ارز دیجیتال, مقاله

قوانین تازه آلمان برای ارزهای دیجیتال

قوانین مربوط به ارز دیجیتال

قوانین آلمان برای ارزهای دیجیتال

قوانین آلمان برای ارزهای دیجیتال باعث میشود مبادلات این ارز ها در آلمان وارد فاز تازه ای شوند. بنگاه های فعال در زمینه ارز دیجیتال در آلمان در حال آماده شدن برای رژیم جدید این ارزها هستند. براساس قانونی که در یک ژانویه به اجرا در می آید ، مجوز دارایی های دیجیتال ارائه میشود . هر شرکتی که در حال حاضر ارزهای دیجیتال نگه داری میکند و مشتریان آلمانی را هدف قرار میدهد ، باید به سازمان نظارت مالی آلمان موسوم به BaFin قدر خواست خود را برای گرفتن مجوز قبل از ماه آوریل ارسال کند .

این بند قانونی به متولیان حاضر ارز دیجیتال اجازه میدهد در صورت اعلام قصد خود برای اعمال در خواست ، به مشتری های خود خدماتی در این حوزه ارائه دهند بدون اینکه مشومول جریمه گردند.. در حال حاضر شرکت ها در انتظار BaFinهستند تا آیین نامه نهایی پیرامون این قانون را منتشر کند. نوربرت پیپر سخنگو مطبوعاتی BaFin گفت :” تا زمانی که این قانون وجود نداشته باشد ، BaFin نمیخواهد در مورد چگونگی کنار آمدن یا نحوه برخورد با این قانون فکر کند.”

او از اظهار نظر بیشتر در این مورد خودداری کرد ووزارت دارایی فدرال آلمان به در خواست اظهار نظر تا زمان کنفرانس مطبوعاتی پاسخ نداد.

خرید بیت کوین

قوانین آلمان برای ارزهای دیجیتال

پایپر افزود :” هنوز تاریخی برای ارائه نتیاج ارزیابی خود پیش بینی نشده است . مطمئننا در زمان مناسب آن را در وبسایت خود اعلام خواهیم کرد.” Miha Grcar ، رئیس توسعه تجارت در Bitstamp گفت :” در حالی که هنوز مقررات نهایی تنهطیم نشده است ، مجوز جدید ممکن است تاثیری مانند خروج شرکت های فعال در زمینه ارزهای دیجیتال در نیویورک ، پس تصویت قانون Bitlicence به همراه نداشته باشد. Grcar گفت : Bitsmap مستقر در لندن ، یکی از بزرگترین مبادلات رمزنگاری در اروپا ، قصد دارد به فعالیت خود در آلمان ادامه دهد ، اما اظهار نظر کرد که در خواست مجوز میدهد یا نه. شرکت های فعال در زمینه ارزهای دیجیتال میتوانند از یک سرویس حضانت یا برچسب سفید برای فعالیت در آلمان استفاده کنند.

Grcar افزود ، از آنجایی که این قانون نسخه ای بروز شده از قوانین بانکی است ، احتمالا بیشترین سود آن به بانک ها میرسد. موسساتی که مجوز را دریافت میکنند با اینکه فعالان مالی هستند ، اما به عنوان بانک طبقه بندی نمیشوند. وی گفت تصویب این قانون خود به تنهایی به این معنی است که قانونگذاران آلمانی همین حالا هم ارزهای دیجیتال را یک صنعت قانونی میدانند. یولی اسپانسکوفکی ، مدیر ارشد دیجیتال و مدیر عامل شرکت تابعه بورس سهام اشتوتگارت آلمان با نام blocknox ، این مجوز را گامی رو به جلو برای ” حرفه ای بودن صنعت ” میداند.

وی گفت :” کشورهای دیگری نیز وجود دارند که مجوز کامل نمیگیرند .” ” اگر میخواهید بازیگران سنتی و مستقر از طرف بانکداری بدست آورید ، باید محیطی را فراهم کنید که در آن احساس امنیت داشته باشند.”

بهترین زمان خرید بیت کوین

قوانین آلمان برای ارزهای دیجیتال گروه DLC با ارائه خدمات مشاوره ای برای شرکت های علاقه مند به در خواست ، و خدمات بازداشته رمزنگاری خود با برچسب سفید ، از چارچوب نظارتی استفاده میکند.Sven Hilderbrandt ، رییس گروه مشاوره توزیع شده Ledger ، نگران برخی از مبادلات است که تفاوت های ظریف قانون جدید را درک نمیکنند. وی گفت :” این قانون فقط به زبان آلمانی است و هیچ ترجمه انگلیسی از آن وجود ندارد .” چه اتفاقی برای مبادلات می افتد؟ (کارکردن بدون مجوز) یک تخلف نیست بلکه یک جنایت است ، بنابراین زمان زندان است.

Hildebrandt پیش بینی میکند هزینه های صدور مجوز ، مشابه سایر خدمات مالی آلمان باشد که در آن شرکت ها دو مدیرعامل ، یک موسسه آلمانی تاسیس و 125000 یورو سرمایه اولیه برای شروع فعالیت نیاز دارند. وی همچنین تخمین میزند که نصب آن 250000 تا 350000یورو و هزینه های تکرار سالانه 350000 یورو خواهد بود. Crypto storage AG مستقر در سوئیس ، یک شرکت تابعه آلمانی به نام Crypto Finance AG در آلمان برای ارائه حضانت ارزهای دیجیتال به بانک ها و سپس فناوری های مالی ایجاد کند. مدیر عامل شرکت Crypto Storage AG گفت :” خانه های بزرگ بانکی در آینده تجارت حضانت را انجام میدهند .” آن ها هرچند آرام میروند. ما اکنون آن را برای حق بیمه ساخت خواهیم کرد.”

Solaris بانک در این ماه یک شرکت فرعی به نام solaris digital assets افتتاح کرد تا بعنوان خدمات حضانت ارزهای دیجیتال ارائه کند . الکسیس هامل مدیر عامل شرکت digital assets بانک گفت :” تاکنون این بانک ارائه خدمات به 40 شرکت را به عنوان مشتری در حال اجرا به صورت آزمایشی دارد.” علاوه براین برای جزییات از BaFin ، شرکت های رمزنگاری نیز منتظرند ببینند که آیا این قانون را میتوان در سایر کشورهای اتحادیه اروپا اجرا کرد یا خیر.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *