ارز دیجیتال, مقاله

مقایسه بیت کوین با dash

مقایسه بیت کوین با dash

مقایسه بیت کوین با dash

همانطور که قول دادیم مقالات مربوط به مقایسه ارزهای دیجیتال مهم با بیت کوین را ادامه میدهیم .امروز در این مقاله میخواهیم به تفاوت بیت کوین با dash بپردازیم. در سال گذشته بازار ارزهای دیجیتال سرمایه خود را تا سه برابر یعنی 160 میلیارد دلار افزایش داده که این خود اثباتی برای روند رو به رشد این فناوری میباشد. اما با توجه به گسترش تعداد تنوع ارزهای دیجیتال مختلف در سال های اخیر ، این سوال پیش می آید کدام بهتر است. بیت کوین در سال 2009 بوجود آمد و در سال 2010 به طور گسترده شناخته شد و به عنوان یک رهبر بازار ارز دیجیتال را تضمین کرده . با همه این اوصاف رقبا برای گرفتن جایگاه بیت کوین ارزهای خود را معرفی میکنند یکی از آن ها دش (Dash)  است. شبکه بلاک چین dash  در سال 2013  توسط Evan Duffield ساخته شد . در آن زمان او ضعف مهم در بیت کوین را کشف کرد  ، از جمله عدم حفاظت حریم خصوصی و دیگری سرعت انتقال پایین. او ابراز امیدواری کرد توسعه دش (dash) علاوه بر رفع مشکلات بیت کوین ویژگی های جدیدی نیز ارائه کند. اینجا یک متن کلی از مهمترین تفاوت های دش و بیت کوین را به شما ارائه میکنیم تا بتوانید بهتر برای سرمایه گذاری خود تصمیم گیری کنید.

مقایسه سرعت معاملات بیت کوین با دش

موسس دش (dash) پی برد که کاربران بیت کوین تقاضا به افزایش سرعت معاملات دارند.معاملات بیت کوبن بطور متوسط 10 تا 20 دقیقه طول میکشد این در حالی است که بسیاری از مبادله کننده ها قبل از پذیرش معامله نیاز به 6 مرحله تایید دارند. همین قضیه میتواند حتی معامله را تا یک ساعت به طول نیز طول دهد. برای رفع این محدودیت ، سیستم دش (dash)  یک سرویس instantSend را ایجاد کرد ، خدمتی که سرعت معامله را نزدیک به لحظه امکان پذیر میکند . این فناوری غیر متمرکز پرداخت ها را در حدود 4 ثانیه تایید و تضمین میکند. از آنجایی که محبوبیت این ارزها روز به روز در حال افزایش است ، سرعت معاملات برای معاملات رو در رو بطور فزاینده ای اهمیت پیدا میکند و کند بود بودن انتقالات دیگر قابل قبول نخواهد بود.

مقایسه بیت کوین با اتریوم

تفاوت بیت کوین با دش

مقایسه هزینه های بین بیت کوین با دش

یکی از مهم ترین تفاوت های بیت کوین و دش (dash) هزینه انجام معاملات است.محدوده هزینه معاملات بیت کوین براساس عوامل مختلفی از جمله اندازه بلوک و زمان روز است. برای مثال هنگامی که تعداد زیادی معاملات در انتظار پردازش هستند ، کسانی که هزینه بیشتری پرداخت میکنند در اولویت قرار داردند که هزینه های بیشتری را پرداخت میکنند. برخی از کاربران شکایت دارند که برای پردازش یک تراکنش واحد باید چند دلار یا بیشتر پرداخت کنند. کاربران بیت کوین میتوانند برای انجام معاملات خود تا آخر شب یا آخر هفته که ترافیک شبکه خلوت تر است صبر کنند و بعد معاملات خود را انجام دهند اما همین خود یک پیچیدگی دیگر به معاملات روزمره می افزاید.   هزینه معاملات برای استفاده از دش (dash) بسیار کمتر است . بطور معمول سکه جای دلار است. به عنوان مثال ، دش اخیرا موفق شده علاوه بر اینکه به تعداد بالای معاملات در روز (بیش از 35000 معامله) ، تعداد میانگین سالانه معاملات خود را نیز به طرز چشمگیری افزایش دهد و بالاتر از لایت کوین (litecoin) قرار بگیرد.

 مقایسه نحوه کنترل بیت کوین با دش

یکی از مهم ترین ویژگی های ارز های دیجیتال این است که توسط نهاد مشخصی مثل دولت ها یا موسسات مالی اداره نمیشوند. با این حال سیستم کنترل و اداره بین بیت کوین و دش (dash) باهم متفاوت است. مثلا بیت کوین با بررسی همتا اداره میشود. اجرای تغییرات امکان پذیر است ، اما با همراه کردن جمع زیادی از فعالان ممکن میشود. به همبن دلیل تصمیم گیری و تغییرات به کندی میسر میشود. مانند بیت کوین ، استخراج dash نیز توسط یک نهاد متمرکز تنظیم نمیشود ، اما یک سیستم رای گیری در آن وجود دارد که بیت کوین فاقد آن است. در صورتی که به تغییرات نیاز باشد ، بحث طولانی ایجاد نمیشود رای گیری میشود، تصمیمی اتخاذ و در مدت کوتاهی اجرایی میگردد.

مقایسه بیت کوین با زدکش

شباهت بیت کوین با dash

تفاوت حریم خصوصی بیت کوین با dash

بسیاری از کاربران ارز دیجیتال بابت یک روش خصوصی و مطمئن برای معاملات از طراحان دش (dash) ممنون هستند. طبق ادعای تیم توسعه بیت کوین ، بیت کوین ناشناس است اما تاریخچه معاملات برای همه قابل مشاهده است . عده ای بر این باورند که این مقدار از حریم خصوصی کافی نیست. دش از یک قابلیت برای حریم خصوصی ، بنام private send برای ارسال کوین استفاده میکند که یک سرویس ترکیبی است.این فناوری برای برقراری حریم خصوصی و امنیت است و این امکان را فراهم میکند که معاملات به طور مستقیم برای طرف های معامله قابل ردیابی نباشد.

مقایسه بیت کوین ولایت کوین

تحولات دش

یک توسعه جدید از دش است استفاده از ارز دیجیتال را آسان و برای همه قابل دسترس خواهد کرد. براساس این قابلیت هر شخصی قادر است با ایجاد یک اکانت در بلاک چین مخاطبین را اضافه کند و با یک کلیک آن ها را به نام خود بپردازد. این روش پرداخت های سنگین را آسان و انجام مبادلات را حتی برای کسانی که زیاد با فناوری های جدید آشنایی ندارند امکان پذیر میکند. بسیاری از تحلیل گران این پروژه را آینده پرداخت میدانند زیرا با این فناوری خرید از سایت ها و یا اپلیکیشن ها بسیار ساده تر خواهد بود واطلاعات فنی مانند آدرس های بلاک چین را از رابط کاربری دور نگه میدارد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *