اتریوم, ارز دیجیتال, مقاله

همه چیز درباره اتریوم

اتریوم

اتریوم

فکر کردم فعالیت روی اتریوم میتواند دشوار و ترسناک باشد اما در عین میتواند دارای پاداشی نیز باشد. اگر یک دنیای کامپیوتری مطابق با برنامه ریزی توسعه یابد ، میتواند گزینه های تازه ای برای مردمی که هر روز به طور گسترده از فیس بوک و گوگل استفاده میکنند فراهم آورد.

این ارز دیجیتال ممکن است نه به عنوان یک شبکه بصری که امروزه میشناسیم بوده باشد، اما همچنان هرکس با یک کامپیوتر و یا یک تلفن هوشمند میتواند اتریوم خودش را استخراج کند. در این جا به بررسی روش استفاده از اتریوم میپردازیم.

کیف پول اتریوم

در آموزش روش استفاده از این ارز ، اول ما به محلی برای امن برای ذخیره کردن اتریوم خود نیاز دارید. این ما را به سمت کیف پول اتریوم هدایت میکند. قبل از هرچیز فراموش نکنید گم کردن کلید شخصی کیف پول شما ، یعنی از بین رفتن کل ارز شما پس فراموش نکنید پسورد کلید کیف پول شما قابل جایگزینی نیست پس بخوبی از آن مراقبت کنید.

حذف بخش های قابل اعتماد شمشیر دولبه است ، هنگامی که دیگر واسطه ها برای تایید معامله ها نیاز نباشند ، هیچ راهی برای ریکاوری کلید کیف پول شما نخواهد بود. با این فرض چندین نوع کیف پول برای ذخیره ارز های دیجیتال وجود دارند : کیف پول دسکتاپی ، کیف پول تحت وب ، کیف پول سخت افزاری و کیف پول کاغذی.

انتخاب یکی از آن ها بستگی به اولویت های شما بین راحتی و امنیت دارد. گاهی هر یک از این اولویت ها در تقابل با دیگری قرار دارد : راحتی بیشتر ، امنیت پایین تر.
  • کیف پول دسکتاپی
گفتیم در آموزش روش استفاده اتریوم ، در ابتدا به کیف پول نیاز داریم . ابتدا به بررسی کیف پول دسکتاپی میپردازیم. کیف پول دسکتاپی روی کامپیوتر شما اجرا میشود. یک گزینه برای دانلود یک کپی از بلاک چین اتریوم است.

کپی های مختلفی از بلاک چین اتریوم وجود دارد که روی زبان های برنامه نویسی مختلف و با عملکردهای تجاری مختلف نوشته شده اند. این فرایند میتواند  تا چندین رو طول بکشد و فقط با رشد این ارز زیاد میشود. بعد از آن کیف پول نیاز دارد تا دائما با آخرین معاملات روی بلاک چین همگام سازی شود.

شبکه اتریوم

  • کیف پول موبایلی
این کیف پول نسبت به نوع دسکتاپی دیتای دانلود شده کمتری برای اتصال به شبکه و انجام معاملات دارد ، بنابراین اینو نوع بسیار مناسب تر برای استفاده در تلفن هوشمند میباشد. این نسخه بسیار راحت تر میباشد اما امنیتش نسبت به نسخه دسکتاپی بسیار کمتر است.

نسخه کامل بلاک چین اتریوم امنیت بالاتری را در معاملات ارائه میکند زیرا نیازی ندارد که به ماینرها یا نودها اعتماد کرده و اطلاعات دقیقی را ارسال کند. آن ها خودشان اعتبار معاملات  را تایید میکنند. ذخیره کردن کلید روی یک وسیله جدا از اینترنت امکان هک شدن بسیار کمی دارد به همین دلیل بسیار عالی برای ذخیره مقادیر زیاد اتریوم میباشد. با این حال این روش برای ذخیره شدن روی یک تلفن هوشمند یا کامپیوتر متصل به اینترنت راحت نیست.
  • کیف پول سخت افزاری
کیف پول سخت افزاری وسیله ای است به بزرگی یک یا دو انگشت . این وسیله میتواند پس از انتقال اتریوم از اینترنت جدا شود و معاملات را بدون نیاز به آنلاین شدن انجام دهد. با وجود این مزیت ها ، اگر دائما در حال حرکت هستید این وسیله چندان برای شما مناسب نیست.
  • کیف پول کاغذی
نوعی دیگر از کیف پول فیزیکی این است که کلید واژه را روی یک کاغذ پرینت یا دست نویس کرده و با دقت بسیار زیادی از آن مراقبت به عمل آوریم ، دقیقا یک کیف پول کاغذی و آن را در یک گاو صندوق امن مخفی کنیم .

ابزارهای آنلاین میتوانند مستقیم کلید واژه ها را روی کامپیوتر شما (نه روی سرورهای یک وبسایت) ایجاد کنند ، وبسایت هایی که در صورت هک شدن میتوانند کلید شما را آسیب پذیر کنند.

مبادله اتریوم

همچنین ممکن است کلیدها از یک خط دستوری ، که از روی یک پکیج کریپتو گرافی نصب شده ارجح بر زبان شما نصب شود. با همه این ها ، بازهم میگوییم با گم شدن کلید دوباره همه ارز شما از دست میرود.

پس بهترین کار فراهم کردن چندین نسخه از کلید و نگهداری از ان در جاهای امن مختلف است تا اگر یکی از آن ها از بین رفت نسخه دیگری داشته باشید.

خرید اتریوم

دریافت اتریوم در هر کشوری ، یا حداقل با ارز های مختلف متفاوت است. شما باید شخصی را آنلاین یا رو در پیدا کنید تا بتوانید مبالدله انجام دهید. همیشه گزینه هایی برای ملاقات یک فرد و خرید و فروش اتریوم وجود دارد. مبادله امکان تبدیل مستقیم اتریوم را به دلار یا بیت کوین فراه میکند. خرید اتریوم با ارزی دیگه میتواند قدم بزرگی باشد.

معمولا بیت کوین پر استفاده ترین ارز دیجیتال میباشد ، و مردم زیادی در سرتاسر دنیا علاقه دارند امبادلاتشان را با این ارز انجام دهند. بنابراین اگر شما برای نمونه میخواهید با روبل (واحد پول روسیه) اتریوم بخرید ، بهترین راه خرید بیت کوین و چنج کردن آن با اتریوم است.

استفاده از اتریوم

کاربرانی که اتریوم دارند چه میتوانند کنند؟ شاید با خواندن این مقاله احساس کرده باشید که کیف پول و هم چنین مبادلات ارز دیجیتال شبیه بیت کوین است. اما نرم افزارهای اتریوم تفاوت هایی دارند.کاربران با اتریوم میتوانند قراردادهای هوشمند درست کنند.(کدها براساس توافق صورت گرفته در قرار داد طی زمان مشخصی از بین میروند) بسته قرار دادهای هوشمند میتواند روی  ساخت نرم افزارهای غیرمتمرکز استفاده شود.

سیستم اتریوم چگونه است

پیش از اینکه جلوتر برویم بهتر است کمی در مورد اینکه سیستم اتریوم چگونه کار میکند صحبت کنیم. اتریو م و سایر ارزهای دیجیتال سیستمی گیج کننده دارند. شاید آن برای مقایسه کردن چیزی که ما تا الان میدانیم مفید باشد.

به رشته شماره های روی کارت اعتباریتان دقت کنید.این برای بانک ها از اهمیت خاصی برخوردار است تا تعیین کنند وقتی کارت کشیده میشود پول به کجا میرود. ارز های دیجیتال قابلیتی مشابه را ارائه میکنند تا شما شماره تشخیص هویت ایجاد و محل منابع مالی را مشخص کنید.

در این سیستم کاربر به دو جز اصلی برای تعیین هویت نیاز دارند : کلید عمومی و کلید شخصی. کلیدها با ارز دیجیتال به یکدیگر لینک میشوند. کلید عمومی به بقیه ارسال میشود بنابراین مشخص میشود اتریوم شما به کجا ارسال میشود. اگر دیگران بخواهند برای شما اتریوم ارسال کننده به یک آدرس نیاز خواهید داشت : رشته ای حاوی شماره و حروف نشات گرفته از کلید عمومی برای افرادی که میخواهند سکه  ارسال کنند.

برای خرج کردن این ارز شما به یک نشان با استفاده از کلید شخصی خود نیاز دارید ، کلیدی که به اسم دلالت دارد ، عملکردی شبه به پسورد دارد. در تقلید از کارت اعتباری ، از پین مشابه برای باز کردن منابع مالی در خود پرداز یا فروشگاه استفاده میکند.

پس ، مزیت این سیستم چیست؟ یک تفاوت کلیدی در بازکردن بلاک چینی است که کاربران میتوانند در هر زمانی برای منابع مالی خود ایجاد کنند. آن ها نیاز ندارند صبر کنند تا یک بانک ، اکانت برنامه یک بانک را تایید و کارت اعتباری را حاضر کند. توصیه میکنیم مقاله اتریوم چیست را نیز مطالعه کنید.

این مقاله ترجمه ای بود از how to use ethereum
برای خرید ماینر و تجهیزات ماینینگ و همچنین دریافت خدمات تخصصی تعمیر ماینر و فارم ماینینگ با تهران ماینر تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *