ارز دیجیتال, بیت کوین, مقاله

محبوبیت بیت کوین بین زنان

زنان سرمایه گذار بیت کوین

زنان سرمایه گذار بیت کوین

تحقیقاتی روی زنان سرمایه گذار بیت کوین در ایالات متحده صورت گرفت . طبق گزارش منتشر شده از شرکت سرمایه گذاری بیت کوین gray scale ، چهل و سه درصد علاقمندان به سرمایه گذاری روی بیت کوین را زنان تشکیل میدهند. این تحقیق 1100 نفر از سرمایه گذاران 25 تا 64 سال در ایالات متحده بین تاریخ 28 مارس تا 3 آوریل 2019 را شامل میشود. همه سرمایه گذاران جزو سرمایه گذارهای شخصی بودند و حداقل 10000 دلار دارایی سرمایه گذاری با حداقل 50000 دلار در آمد خانوار در اختیار داشتند.  

بیت کوین مردانه نیست

همانطور که در این مقاله به آن اشاره خواهد شد فضای ارزهای دیجیتال ، فضایی مردانه است. علاوه براین طبق اطلاعات استخراج شده از googleAnalytics نشان میدهد 90 درصد مشارکت جامعه بیت کوین را مردان تشکیل میدهند.اما داده های کشف شده در این بررسی این درک را به چالش میکشند. در این گزارش آمده: “مکالمات صورت گرفته در معاملات بیت کوین نشان میدهند تمایلات مخاطبان بیشتر به سوی سرمایه گذارهای مرد متمرکز است ، اما داده ها نشان میدهند زنان نیز علاقه زیادی به سرمایه گذاری روی بیت کوین دارند.” قابل ذکر است که 56/2 درصد زنان و 56/4 درصد مردان فرصت های رشد قابل توجهی را در ارزهای دیجیتال مشاهده میکنند . همچنین ، 49/8 درصد زنان معتقدند که عرضه نهایی بیت کوین میتواند باعث افزایش تقاضا وقیمت شود ، دقیقا مشابه 49/9 مردان. علاوه بر این نکته جالب توجه دیگر این است که ، 47 درصد زنان در مقایسه با 39 درصد مردان فکر میکنند که این زمان برای خرید بیت کوین مناسب است زیرا آن ها معتقدند که قیمت ها افزایشی خواهند بود. جالب اینجاست که 63 درصد از زنان در مقایسه با 56 درصد از مردان موافق بودند که امکان خرید تنها بخش کوچکی از بیت کوین دلیل قانع کننده ای برای پیوستن به این فضا است. در این میان 43 درصد علاقه مندان به به btc زنان بودند . در حالی که 80 درصد از زنان نیز از پتانسیل آن مورد انگیزش قرار گرفتند ، 93 درصد اقرار کردند در صورتی که به منابع دارایی بیشتری دسترسی داشتند ، این مقدار بیشتر نیز میشد.

زنان بیش از مردان در ریسک هستند

این تحقیقات نشان میدهد که برخلاف مردان ، زنان سرمایه گذار بیت کوین بجای راهی برای ثروتمند شدن ، تمایل دارند سرمایه گذاری ها را راهی برای محافظت از خود و خانواده خود ببینند. به عبارت دیگر برای زنان اهمیت امنیت اقتصادی بسیار بالاتر از ایجاد ثروت بود در حالی که 48 درصد مردان این نظر را داشتند. جالب ترین بخش ماجرا اینجاست که بیت کوین بین زنان برای سرمایه گذاری کم تر محبوب است زیرا به عنوان یک سرمایه گذاری با ریسک پذیری بالا محسوب میشود. 42 درصد زنان اظهار کردند تمایل دارند تا با سرمایه خود بطور ایمن بازی کنند این درحالی است که 35 درصد مردان نیز چنین نظری دارند.

روش های تامین سرمایه اولیه برای ارز دیجیتال

زنان سرمایه گذار بیت کوین

اطمینان بیشتر به سرمایه گذاری

احتمالا زنان نیز اطمینان خود نسبت به سرمایه گذاری ای که  انجام میدهند را کمتر از مردان ارزیابی میکنند به طوری که ، 44 درصد از زنان و 22 درصد از مردان میگویند که اعتماد به نفس در سرمایه گذاری ندارند. همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم ، این تحقیق در ایالات متحده صورت گرفته است. طبق نتایج بدست آمده از این تحقیق زنان چشم انداز بدبینانه تری نسبت به اقتصاد ایالات متحده دارند ، جالب اینجاست که برخلاف آن ها 57 درصد مردان نسبت به آینده اقتصاد ایالات متحده خوشبینند. در جمع بندی کلی تضاد مشابهی در هنگام بررسی نظرات آن ها در مورد اقتصاد جهانی دیده میشود ، که فقط 36 درصد زنان در مقایسه با 43 درصد مردان انتظار پیشرفت مثبت دارند. این موضوع وقتی جذاب تر میشود که بگوییم گزارش ها نشان میدهد علاقه به بیت کوین به طور مساوی بین زن و مرد تقسیم میشود ، با این وجود منابع دیگری نشان میدهند که تعداد کمتری از زنان ، نسبت به مردان سرمایه گذاری میکنند ( سرمایه گذاری کلی در زمینه های مختلف). همانطور که cointelegraph در پایان ماه ژوئیه گزارش داد ، تخمین زده میشود که تنها 20 درصد از دارندگان ارزدیجیتال در اروپا زن هستند. منبع  cointelegraph
صرافی تهران ماینر با داشتن امکاناتی نظیر قیمت لحظه ای بیت کوین ، امکان خرید بیت کوین یا فروش آن با کارمزدی معقول و مناسب آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *