ارز دیجیتال, ماینینک, مقاله

فارم ماینینگ های بزرگ دنیا

بزرگترین فارم ماینینگ های دنیا

بزرگترین فارم ماینینگ های دنیا

استخراج ارز دیجیتال و فارم ماینینگ بتدریج به یکی از پر سود ترین سرمایه گذاری ها در دنیا تبدیل میشود. شاید برای شما این سوال پیش بیاد ، بزرگترین فارم ماینینگ های دنیا در کدام کشورها قرار دارند و به چه کسانی تعلق دارند. در این مقاله به بررسی تعدادی از fcv’jvdبزرگترین فارم ماینینگ های دنیا میپردازیم. با تهران ماینر همراه باشید. ( برای کسب اطلاع بیشتر از فارم ماینینگ توصیه میکنیم مقاله فارم ماینینگ چیست را مطالعه کنید.)

فارم ماینینگ لینتال

این فارم ماینینگ در روستای لینتال در شرق سوئیس واقع شده و جزو جدیدترین فارم های بزرگ دنیا محسوب میشود که تاسیس آن به سال 2016 باز میگردد. این روستا به این دلیل برای تاسیس فارم در سوئیس انتخاب شده که دارای تعرفه برق نسبتا مناسبی میباشد و محل آن در واقع سوله های یک کارخانه تعطیل شده است.

فارم ماینینگفارم ماینینگ بیت فیوری

بیت فیوری از بزرگترین کمپانی های حال حاضر دنیا در زمینه بلاک چین میباشد. این فرم در کشور گرجستان قرار دارد و از نظر طبیعی دارای امتیاز سرد بودن هوا میباشد ، چیزی که برای راه اندازی یک فارم امتیاز بزگی محسوب میگردد. بیت فیوری علاوه بر اینکه خود دارای فارم است ، تراشه های مخصوص اسیک ماینر نیز تولید میکند. ( برای مطالعه بیشتر درباره اسیک ماینر ، مقاله اسیک ماینر چیست را مطالعه کنید).

فارم ماینینگ گیگا وات

فارم ماینینگ گیگاوات در امریکا و در شهر واشنگتن قرار دارد. این فارم استخراج از بزرگترین فارم های دنیا است . شاید جالب باشد بدانید ، موسس این فارم ماینینگ دیوکارلسون است ، که پیش از این در بعنوان یکی از مهندسان ارشد مایکروسافت فعالیت میکرد. او فعالیتش درست یکسال پس از معرفی بیت کوین توسط ناکاموتو شروع کرد. او ساخت فارم را از زیر زمین خانه شروع و بتدریج در طی 8 سال آن را تبدیل به یکی از بزرگترین فارم های جهان کرد.

فارم ماینینگ جنسیس

این فارم جزو فارم های بزرگ اما نسبتا جدید است و بطور اختصاصی برای استخراج اتریوم بهینه سازی شده . مکان ساخت این فارم ماینینگ در کاندا و ایسلند میباشد و توان پردازشی آن 1000 گیگاهرتز است. نکته مورد توجه در مورد محل انتخاب این فارم ها این است که کانادا و ایسلند هر دو جزو مناطق سردسیر دنیا هستند و چنین انتخابی برای زمین فارم ، انتخابی کاملا هوشمندانه بوده است. چیزی که جذابیت این مناطق را برای راه اندازی فارم زیاد میکند ، آتشفشانی بودن آن است که امکان تولید برق مورد نیاز را از انرژی گرمایی زمین فراهم آورده است.

فارم ماینینگ دالیان

همانطور که از اسمش پیداست این فارم در شهر دالیان چین قرار دارد و هش ریتش معادل 36000 ترا هش است (این فارم ماینینگ برای استخراج بیت کوین برنامه ریزی شده) و توانایی تولید ماهانه 750 بیت کوین نیز دارا میباشد.قبل سقوط قیمت بیت کوین ، بهترین نقطه در دنیا برای ساخت فارم (قبل از سقوط قیمت بیت کوین) کشور چین بود که هزینه برق نسبتا کمی داشت در حال حاضر ، ایران از اقتصادی ترین نقاط دنیا از نظر هزینه برق برای راه اندازی فارم میباشد.

فارم ماینرفارماینینگ های روسی

روسیه جزو اصلی ترین کشورهای فعال در زمینه ماینینگ میباشد و بزرگترین فارم های آن در نزدیک مسکو قرار دارند . روسیه که از گذشته و از زمان شوروی به مخفی کاری معروف بوده به دلایل امنیتی از افشای محل دقیق این فارم ماینینگ خود داری میکند. طبق اطلاعات کسب شده میزان استخراج این فارم 600 بیت کوین در ماه است ، که این میزان استخراج از سه دستگاه Antminer S9 تامین میشود.

فارم ماینینگ بیت مین اوردوس

این فارم هم مثل جنسیس ، از فارم های تقریبا جدید میباشد که 400 مایل با پایتخت چین فاصله دارد. این فارم ماینینگ در پارک صنعتی sanshangliang قرار دارد و از بزرگترین تشکیلات حال حاضر دنیا که در زمینه استخراج ارز دیجیتال فعالیت میکند میباشد. فارم Bitmain ordos دارای 25000 دستگاه است که مبلغی معادل 7 میلیون دلار بیت کوین استخراج میکند ، اما در کنار این میزان استخراج برق بسیار زیادی مصرف میکند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *