ارز دیجیتال, ماینینک, مقاله

فاکتور انتخاب استخر استخراج

انتخاب استخر استخراج ارز دیجیتال

دراین مقاله قصد داریم به ببرسی معیارهایی که برای انتخاب استخر استخراج ارز دیجیتال لازم است بپردازیم و سعی بر این است در پایان اطلاعاتی کلی در این زمینه داشته باشید. شاید کسی تصور این موضوع را نمی کرد که وقتی در سال 2010، اولین استخر استخراج ارز دیجیتال (که برای اولین بار برای تولید بیت کوین، تأسیس شده بود) تأسیس شد، این روند به صورت مستمر ادامه داشته باشد. به طوری که در سالیان بعد از اولین فعالیت در این زمینه، شرکت های بسیاری برای فعالیت در زمینه تأسیس استخر استخراج و ارائه خدماتی ویژه در این زمینه اقدام نمودند و تعداد زیاد و متنوعی از استخرهای استخراج ارزهای دیجیتال وارد دنیای ارزهای دیجیتال شد. از طرفی دیگر باید گفت که استخرهای استخراج محیط هایی را به وجود آوردند که در آن هم علاقه مندان به دنیای ارزهای دیجیتال و هم سرمایه گذاران این بازار، برای تولید ارزهای دیجیتال، شروع به فعالیت گسترده نمودند.

تنوع استخر استخراج برای عرض های مختلف

البته در این بازار در اوایل فعالیت استخرهای استخراج، عمده ترین هدف استخرها، تولید و استخراج بیت کوین بود که به تدریج و با باارزش تر شدن ارزهای دیجیتال دیگر، امکان استخراج ارزهای دیجیتال دیگر نیز به امکانات استخرهای استخراج ارز دیجیتال اضافه شد و در حال حاضر شاهد آن هستیم که ارزهای دیجیتال تازه وارد و حتی کم ارزش در بازار ارزهای دیجیتال نیز به عنوان گزینه ای برای تولید در استخرهای استخراج مطرح هستند. در واقع در حال حاضر استخرهای استخراج، گزینه ها و تعداد متعددی از ارزهای دیجیتال را برای تولید در نظر گرفته و در اختیار تولید کنندگان قرار می دهند که افراد با توجه به علاقه و اهداف تجاری خود، می توانند نسبت به تولید هر کدام از این ارزهای دیجیتال، اقدام نمایند.

استخر استخراج ارز دیجیتال

معروف ترین استخر های استخراج ارز دیجیتال

در این بین استخرهای ” BTC.con “، ” Antpool “، ” Pandapool ” از ارزهای دیجیتال معروف در بازار برای تولید و استخراج پشتیبانی می کنند که طرفداران خاص خود را دارند که علاوه بر آن، نوعی حرکت و علاقه به تولید ارزهای دیجیتال کم ارزش و تازه وارد شده به بازار نیز در بین تولید کنندگان ارزهای دیجیتال در حال شکل گیری است . کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال تولید این چنین ارزهایی را به مراتب سودآورتر از ارزهای دیجیتال معروف در بازار در نظر می گیرند و شاهد آن هستیم که تعداد افرادی که در این زمینه از تولید ارزهای دیجیتال فعالیت دارند، به تدریج در حال افزایش و بیش تر شدن است. از جمله استخرهای استخراجی که از تولید این چنین ارزهایی پشتیبانی می کنند، می توان به استخر ” tmpool.net ” اشاره نمود.

استخر استخراج ارز دیجیتال

در کل با توجه به این که گزینه های متعددی برای شروع و گسترش عمل استخراج در بازار وجود دارد و در کنار آن، تعدد استخرهای استخراج ارز دیجیتال موجود نیز، شرایط و توانایی تصمیم گیری را برای انتخاب استخر استخراج مناسب توسط تولید کنندگان ارزهای دیجیتال، از بین گزینه های موجود، بسیار دشوار نموده است و در بسیاری از حالات باید توجه داشت که اختلاف بین امکانات و توانایی های استخرهای استخراج بسیار کم و نزدیک بوده و تولید کنندگان در انتخاب بهترین گزینه، با چالش های اساسی رو به رو هستند. از طرفی دیگر همانطور که می دانید، به کار گیری و استفاده از استخرهای استخراج در تولید ارزهای دیجیتال به دلیل تأثیر در سودآوری و بهره وری بالای این روش در تولید، به عنوان یک امر ضروری در پیاده سازی سیستم استخراج شناخته می شوند.

معیارهای مهم انتخاب استخر استخراج ارز دیجیتال

لذا برای این که تولید کنندگان ارزهای دیجیتال بتوانند نسبت به انتخاب استخر استخراج مورد نظر و مناسب فعالیت خود، به درستی تصمیم بگیرند، در این مقاله سعی داریم، برخی از فاکتورهای اساسی و تأثیرگذار در انتخاب استخر استخراج مناسب را در اختیار تولید کنندگان ارزهای دیجیتال قرار دهیم. در ادامه به بررسی این فاکتورها پرداخته و توضیحاتی را در مورد هر کدام از این موارد می دهیم.

شهرت استخر استخراج ارز دیجیتال

با پیدایش محیط ها و بازارهای تجاری جدید و مدرن، موضوع شهرت و قابلیت اعتماد به عنوان یکی از مهم ترین و کلیدی ترین موضوعات مطرح شده است که این موضوع در بحث انتخاب استخرهای استخراج نیز به شدت مورد توجه می باشد. بدین صورت که در انتخاب استخر خود، همواره به دنبال کار با استخرهایی باشید که از مقبولیت عمومی در بازار برخوردار باشند و این تضمین را به تولید کننده دهند که وی بتواند ارز دیجیتال تولید شده در استخر را به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی در حساب خود واریز نماید. در واقع ادامه دار بودن سرویس های ارائه شده توسط استخر، مسئولیت پذیر در پرداخت های به موقع، بروز تعداد بسیار کم تری از خطاها به عنوان عواملی هستند که در افزایش قابلیت اعتماد به یک استخر استخراج، بسیار تأثیرگذار می باشند. در این بین از جمله استخرهای قابل اعتماد بازار، می توان به استخرهای ” BTC.com “، ” Antpool ” و  tmpool.net و…. اشاره نمود.  

سود آوری استخر استخراج ارز دیجیتال

یکی از اصلی ترین فاکتورهای انتخاب یک استخر استخراج مناسب، فاکتور سود آوری استخر می باشد. در واقع فرد تولید کننده در عمل تولید و استخراج ارز دیجیتال مورد نظر خود، همواره قصد دارد تا بتواند از تولید خود به سود مناسبی رسیده تا بتواند درآمدی را برای خود بدست آورد. در این بین یکی از مهم ترین عوامل در افزایش سود آوری یک استخر استخراج، مربوط به قدرت ” hash rate ” آن استخر استخراج می باشد. در واقع هر چقدر که قدرت ” hash rate ” یک استخر بیش تر باشد، احتمال بیش تری می رود تا این استخر در تولید بلوک های ارز دیجیتال بیش تری موفق تر شده و در نتیجه بتواند سود مورد انتظار تولید کنندگان عضو شده در استخر را در اختیار آن ها، قرار دهد که در عین حال، عضویت و استفاده از امکانات یک استخر دارای ” hash rate ” پایین تر، می تواند باعث هدر رفتن انرژی، وقت و سرمایه فرد تولید کننده، شده و خروجی ای را برای تولید کننده، حاصل ننماید. لذا همواره در انتخاب استخر استخراج مورد نظر برای تولید ارز دیجیتال، قدرت ” hash rate ” آن استخر را به خوبی مطالعه نموده و سپس انتخاب خود را انجام دهید.  

پنل کاربری استخر استخراج ارز دیجیتال

شرایطی را در نظر بگیرید که یک تولید کننده ارز دیجیتال به یک استخر استخراج، برای تولید یک ارز دیجیتال متصل شده است. حال کاربر برای مشاهده و کنترل روند انجام و تولید ارز دیجیتال مورد نظر خود، حتماً نیازمند یک سیستم مانیتورینگ کامل دارد. در واقع در این سیستم مانیتورینگ اطلاعات بلادرنگی در مورد روند تولید ارز دیجیتال، قدرت ” hash rate ” مورد استفاده در تولید ارز دیجیتال مورد نظر و مواردی چون میزان خروجی بدست آمده، شدت فعالیت استخر برای تولید ارز و صورت حساب به وجود آمده از استخراج ارز دیجیتال ، می توان اشاره نمود. در واقع در عمل تولید یک ارز دیجیتال، همه این عوامل باید در کنار یکدیگر وجود داشته باشند تا فرد تولید کننده، بتواند در حین عمل تولید ارز دیجیتال، تصمیمات لازم در جهت تغییر تنظیمات و یا موارد لازم برای اعمال قدرت خود را در روند تولید ارز دیجیتال وارد نماید. البته در نمایش و مشاهده این موارد، هر چقدر که استخر استخراج بتواند از یک ظاهر گرافیکی تر و کاربرپسندتر استفاده نماید، می تواند تعداد تولید کنندگان بسیار بیش تری را برای فعالیت در استخر خود، جذب نماید.

شفافیت اطلاعات در استخر استخراج ارز دیجیتال

باید در نظر داشت، با وجود این که یک استخر استخراج ارز دیجیتال، از طریق پنل کاربری اطلاعاتی را به صورت گرافیکی در اختیار کاربران قرار می دهد ولی باز ممکن است که برخی از کاربران به این موضوع اعتقاد داشته باشند که استخر استخراج، تمامی توان داده شده از طرف فرد تولید کننده و همچنین توان پیشنهاد شده از طرف خود استخر را برای تولید ارز دیجیتال مورد نظر تحت کنترل فرد تولید کننده، قرار ندهد که این امر مشکلاتی را از نظر اعتماد فرد تولید کننده، به شرایط و چگونگی تولید ارز دیجیتال در استخر، ایجاد می نماید. برای رهایی از این چنین موارد شک و شبهه، برخی از استخرهای استخراج ، اطلاعاتی را در مورد نحوه استفاده از قدرت ” hash rate “، وعده داده شده برای هر ” miner ” در اختیار تولید کنندگان قرار می دهند تا تولید کنندگان بتوانند با خیال راحت تر کار تولید ارز دیجیتال مورد نظر خود را در پیش گرفته باشند. پس در انتخاب استخر استخراج خود، حتماً وجود این فاکتور را نیز مد نظر قرار دهید.

پشتیبانی استخر استخراج ارز دیجیتال

یکی از مهم ترین فاکتورها در انتخاب و استفاده از یک استخر استخراج ارز دیجیتال این است که این استخر بتواند با داشتن یک پشتیبانی آنلاین، بتواند نسبت به درخواست های صادر شده از تولید کنندگان در هر زمانی، بتواند پاسخ های مناسب و به موقعی را صادر نماید. در واقع فرد تولید کننده در حین کار و استفاده از استخر استخراج ، این انتظار را از استخر دارد که در صورت بروز مشکلی و یا ایجاد سوالی، بتواند این مشکل و یا سوال را با بخش پشتیبانی استخر مطرح نموده و بتواند پاسخ های مناسب و به موقع ای را نسبت به این پرسش ها، دریافت نماید. در عین حال، باید در نظر داشت که هر استخر استخراجی، به مانند سایت های دیگر باید دارای یک بخش برای دریافت نظرات و فیدبک های کاربران باشد تا کاربران بتوانند نظرات و پیشنهادهای خود را به صورت مستقیم با بخش مدیریت استخر در میان بگذارند.   همه موارد معرفی شده در بالا، به عنوان مهم ترین فاکتورها در انتخاب استخر استخراج مناسب، مطرح هستند که باید در موقع انتخاب یک استخر استخراج، همه این موارد را به عنوان یک تولید کننده، در نظر داشته باشیم. برای مشاوره در این زمینه یا خرید تجیهزات ماینینگ با فروشگاه تهران ماینر تماس حاصل فرمایید.  

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *