ماینینک, مقاله

علل اصلی آتش سوزی در فارم

آتش سوزی در فارم ماینینگ

آتش سوزی در فارم ماینینگ

افرادی که به تازگی وارد حوزه مایننگ و استخراج ارز های دیجیتال شده ، احتمالا با موردی مثل آتش گرفتن Asic ماینر و تجهیزات ماینیگ روبرو شده اند. در این نوشته سعی شده تا به بررسی دقیق عوامل آتش سوزی فارم ماینینگ بپردازیم تا شما خطا های خطرناک را تکرار نکنید. با تهران ماینر همراه باشید.  

علل آتش گرفتن Asic  ماینر

در صنعت ارزهای دیجیتال ، آتش سوزی در فارم ماینینگ ، در صورت رعایت نکردن برخی نکات ایمنی دور از انتظار نیست. برخی از مهمترین علل آتش گرفتن Asic  ماینر و تجهیزات ماینینگ شامل موارد زیر میباشد که در صورت رعایت آن ها میتوان خطرات را تا حد زیادی کاهش داد:
  • از نکاتی که خیلی شاید به آن توجه نشود چک کردن دوره ای دستگاه ها و تعمیر برخی قطعات مستهلک شونده مثل فن ها است . همچنین گرفتن گرفتن پمپ باد داخل دستگاه و تخلیه گرد و غبار نشسته روی بردها و فن ها علاوه بر اینکه بازده سخت افزاری شما را افزایش میدهد ، از آتش سوزی هم جلوگیری میکند.
 
  • عدم استفاده از کابل مناسب ، که یکی از شایع ترین دلایل آتش سوزی در فارم ماینینگ میباشد ، اگر رعایت نشود میتواند خسارات بسیار جبران ناپذیری با خود به همراه داشته باشد. بدلیل شکل ظاهری و هم چنین شباهت پورت های بکار رفته در کابل Asic ماینر با کابل پاور کامپیوتر ، اغلب افراد کم تجربه با متصل کردن کابل کامپیوتر به ماینر باعث بوجود آمدن آتش سوزی در فارم ماینیگ میشوند . توجه کنید تفاوت اصلی این کابل با کابل ماینر در تعداد رشته سیم های بکار رفته در آن است که مقاومت آن را در جریان بالا تضمین میکند.
 
  • در محیط فارم خود با توجه به وسعت آن به میزان کافی شن ، خاک و کپسول آتش خاموش کن پودری یا دی اکسید کربنی قرار دهید این کار به شما این امکان را میدهد که در صورت هرگونه اشتعال قبل از انتقال آن به سایر نقاط سریع آن را خاموش کنید. توجه داشته باشید که در صورت آتش سوزی به دلیل سر و ار داشتن با برق به هیچ عنوان از آب استفاده نکنید چون اینکار به افزایش شعله ها کمک میکند.
   
  • سیستم خنک کننده مناسب با توجه به وسعت و همچنین تعداد Asic ماینر های شما جزو اولویت ها باید قرار گیرد. فراموش نکنید حداکثر دمای فارم شما باید 25 درجه سانتگراد باشد.
 
  • فیوزی که برای تجهیزات خود استفاده میکنید متناسب با شرایط فارمتان باشد ، در صورتی که آمپر فیوز بسیار بالا باشد ، خطا و نوسانات برق را بدرستی نشان نمیدهد در نتیجه میتواند باعث حریق و آتش سوزی در فارم ماینینگ شما شود.
 
  • سعی کنید مطابق با استاندارد های ایمنی حتما از کابل Earth در فارم خود استفاده کنید. این کار مانع شوک الکتریکی و جرقه بزرگ ناشی از آن میشود در نتیجه از آتش سوزی جلوگیری میکند.فراموش نکنید طبق استاندارد مقاوت آن باید از 2 اهم کمتر شود.

آتش گرفتن Asic ماینر

 
  • از پاورها و منبع تغذیه های فیک و تقلبی استفاده نکنید. در این منبع تغذیه ها از خازن های نامرغوب که عمر عمر کوتاهی دارند استفاده میشود که در برابر افزایش دما مقاومت خوبی ندارند و در دمای بالا ممکن است جرقه زده یا حتی منفجر شوند و خطرات زیادی ایجاد کنند.
 
  • از قرار دادن وسایل اشتعال پذیر مثل کاغذ ، چوب در زیر Asic ماینر ها و پاورهای آن جدن خود داری کنید . بهترین گزینه سنگ است که علاوه بر غیر قابل اشتعال بودن ، آتش هم نمیگیرد و از آتش سوزی در فارم ماینینگ شما جلوگیری میکند.
در پایان فراموش نشود که راه اندازی فارم و مراقبت و نگهداری از فارم نیاز به تخصص و تجربه دارد و اگر در اینکار تجربه کافی ندارید با با تهران ماینر تماس حاصل فرمایید متخصصین ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود. همچنین توصیه میشود مقاله فارم ماینینگ چیست هم مطالعه کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.    

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *