بیت کوین, مقاله

نکات مورد توجه در امنیت خرید بیت کوین

امنیت در معاملات بیت کوین

امنیت در خرید بیت کوین

امنیت در خرید بیت کوین موردی است که در این مقاله به آن میپردازیم. اگر امکانات تامین برق برای روشن کردن یک اسیک ماینر بیت کوین ندارید ، شاید برای شما بهتر باشد بجای روشن کردن بیت کوین ماینر ، خرید بیت کوین را انجام دهید. خرید بیت کوین روشی عالی برای افرادی است که امکانات استخراج این ارز را دارا نیستند. اما نباید فراموش کنید با توجه به وضعیت فعلی بازار ، و همچنین قابلیت ذاتی بیت کوین امکان کلاهبرداری در سطح وسیعی برای این ارز دیجیتال فراهم است. پس قبل از هر چیز باید امنیت در خرید بیت کوین را برای فعالیت خود در نظر بگیرید. منظور از امنیت در خرید بیت کوین این است که حتما از اشخاص ، سایت ها  و یا صرافی های شناخته شده و خوشنام در این زمینه استعلام بگیریم و اقدام به خرید کنیم.

کلاهبرداری در معامله بیت کوین

یکی از رایج ترین نوع کلاهبرداری در زمینه خرید بیت کوین ، به این نحو است که شخص با یک آگهی در فضای مجازی ، صفحه ای در شبکه های اجتماعی و یا کانال تلگرامی ( اغلب دارای فالوئر بالا برای جلب اعتماد مخاطب) اقدام بر برقراری ارتباط کرده و سعی میکند شما را برای خرید فریب دهد. صاحب صفحه یا ادمین پس توافق سر مبلغ معامله از شما آدرس کیف پولتان را در خواست میکند . پس از گرفتن آدرس از شما میخواهد تا مبلغی را که توافق کرده اید به حساب او واریز کنید و پس از واریز پول هیچ بیت کوینی به حساب شما منتقل نمیشود و حتی صاحب حساب دیگر جواب شما را نخواهد داد ، این گونه کلاهبرداری ها از متداول ترین نوع در خرید بیت کوین است.

خشونت در معامله بیت کوین

علاوه بر کلاهبرداری که ممکن است امنیت در خرید بیت کوین را به خطر بیندازد ، نکته دیگری که باید در حوزه خرید بیت کوین مورد توجه قرار گیرد این است که همیشه در معاملات ارزهای دیجیتال سعی کنید بصورت حضوری با شخص مورد نظر قرار بگذارید ( بهتر است فرد طرف معامله شما شناخته شده یا حداقل از طرف افراد مورد اعتماد تایید شده باشد ).

امنیت معاملات بیت کوین

اگر با شخص طرف معامله اولین بار است که قرار میگذارید ، سعی کنید این قرار در یک محیط عمومی و پر رفت و آمد باشد. متاسفانه معاملات با اشخاص در تاریخ بیت کوین ، چه در ایران و چه در سطح بین الملل سابقه خوبی ندارد و گزارش های زیادی مبنی به گروگانگیری و خشونت فیزیکی برای اخاذی و سرقت بیت کوین در کل دنیا وجود دارد.

معاملات از طریق صرافی های معتبر

شاید این مورد از مطمئن ترین راه ها در خرید بیت کوین باشد. صرافی های شناخته شده و قابل اطمینان زیادی چه در داخل ایران و چه در خارج وجود دارند که شما میتوانید به آن ها در خرید بیت کوین خود اعتماد کرده و خیالتان از بابت عدم کلاهبرداری راحت باشد . تقریبا میتوان بیشتری میزان امنیت خرید بیت کوین در این روش وجود دارد . اما ضعف این روش این است که صرافی در ازای تایید معاملات و تضمین قانونی و درست بودن آن درصدی از مبلغ معامله را بعنوان حق کارمزد خود دریافت میکند اما با این وجود این روش میتواند مورد تایید باشد اخیرا در سایت تهران ماینر امکاناتی فراهم آمده که علاوه بر این که شما میتوانید قیمت لحظه ای و آنی بیت کوین را دریافت کنید ، میتوانید از ما بیت کوین بخرید . ما امنیت و درستی این معامله را با کارمزدی منصفانه و بسیار کمتر از اغلب سایت های مشابه تضمین میکنیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *