ارز دیجیتال, بیت کوین, ماینینک, مقاله

ماینر هتلینگ چیست

ماینر هتلینگ

ماینر هتلینگ

احتمالا عبارت ماینر هتلینگ تا بحال به گوشتان رسیده ، در این نوشته قصد داریم به توضیح این کلمه بپردازیم . در ادامه با تهران ماینر همراه باشید.

شاید فارم ماینینگ یا خرید ماینر برای سرمایه گذاری در زمینه استخراج ارز دیجیتال وسوسه برانگیز باشد ، اما اگر فقط براساس نکات مثبت و اعداد ارقام بخواهیم روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم ، حرکتی کاملا ناشیانه انجام داده ایم. مهمترین و اساسی ترین نکته در استفاده از ماینر ، خرید آن نیست ( در واقع خرید دستگاه شاید کم اهمیت ترین بخش باشد) بلکه تامین برق و نگهداری از دستگاه در شرایط مختلف است که به ترتیب در اولویت های بعدی قرار میگیرند.

تامین برق دستگاه مهمترین و در عین حال دشوارترین بخش قضیه است. تا همین چند ماه پیش ایران یکی از بهترین نقاط دنیا برای راه اندازی فارم بود ، زیرا به آسانی میشد از یارانه برق که برای فعالیت در زمینه کشاورزی یا صنعت تعریف شده بود را استفاده و برق دستگاه های پر مصرف ماینر را با ارزانترین رقم ممکن فراهم کرد .

اما اخیرا به دلیل سخت گیری های دولتی مبنی بر استفاده از یارانه برق دولتی برای صنایع دیگر در ماینینگ ، تامین برق دیگر به سادگی گذشته نیست . اخیرا بسیاری از فارم های فعال که از برق صنایع برای استخراج بیت کوین استفاده میکردند ، توسط وزارت نیرو شناسایی و پلمب شدند.

ماینر هتلینگمشکلات قرار دادن ماینر در فارم دیگران

در این شرایط تامین برق فارم ها به دشواری زیادی صورت میگیرد و باعث میشود افراد ماینرهای خود را در فارم های سایر افراد قرار دهند. در همین وضعیت موجود هنوز عده ای وجود دارند که توانایی تامین برق برای فارم خود را دارا هستند ولی به هر دلیل امکان استفاده از حداکثر ظرفیت برق را به دلیل نداشتن بودجه برای خرید ماینر یا دلایل دیگر ندارند . برخی از این افراد اقدام به اجرا ظرفیت اضافه برق خود به سایر افرادی که توانایی فراهم کردن برق مورد نیاز برای ماینرهایشان ندارند ، میکنند . به نحوی که شما در ازای استفاده از ظرفیت برق اضافه صاحب فارم مبلغی را به عنوان اجاره ماهیانه به او میپردازید.

ماینر هتلینگ شاید در نگاه اول گزینه ای ساده و جذاب برای تامین برق ماینر به حساب بیاید اما وقتی عمیق تر به آن نظر داشته باشیم متوجه میشویم که نباید آن را سطحی گرفت . این قضیه خود ریسک هایی به همراه دارد از جمله آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
  • وقتی شما ماینر خود را در یک فارم برای ماینر هتلینگ قرار میدهید ، دستگاه شما دور از دسترس شما قرار میگیرد. در چنین شرایطی اگر فردی که ماینر خود را در فارم او قرار داده اید اگه قابل اطمینان نباشد، میتواند دستگاه شما را عوض کند یا در برخی موارد دیده شده در ساعات خاصی از شبانه روز از دستگاه مهمان برای ماین شخصی استفاده کرده
  • در برخی موارد نیز مشاهده شده که شخص ماینر خود را برای ماینر هتلینگ در فارم شخص دیگری قرار داده و شخص بعد مدتی به طور کل فارم را جمع آوری کرده و متواری میشود. شاید چنین ریسکی برای یک یا دو دستگاه چندان به چشم نیاید اما وقتی تعداد دستگاه های شما زیاد باشد ، ضرر سنگینی برای شما به همراه خواهد داشت.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *