ماینینک, مقاله

شیوه تامین برق فارم ماینینگ

تامین برق فارم ماینینگ

تامین برق فارم ماینینگ

در مقالات قبل گفتیم فارم ماینینگ چیست ؟ وقتی بحث راه اندازی فارم پیش می آید ، یکی از چالش های اصلی آن تامین برق فارم ماینینگ است . همانطور که میدانید تجهیزات ماینیگ مصرف برق بسیار بالایی دارند . همین امر تامین برق مورد نیاز برای آن ها بخصوص وقتی بحث راه اندازی فارم و استفاده از چند دستگاه در میان باشد با مشکل روبه رو میکند و هزینه های گزافی به همراه دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با روش هایی برای تامین برق فارم ماینیگ که بسته به منطقه ای خاص میتواند قابل بهره برداری باشد و هزینه ها را تا حد زیادی کاهش دهد آشنا سازیم. با تهران ماینر همراه باشید.

تامین برق ماینینگ سلول خورشیدی

شاید بد نباشد بدانید سلول های خورشیدی در ابتدا به قدری گران بودند که به هیچ عنوان صرفه اقتصادی نداشتند. اما از سال 2013 شرایط تغییر کرد.قیمت این سلول ها 60 درصد کاهش یافت. از دیگر مزایای آن میتوان به مراحل نصب ساده و همین طور هزینه پایین نگهداری از آن اشاره کرد. متاسفانه بزرگترین مشکل سلول های برق خورشیدی در تامین برق فارم ماینینگ کاهش بازده آن در روزهای ابری و توقف تولید جریان الکتریکی آن در شب است. اما با استفاده از دستگاه های ذخیره انرژی میتوان جریان برق تولیدی را برای استفاده در شب ذخیره کرد.

تامین برق ماینینگ از گرمای زمین

یکی از تازه ترین انرژی هایی که جزو انرژی های تجدید پذیر میباشد و اخیرا برای تامین برق فارم ماینینگ مورد توجه قرار گرفته ، انرژی گرمایی زمین میباشد. هسته مذاب زمین چنان گرمایی تولید میکند که میتوان از آن برای به حرکت در آوردن توربین ها و تولید برق استفاده کرد. این نوع انرژی برای تولید برق در مناطقی از زمین که فعالیت آتشفشانی بسیار زیاد است این امکان را میدهد ، تا با کم ترین تاثیر مخرب بر اکوسیستم برای تولید برق مورد نیاز خود بهره ببریم. در مجموع میتوان گفت در بین تمامی انرژی های تجدید پذیر بیشترین بازده را دارا بوده زیرا هیچ وابستگی به شرایط خاص محیطی ندارد .

تامین برق ماینینگ از انرژی جزر و مد

استفاده از جزر و مد با توجه به تجدید پذیر بودنش فقط مختص مناطق ساحلی است که در آن با تغییر جزر و مد و جابجایی آب توربین ها به حرکت در می آید و برق مورد نیاز تولید میگردد. توربین های مخصوص این کار در حال حاضر و با توجه به فناوری های موجود جزو توربین های گران قیمت هستند به همین دلیل برای تامین برق فارم ماینینگ این روش چندان توصیه نمیشود.

تامین برق ماینینگ از پسماند

از مواد بازیافتی علاوه بر تامین برخی متریال های مورد نیاز برای تولید محصولات جدید ، میتوان برای تولید انرژی هم استفاده کرد. در نیروگاه زباله های ارگانیک برای تولید گرما سوزانده میشوند و از گرمای تولیدی برای به چرخش در آوردن توربین ها استفاده میشود. از مهمترین مشکلاتی که به این روش گرفته میشود میتوان به خروجی گازهای آلاینده که باعث آلودگی هوا میشود اشاره کرد.

سلول خورشیدی

نوعی تولید انرژی هم با زباله های ارگانیک هست که نیازی به سوزاندن آن ها نیست . از فعالیت باکتری هایی که باعث تجزیه این زباله ها میشود گاز متان آزاد میشود. گاز متان آزاد شده با لوله کشی به محفظه احتراق منتقل و در آنجا مشتعل میشود . از حرارت ناشی از اشتعال متان میتوان گرمای لازم برای به ححرکت در آوردن توربین را تامین کرد.

تامین برق ماینینگ از انرژی آب

از اولین انرژی هایی که به عنوان انرژی تجدید پذیر مورد توجه قرار گرفت انرژی آبی بود . اولین با تجهیزات تولید برق از انرژی آب زیر آبشار نیگارا نصب شد که با نیروی جریان آب توربین را به حرکت در می آورد. در حال حاضر در بین روش های مختلف تولید برق از انرژی های تجدیدپذیر ، این روش ارزان ترین روش میباشد و در صورتی که در محل مناسب قرار داشته باشد میتواند بعنوان یکی از روش های مورد نیاز برای تامین برق مورد نیاز برای فارم ماینینگ استفاده شود.

انرژی تجدید پذیر

انرژی آبی یکی از قدیمی ترین انواع فناوری های انرژی تجدیدپذیر می‌باشد. اولین نیروگاه انرژی آبی در سال ۱۸۷۹ و در آبشار نیاگارا نصب شد. نیروگاه انرژی آبی، انرژی جنبشی آب را گرفته و آن را به انرژی برق تبدیل می‌کند. این روش به دلیل قیمت بسیار پایینی که دارد به عنوان منبعی برای تامین برق فارم ماینینگ توصیه میشود. از مهمترین مشکلات این روش نیاز به سد سازی میباشد که خود اینکار باعث آسیب به طبیعت میشود. برای تامین برق فارم ماینینگ میتوان با زدن یک نیروگاه کوچک در جریان یک رودخانه پرفشار میتوان کمترین آسیب را به محیط زیست وارد کرد.

معضل تامین برق ماینینگ

با بالا رفتن ، استخراج ارز دیجیتال و افزایش اسیک ماینرها میزان برق مصرفی در سرتاسر دنیا به طرز چشمگیری افزایش یافته ، همین باعث شده که علاوه بر احساس نیاز بیشتر به برق ، برخی از فعالان حوزه محیط زیست به فکر تامین برق فارم ماینینگ از راه های دیگر بیفتند . البته برخی از کمپانی های ماینینگ در سرتاسر دنیا به دلیل سودجویی و عدم مسئولیت پذیری اقدام به تولید برق از راه سوخت های فسیلی میکنند و از این راه آسیب جدی به محیط زیست وارد میکنند ، البته این شامل همه شرکت ها نمیشود و برخی از آن ها رو انرژی های تجدید پذیر سرمایه گذاری کرده و برق مورد نیاز خود را تامین میننند. برای دریافت مشاوره تخصصی و همچنین اجرای تخصصی فارم ماینینگ با فروشگاه تهران ماینر تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مرتبط

3 thoughts on “شیوه تامین برق فارم ماینینگ

 1. شیوا گفت:

  تامین برق برای راه اندازی فارم از طریق انرژی اب چقدر سرمایه گذاری نیاز دارد ؟ یا در چه سطحی بازده اقتصادی دارد ؟

  1. سعید میرزایی گفت:

   در حال حاضر با توجه به نبود تجهیزات در ایران و گرانی غیر منطقی اصلا توجیه اقتصادی ندارد.

  2. Andria Lachinashvili گفت:

   بهترین جا برای انجام اینکار گرجستان است چون اینترنت بسیار پرسرعت دارد و آب های روان و رودخانه های کوچک و بزرگ بسیار زیاد و در دسترس هست و جمعیت هم زیاد نیست و خلاصه با توجه به فرهنگ احترام به خارجی ها در گرجستان انجام این کار بسیار راحته . در صورت نیاز به همکاری از هر لحاظ در رابطه با مکان و زمینهای دارای رودخانه و …. در خدمت هستم اگر سوالی دارید با کمال میل پاسخگو هستم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *