ماینینک, مقاله

فارم ماینینگ چیست

فارم ماینینگ چیست

فارم ماینینگ چیست

فارم ماینینگ چیست؟ این سوال یکی از سوال های اساسی است که برای تمام تازه کارهایی که در زمینه استخراج ارز دیجیتال فعالیت میکنند ممکن است بوجود بیاید.

در این مقاله قصد داریم پاسخ سوالاتی از قبیل  فارم ماینینگ چیست ، چگونه میتوان یک فارم ماینینگ ایجاد و آن را اداره و مدیریت کرد را ارائه کنیم با تهران ماینر همراه باشید.

مفهوم فارم ماینینگ

اگر بخواهیم بطور دقیق توضیح دهیم فارم ماینینگ چیست میگوییم به یک محل مشخص که میتواند ابعادی از یک اتاق کوچک یا یک سوله بزرگ را شامل شود و برای قرار دادن تعدادی اسیک ماینر (بسته به شرایط موجود از آن استفاده میشود) در اصطلاح فارم ماینینگ میگوییم.

حال با مفهوم کلی اینکه فارم ماینینگ چیست آشنا شدیم ، میخواهیم با ساختار کلی فارم ماینینگ آشنا شویم .

فارم استخراج ارزدیجیتال

یک فارم ماینینگ میتواند از چند تعداد محدود تا چند هزار اسیک ماینر ، همراه با منبع تغذیه همراهشان که در ساختاری قفسه مانند مرتب شده اند تشکیل شود. هرچه فارم ماینینگ بزرگتر باشد ، به تجهیزات خنک کننده بیشتر و قوی تر برای آن نیاز است.

از آنجایی که برای اطمینان از درست کار کردن ماینر ها نیاز است ، افرادی برای سرکشی به آن ها حضور داشته باشند این افراد بسته به وسعت فارم از یک نفر و گاهی تا صد نفر هم میشوند.

مراحل ایجاد فارم

دانستیم فارم ماینینگ چیست ، حال میخواهیم بدانیم برای ایجاد یک فارم ماینینگ به چه مواردی نیاز داریم.
  • استفاده از مشاوره و راهنمایی یک تیم طراحی فرم حرفه ای
مشاوره آن ها به شما کمک میکند تا بدانید متناسب با بودجه ای که دارید ، اندازه محیط و نوع برقی که در اختیار دارید(آمپر برق صنعتی شما بسیار تاثیر گذار است.) چه اسیک ماینری را انتخاب کنید تا زودترین بازگشت سرمایه و سود دهی را داشته باشید.

 (برای اطلاع بیشتر از اینکه چطور بهترین ماینر مناسب با شرایط خود را انتخاب کنید مقاله راهنمای خرید میانر را مطالعه کنید )همچنین این تیم با بررسی رایط محیطی سیستم خنک کننده ای را طراحی میکنند که بتوانید در آن با حداقل هزینه بهینه ترین خنک کننده را برای فارم خود ایجاد کیند.
  • کیف پول
از آنجایی که در فارم ماینینگ تعداد ماینرهای شما زیاد است ، و میزان استخراج هم زیاد است ، برای محافظت از ارزهای استخراج شده نیاز است امن ترین کیف پول را انتخاب کنید. که انواع مختلفی از جمله انواع تحت وب و بصورت سخت افزاری میباشد که هرکدام مزایا و معایب خود را داراست.
  • برق مورد نیاز
برق مصرفی فارم شما کاملا وابسته به وسعت فارم شما بستگی دارد . علاوه براین ها هرچه برقی که شما تامین کرده اید آمپر خروجی بیشتر ارائه کند تجهیزاتی که برای حفاظت از دستگاه های ماینر بکار میبرید مانند فیوزها ، ابزارهای محافظت در برابر کاهش و افزایش ولتاژ و بطور کل مشکلات مربوط به جریان الکتریکی ، گران تر میشوند.

پیاده سازی این ها با افزایش فارم ماینینگ شما تخصصی تر نیز میشود.
  • تهویه و خنک کننده
در این بخش از مقاله فارم ماینینگ چیست میخواهیم به بررسی روش کنترل حرارت ایجاد شده توسط ماینرها بپردازیم. حرارت تولید شده توسط اسیک ماینر ها بخصوص وقتی تعداد آن ها زیاد میشود ، بسیار بالاست.

حرارت بالا ممکن است باعث آسیب رسیدن به تجهیزات ماینینگ شما شود.

استخراج ارز دیجیتال

برای انتقال حرارت به  بسته به وسعت اینکه فارم ماینیگ چقدر باشد این تجهیزات از یک فن ساده گرفته تا مبدل های انتقال هوا ، روغن های مینرال و یا سیستم های خنک کننده آبی میتواند متغیر باشد.

البته همیشه نیاز به تجهیزات خنک کنندخ پیشرفته نیست و تعیین اینکه چه نوع سیستمی استفاده شود نیاز به بررسی تخصصی توسط متخصصین راه اندازی فارم دارد.

علت استفاده از اسیک در فارم ماینینگ

پس از بررسی اینکه فارم ماینیگ چیست و چگونه میتوان یک فارم راه اندازی کرد . میخواهیم به بررسی این بپردازیم که چرا در فارم از اسیک ماینر بجای ریگ استفاده میشود.

در ابتدای ظهور ارزهای دیجیتال ، استخراج اینگونه ارزها به خاطر سختی شبکه پایین با یک pc  ساده نیز امکان پذیر بود ، در همان دوران افرادی با استفاده از برنامه نویسی توانستند از پردازش GPU  برای استخراج ارز دیجیتال استفاده کنند اما با گذر زمان GPu ها دیگر پاسخگو نبودند و اسیک ماینرها جایگزین شدند. برای اطلاع بیش تر در مورد اسیک ماینر ها ، مقاله اسیک ماینر چیست را به شما توصیه میکنیم . برای راه اندازی فارم و فارم ماینینگ متخصصین ما در تهران ماینر تماس حاصل فرمایید .

نوشته های مرتبط

One thought on “فارم ماینینگ چیست

  1. اطلاعات جامعه مفید و عالی و کاملی بود و دقیق ب بررسی مطالب رسیدگی و نوشته شد فقط نکته ای می ماند ک چگونه در برابر مقاومت هیکرها بتوانیم کیف پول ها در بستر وب ک یکی بلکچین هستن را نگاه داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *