ارز دیجیتال, مقاله

قیمت ارز دیجیتال تحت تاثیر کرونا

تاثیر کرونا بر قیمت ارزهای دیجیتال

تاثیر کرونا بر قیمت ارزهای دیجیتال

تاثیر کرونا بر قیمت ارزهای دیجیتال چگونه میتواند باشد . پس از شیوع کرونا در چین جیسون وو مجبور شد 12 جلسه خود با موضوع ارزهای دیجیتال را کنسل کند. وو مدیر عامل و بنیانگذار موسسه سرمایه گذاری Dfiner گفت :” ما یک تور 10 شهره برای گفتگو با مشتریان بالقوه در چین برگزار کرده ایم.” ” بدلیل شیوع ویروس هیچ کس نمیخواهد در هیچ کنفرانسی چه مربوط به ارزهای دیجیتال چه در هر زمینه دیگری شرکت کند.باید همه چیز دوباره از اول برنامه ریزی شود.”از آنجا که اولین بیمار در 8 دسامبر در ووهان ، مرکز استان هوبی در مرکز چین شناسایی شد ، ویروس جان 80 نفر را گرفت. نزدیک به 2000 مورد تایید شده و هم چنین 10 مورد در خارج از کشور از جمله 5 مورد در ایالات متحده از عصر یکشنبه تا امروز وجود داشته است.

باتوجه به شرایط چین به عنوان بزرگترین قطب سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال (به تنهایی 40 در صد از کل سرمایه گذاری 50 کشور جهان که در این زمینه سرمایه گذاری کرده اند ) متخصصانی مثل وو نگرانی زیادی در مورد اختلال بالقوه ای که ویروس کرونا بر روی تجارت و قیمت این ارزها میگذارد ، هستند.

کلاهبرداری ارز Foincoin

تاثیر کرونا بر قیمت ارزهای دیجیتال

وو گفت که رویدادهای بازاریابی برای شرکت های سرمایه گذاری زیر زمینی ( غیرقانونی) در چین برای جمع آوری پول و سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال بسیار مهم است و به احتمال زیاد تحت تاثیر ویروس کاهش میابد. وو گفت :” اگر پول و جریان پول متوقف شود در جریانی که ارزهای دیجیتال مانند پول ایجاد میکردند نیز ، متوقف میشود.”

در حالی که وو نمیتوانست تخمین بزند چه میزان بازار سرمایه چینی وارد ارزهای دیجیتال شده است ، برای  نمونه به یکی از موارد غیرقانونی یعنی plus token یکی از بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری ارز دیجیتال غیر قانونی اشاره کرد.

این شرکت با جمع آوری بیش از 3 میلیارد دلار سرمایه ، در بین چینی ها محبوبیت فراوانی کسب کرد. این شرکت 798000 اتر ، 26 میلیون ارز دیجیتال EOS و 200000 بیت کوین جذب کرده که معادل یک در صد کل ارزهای دیجیتال دنیا است. این شرکت در ژوئن سال 2019 توسط دولت چین تعطیل شد.

به گفته وو ، علاوه بر شیوع ویروس بازار ارز دیجیتال را در تعطیلات سال چینی میتوان با دو برابر تنش بیشتر مواجه کرد. بسیاری از خرده فروش های ارز دیجیتال چینی تممایل دارند که درست قبل از تعطیلات در ازای ارزهای رمزپایه واریز و در سال آینده در بازار سرمایه گذاری کنند.

سال نو چینی امسال 25 ژانویه سقوط کرد. وو گفت :” این شیوع در پایان چرخه اتفاق می افتد.” ما مطمئن نیستیم چه وقت بعد تعطیلات چه مقدار از پول ها باز خواهد گشت.”

بازار مورکی

گرچه   Lingxiao yang مدیر ارشد فناوری در ترمینال معاملاتی ارزهای دیجیتال ، مستقر در سانفرانسیسکو گفت:” در حالی که سرمایه گذاران رمزنگاری چینی یک نیروی قابل توجه در بازار هستند ، نتیجه گیری یک رابطه یک به یک بین شیوع و حرکت در بازار رمزنگاری دشوار است.

یانگ گفت :” در واقع بسیار دشوار است که دلیل دیگری را برحجم معاملات بازار تاثیر گذار بدانیم ، زیرا داده ها همیشه در وهله اول شفاف نیستند.

علاوه بر این ها اندازه بازار ارزهای دیجیتال نسبت به بازار سهام بسیار کوچکتر است ، این یعنی عواملی که میتوانند آن را تحت شعاع قرار دهند بسیار زیادند. با این حال یانگ چند ویژگی سرمایه گذاران آسیایی را که روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری میکنند توصیف کرد که با توجه به آن ها میتوان تاثیر شیوع کرونا برقیمت ارزهای دیجیتال را توصیف کرد.

یانگ گفت بیشتر سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در آسیا عمدتا سرمایه گذاران خرده فروشی هستند و از نظر تاریخی در طول تعطیلات مهم مانند سال نو چینی ، بیش از پیش فعال شده اند. یانگ گفت:” ما نمیتوانیم قیمت های بازار را پیش بینی کنیم ، اما براساس تجربیات گذشته ما ، تمایل بازار در این زمان ها رو به بی ثباتی است.”

قیمت بیت کوین

تاثیر کرونا بر قیمت ارزهای دیجیتال

” من میبینم که در این مواقع شیوع ویروس به طور بالقوه میتواند منجر به تجارت بیشتر رمزنگاری برای سرمایه گذاران خرده شود زیرا آن ها فقط در خانه نشسته اند و فرصت بیشتری برای تحلیل بازار دارند.” پیش بینی قیمت های بازار همچنان دشوار است زیرا دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین مجموعه ای منحصر بفرد از نظر بازگشت سرمایه دارند .

Kostya Etsu ، مدیر ارشد شرکت مدیریت پول CLS investment گفت : “بیت کوین در واقع دارایی امن مانند طلا یا پول نقد بحساب نمی آید و هیچ ارتباطی با دارایی های ریسک پذیر مانند سهام ندارد.” ” در حالی که بیشتر دارایی ها مختص محیط های ریسک پذیر هستند ، که در آن میتوانید واکنش های قیمت را نسبت به برخی از رویدادها پیش بینی کنید ، بیت کوین از این نوع دارایی های نیست.

وضعیت سیال

ساموئل لی ، مشاور مالی مدیریت دارایی SVRN میگوید : ” از آنجایی که بیت کوین بسیار سوداگرانه است ، تاثیر کرونا بر قیمت ارزهای دیجیتال میتواند تاثیر قابل توجهی در بازار جهانی داشته باشد.

وی گفت:” بازار ارزهای دیجیتال ممکن است نسبت یه شیوع آن بیش از حد واکنش نشان دهد زیرا در مقایشه با بازار سنتی مالی غیر منطقی است.”

از طرف دیگر لی نظر متفاوتی دارد و تاثیر کرونا بر قیمت ارزهای دیجیتال را بسیار محدود میداند. لی گفت:” ما قبلا دیده ایم که بیت کوین به عنوان یک کلاس دارایی در زمانی که احتمال جنگ بین امریکا و ایران میرفت ، افزایش قیمت را تجربه کرد” ” با این حال اهمیت ژئوپولیتیکی آن قدرهم نمیتواند مهم باشد.”

بهداشت جهانی هنوز در حال بررس آیا زمان اعلام وضعیت اورژانسی جهانی رسیده یا خیر . لی گفت:” هنوز در چین قضیه شیوع به قدری بین مردم جدی گرفته نمیشود که بخواهند از کشور فرار کنند.”

منبع

Coindesk

نوشته های مرتبط

One thought on “قیمت ارز دیجیتال تحت تاثیر کرونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *