بیت کوین, مقاله

عملکرد شبکه لایتینگ در سال ۲۰۲۱

پیشرفت شبکه لایتینگ در سال 2021

پیشرفت شبکه لایتینگ در سال ۲۰۲۱

در سال ۲۰۲۱ شبکه لایتینگ پیشرفت های زیادی را بخود  دیده است .  السالوادور در سال گذشته با حرکتی تاریخی بیت کوین را به با پذیرش نوسان های غیرقابل پیشبینی اش ، به عنوان ارز قانونی و رسمی پذیرفته است . اما برخلاف ظاهر قضیه ، در پشت صحنه دائما تلاش هایی برای تغییر بازی صورت میگیرد ، از جمله این تلاش ها ، تلاش توسعه دهندگانی است که میکوشند بیت کوین را به یک سیستم پرداخت بهتر تبدیل کنند.

شبکه لایتینگ بیت کوین که سرعت پرداخت بیت کوین را به طرز قابل توجهی افزایش میدهد و به تعداد بسیار بیشتری از کاربران این امکان را میدهد که پرداخت های بیت کوین را ارسال کنند ، و باعث میشود بیت کوین تصوری از پذیرش انبوه داشته باشد.

در سال ۲۰۲۱ ، برای اولین بار بعد از سال ۲۰۱۵ ، توسعه دهندگان تلاش زیادی را برای در اختیار قرار دادن شبکه لایتینگ به افراد بیشتری در سطح جهان داشته اند.


<

با این پیش زمینه ، در حال حاضر شبکه لایتینگ بیت کوین در حال استفاده است و در سال ۲۰۲۱ رکورد استفاده بیت کوین را به خود اختصاص داد. حتی توییتر در حال بررسی و آزمایش این شبکه برای در اختیار قرار دادن قابلیت جابجایی بیت کوین برای کابرانش است.

همانطور که پیش از این گفته شد هنوز کارهای زیادی وجود دارد تا استفاده از این شبکه پرداخت آسان تر ، ایمن تر و خصوصی تر شود. این فهرست جامعی نیست ، زیرا کار زیادی روی این فناوری انجام میشود ، اما در اینجا چند پیشرفت کلیدی شبکه لایتینگ وجود دارد که در سال ۲۰۲۱ محقق شده است.با این حال نمیتوان این را ، آمار جامعی دانست زیرا کارهای زیادی در حال انجام روی این فناوری است اما پیشرفت کلیدی روی پروتکل لایتینگ امثال آغاز ، و ادامه دار میباشد.بروز رسان tarpoot بیت کوینامسال بیت کوین با فعال سازی tarpoot در ماه نوامبر ، که بزرگترین تغییر بیت کوین در ۴ سال گذشته بود ، تقویت شد. اضافه شدن امضاهای schnorr توسط  tarpoot باعث شده بهبودهای قابل توجهی در شبکه لایتینگ پدید بیاید.با این حال هنوز کارهای بسیاری وجود دارد که این بهبودهای نرم افزاری صورت گرفته حریم خصوصی در واقعیت قابل اجرا شود. در این خصوص توسعه دهنده شبکه لایتینگ باستین تنتوریر مینویسد ک

” در حالی که tarpoot بسیاری از بهبودهای حریم خصوصی را در جدول به ارمغان می آورد ، بروز رسانی های غیر مرتبط نیز برای شبکه لایتینگ وجود دارد  که اولویت بالاتر و متعامد با آن دارند ، اجرا کننده ها در حال تلاش برای یافتن زمانی برای بررسی و پیاده سازی همه چیز هستند . لطفا صبور باشید ، اجرایی شدن tarpoot در راه است اما این پروسه زمان بر است .”با این حال چند راه کلیدی وجود دارد که tarpoot میتواند روی لایتینگ در سطوح مختلف تاثیر بگذارد. بیت کوین بطور غیرعادی شفاف است. همه تراکنش ها در یک دفتر کل ذخیره میشوند و هرکسی میتواند به راحتی آن را مرور کند. در حال حاضر تشخیص تراکنش هایی که در شبکه لایتینگ صورت گرفته از تشخیص تراکنش های معمولی بسیار ساده است زیرا آدرس آن ها دارای تفاوت های کاملا آشکاری است.Tarpoot این امکان را فراهم میکند که تراکنش های صورت گرفته از شبکه لایتینگ غیر قابل تشخیص از تراکنش های صورت گرفته معمول شوند ، همین امر کاربران را تشویق میکند که از شبکه لایتینگ برای انجام تراکنش های خود استفاده کنند.

بطور کلی شبکه لایتینگ گره ها را از سرتاسر دنیا به هم متصل میکند ، و به پرداخت ها اجازه میدهد مسیری را در سرتاسر این شبکه پیدا کرده و از چندین گره متصل به هم پرش کنند. زیبایی این فرآیند در این است که کار را برای کسی که در پی یافتن منشا پرداخت است سخت تر میکند و با این کار از مسیری که برای پرداخت استفاده شده است محافظت میکند.اگرچه هنوز راهی طولانی وجود دارد ، اما tarpoot گام بسیار بزرگی بود که در سال ۲۰۲۱  انجام گرفت.

منبعcoindesk

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *