortune هیچ راهی برای تنظیم مججد پسورد وجود ندارد. ولی نور امیدی همچنان وجود دارد.

جیمز میلر استاد هیپنوتیزم در کارولینای جنوبی اخیرا به افراد کمک میکند تا رمزهای فراموش شده دستگاه های ذخیره نامناسب را به یاد بیاورند ( همین مونده بود پای هیپنوتیزم به ارزهای دیجیتال باز بشه!!!) . در مصاحبه ای با یک روزنامه او به خبرنگار میگوید ” من مجموعه ای از تکنیک ها را ابداع کرده ام که به مردم این امکان را میدهد که به خاطرات قدیمی دسترسی پیدا کنند و یا چیزهایی که در یک نقطه فراموش شده قرار داده اند ببینند.” میلر در ازای خدماتش یک بیت کوین و 5 درصد از کل مبلغ بازیافت شده را برای خدماتش دریافت میکند ، هرچند او ادعا میکند نرخ هایی که تعیین کرده انعطاف پذیر است.
  • شخص کیف پول بیت کوین خود را هک میکند
یک ویرایشگر سابق در ژانویه سال 2017  رمز کیف پول خود را روی یک تکه کاغذ نارنجی نوشت . در ماه مارس همان سال او وهمسرش برای تعطیلات به توکیو رفتند. یک ماه بعد از اینکه از تعطیلات بازگشتند او متوجه شد که کاغذ نارنجی رنگ کلید گنجینه اش پیدا نمیشود. نظافت چی ای که او برای تعطیلات استخدام کرده بود ظاهرا کاغذ را دور انداخته بود. بدون هیچ دردسری ، او که رمز را در ذهن خود به یاد می آورد وارد کرد اما با این پیغام مواجه شد: pin نادرست است. پس از سه تلاش ناموفق یک تایمر شمارش معکوس روی صفحه ظاهر شد که باعث شد او چند ثانیه صبر کند تا بتواند پین دیگری را امتحان کند.

ارز دیجیتال neo

ریکاوری بیت کوین

با این وجود با هربار اشتباه وارد کردن PIN ، این تاخیر دو برابر میشود . از ماه آوریل تا آگوست همان سال ، Frauen felder سعی در هک کردن کیف پول خود داشت اما هیچ فایده ای نداشت. روزی او ایمیلی از ارائه دهنده سرویس کیف پول خود مبنی بر اینکه سیستم امنیتی آن ها بروزرسانی شده دریافت کرد. از طریق ایمیل یک آسیب پذیری امنیتی در سیستم کیف پول وجود داشت که نیاز به اصلاح داشت.

Frauen felder به یک متخصص بیت کوین مراجعه کرد که او را با یک ویزیت رمزگذاری 15 ساله در تماس قرار داد که میتواند به او دستورالعمل های ویدیویی در مورد نحوه بهره برداری از آسیب پذیری هک کیف پول ارائه میکرد. وی پس از توافق برای پرداخت معادل 3700 دلار بیت کوین با هکر نوجوان!! دستور العمل هایی دریافت کرد که با آن رایانه خود را هک  و رمز عبور را به او نشان میدهد. او میگوید ” من با دنبال کردن دستور العمل ها ، متن را کپی کردم . پین فورا ظاهر شد ، ماه ها استرس و اضطراب من من مثل کوه یخی که یکباره ذوب میشود ، بلافاصله ناپدید شد.

سرانجام

شاید داشتان هایی که در بالا خواندید غیرقابل باور باشد اما واقعا اتفاق افتاده . پس اگر روزی با کیف پول بیت کوین خود ، که در آن چند دهم بیت کوین دارید به مشکل خوردید و کاری در زمینه ریکاوری بیت کوین از پیش نبردید با یاد آوری این داستان ها به خود ، کمی به خود دلداری دهید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *