ارز دیجیتال, مقاله

کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال

افرادی که در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال فعالیت دارند، به خوبی می دانند که یکی از نیازمندی های اساسی در عمل استخراج ارز دیجیتال، علاوه بر تجهیزات ماینینگ داشتن یک آدرس کیف پول دیجیتال برای ارز مورد نظر در راستای تولید است.

بدین ترتیب که در ارتباط با استخر استخراج ارز دیجیتال و یا شبکه بلاک چین، مقدار ارز دیجیتال تولید شده، باید به این آدرس واریز شود. در واقع فرد تولید کننده، بعد از انجام تمامی مراحل استخراج ارز دیجیتال و رسیدن به نتیجه و در واقع مرحله تولید، باید ارز تولید شده را دریافت نماید که برای این کار، نیاز است که حتماً یک آدرس کیف پول در اختیار داشته باشد تا مقدار ارز دیجیتال تولید شده به این آدرس ارسال گردد.

کیف پول ارز دیجیتال

حال در این بین در بازار ارزهای دیجیتال و از زمان پیدایش آن، همواره ارزهای دیجیتال جدیدی وارد بازار شده و در صف ارزهای مورد تبادل توسط سرمایه گذاران و افراد مختلف قرار گرفته اند که سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال برای تبادل هر یک از این ارزها، نیازمند داشتن کیف پول و در نتیجه آدرس یکتا برای مبادله آن ارز می باشند که در این راستا، برای انواع مختلفی از ارزهای دیجیتال موجود در بازار، کیف پول های مخصوصی توسعه داده شده است.

کیف پول اختصاصی یک ارز

البته برخی از این توسعه ها، به صورت اختصاصی و فقط برای یک ارز دیجیتال خاص بوده و برخی دیگر نیز شامل کیف پول هایی می شود که از تعداد زیادتری از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می نمایند.

از طرفی وجود تنوع زیاد در مورد کیف پول های ارزهای دیجیتال در بازار که هر یک توسط شرکت های خاصی وارد بازار شده اند، باعث ایجاد یک فضای رقابتی شدید بین این شرکت ها شده است و در حال حاضر اکثراً شاهد آن هستیم که شرکت ها، کیف پول هایی را وارد بازار می کنند که از چندین ارز دیجیتال برای ارسال و دریافت، پشتیبانی می نمایند و به نوعی می توان گفت که دوران حضور کیف پول های اختصاصی تقریباً در حال اتمام می باشد.

انواع کیف پول های ارز دیجیتال

از طرفی دیگر کاربران و سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال که برای خرید و فروش و تولید ارز دیجیتال مورد نظر خود، ملزم به داشتن یک کیف پول و در نتیجه آدرس یکتای متناسب با آن هستند، با تنوع و وجود تعداد زیادی از کیف پول های موجود در بازار ارزهای دیجیتال رو به رو هستند و در واقع انتخاب بهترین گزینه، از بین این گزینه ها و موارد مختلف موجود، به عنوان یکی از چالش های اساسی برای این افراد تبدیل شده است.

از این رو قصد داریم در این آموزش، به معرفی چند تا از کیف پول های مطرح موجود در بازار ارزهای دیجیتال بپردازیم و با این کار بتوانیم راهنمایی هایی را در راستای انتخاب گزینه های مطمئن تر و ایمن تری نسبت به گزینه های دیگر موجود در بازار در اختیار شما قرار دهیم.

در این آموزش سه مورد از کیف پول ارز دیجیتال مطرح در بازار ارزهای دیجیتال بررسی می شوند و در آموزش های بعدی قصد داریم موارد دیگری را نیز معرفی نماییم.

کیف پول Coinbase
این کیف پول ارز دیجیتال ، جزئی از بهترین و مطمئن ترین کیف پول های موجود در بازار ارزهای دیجیتال بوده که در حال حاضر، از ارزهای دیجیتال بیت کوین، بیت کوین کش، لایت کوین و اتریوم برای ارسال و دریافت در داخل خود، پشتیبانی می نماید.

کیف پول Coinbase که از سرویس های صرافی coinbase ، در دو نسخه وب و موبایل امکانات خود را در اختیار کاربران، تولید کنندگان و سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال قرار می دهد.

در کیف پول Coinbase ، امکان خرید مستقیم ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده وجود دارد که کاربران این کار را می توانند از طریق ” Debit Card ” ها و ” Credit Card ” ها انجام دهند.

کیف پول coinbase

این پلتفرم در حال حاضر در 33 کشور دنیا قابل استفاده و به کارگیری می باشد. در این کیف پول، برای انتقالات پایین هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد ولی در صورتی که افراد قصد داشته باشند که انتقالات بالایی انجام دهند، نیازمند گذراندن یک سری مراحل احراز هویت خاص می باشند.

باید گفت که ” Coinbase “، به صورت یک پلتفرمی است که هم به نوعی یک صرافی آنلاین ارز دیجیتال محسوب شده و هم این که با داشتن امکانات بالا و امنیت این پلتفرم، به عنوان یکی از کیف پول های مطرح و محبوب در بازار ارزهای دیجیتال نیز شناخته می شود. برای دسترسی به سایت ” Coinbase ” و استفاده از امکانات کیف پول آن، می توانید با کلیک کردن بر روی لینک زیر، نسبت به آن اقدام نمایید : https://wallet.coinbase.com/

کیف پول Exodus
کیف پول Exodus از جمله کیف پول هایی است که در زمان کوتاه سپری شده از ورودش در بازار ارزهای دیجیتال توانست به محبوبیت قابل توجهی در بین کاربران فعال در این عرصه تبدیل گردد. این کیف پول ارز دیجیتال ، در حال حاضر دارای نسخه دستکتاپ بوده و از این طریق امکانات خود را در اختیار کاربرانش قرار می دهد.

می توان گفت که این کیف پول مجازی، تقریباً از تمامی ارزهای دیجیتال مطرح موجود در بازار ارزهای دیجیتال، پشتیبانی می نماید و از این حیث توانسته در بین افراد در ارتباط با ارزهای دیجیتال به محبوبیت قابل توجهی دست یابد.

کیف پول exodus

اما ضعف بزرگ این کیف پول در این است که امکان خرید مستقیم ارزهای دیجیتال در آن فراهم نمی باشد و برای این که فرد بتواند از این کیف پول استفاده نماید باید در ابتدا از طرق دیگر ارز دیجیتال مورد نظر خود را تهیه کرده مثلا، خرید مستقیم یا تولید ارز دیجیتال و سپس این ارزها را به کیف پول انتقال داده و در ادامه بتواند از این کیف پول استفاده نماید.

کیف پول Exodus در حال حاضر در 32 کشور دنیا پشتیبانی می شود و افراد این کشورها به راحتی می توانند از امکانات این کیف پول بهره مند گردند. برای دسترسی به سایت رسمی این کیف پول، می توانید از لینک زیر نسبت به انجام این کار، اقدام کنید: https://www.exodus.io/

کیف پول Jaxx
این کیف پول ارز دیجیتال امکانات متعددی را در اختیار کاربرانش قرار می دهد بدین صورت که برای استفاده از کیف پول Jaxx ، می توانید از نسخه های وب، دستکتاپ و موبایل این کیف پول ارز دیجیتال بهره مند گردید. در عین حال این کیف پول تقریباً از تمامی ارزهای دیجیتال محبوب و پر کاربرد در بازار ارزهای دیجیتال پشتیبانی می نماید.

البته با وجود بسیاری از امکاناتی که این کیف پول در اختیار کاربران قرار می دهد، در عین حال دارای ضعف هایی نیز می باشد.

کیف پول jaxx

از جمله این که کیف پول ” Jaxx ” از احراز هویت دو مرحله ای پشتیبانی نمی کند و از آن جایی که امنیت به عنوان یکی از مهم ترین عوامل در کار با ارزهای دیجیتال مطرح است، این ضعف ” Jaxx ” باعث شده تا از محبوبیت آن در بین کاربران کاسته شود. برای دسترسی به کیف پول Jaxx  و استفاده از امکانات آن، می توانید از لینک زیر، برای این کار اقدام نمایید : https://jaxx.io/ در این آموزش در مورد سه تا از کیف پول های مطرح در بازار ارزهای دیجیتال، اطلاعاتی در اختیار شما قرار گرفت. در آموزش های بعدی نیز قصد داریم در مورد کیف پول های مناسب دیگر برای ذخیره ارزهای دیجیتال، صحبت کنیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *