اتریوم, ارز دیجیتال, مقاله

چرا اتریوم فورک داد

علت فورک اتریوم

علت فورک اتریوم

در این نوشته به بررسی علت فورک اتریوم در سال 2016 میپردازیم .توصیه میشود برای آشنایی با واژه فورک ارز دیجیتال مقاله آن را در سایت مطالعه کنید. با تهران ماینر همراه باشید.

دو پیشبینی بلند مدت برای بروزرسانی ای که به طور انحصاری برای شبکه بلاک چین اتریوم دومین ارز دیجیتال دنیا ایجاد شده وجود دارد. در ساعت 19:57(UTC) ششمین و هفتمین آپدیت وسیع سیستمی به نرم افزار ، به نام های قستنطنیه و سنپترزبورگ  ، به ترتیب ، روی شبکه اصلی در بلاک 7280000 اعمال شد.

همانطور که در وب سایت مونیتورینگ بلاک چین Fork monitor دیده شد ، هیچ مدرکی که نشان دهد برخی از کاربران اتریوم هنوز روی نرم افزار قدیمی اتریوم فعالیت میکنند در دسترس نیست. هارد فورک های قدیمی اتریوم باعث عقب ماندگی ، بویژه در سال 2016 با اتریوم کلاسیک ، توسط گروهی که به اجرای نرم افزار قدیمی موقعی که یک آپدیت بحث برانگیز معرفی شد ادامه داده بودند شد.

هارد فورک اتریوم

بعنوان پیش زمینه ، قبل از هرگونه بروز رسانی بزرگ و یا هاردفورک  ، ماینرها و اپراتورهای نود از کاربران میخواستند نرم افزاری را نصب کنند که دقیقا روی بلاک مشابه بطور خودکار بروز رسانی میشد. این کار از اجرای همزمان دونسخه هم زمان و ناسازگار بلاک چین که باعث جدا شدن گسترده شبکه میشود جلوگیری میکند.

با فعال شدن ظاهری ، سنپترزبورگ بخشی از کدهای قستنطنیه را غیر فعال کرد و آن را امنیت هاست آن را به ماه ژانویه بازگرداند زیرا ، ضعف امنیتی آن امکان سرقت را برای هکرها فراهم میکرد.

“با بلاک چین ، هرکسی باید بروز باشد تا بتواند از ویژگی های جدید استفاده کند” این توضیح را تیلور موناهان –مدیرعامل کیف پول بلاک چین mycrpto  ارائه کرد.

“حدود دو هفته قبل از فورک ، همه بروز رسانی را انجام دادند اما هیچ یک از ویژگی ها فعال نشدند” این گفته موناهان در مصاحبه با coindesk بود . ” بعد در آن بلاک کذایی همه کاربرها بطور همزمان شروع به استفاده از ویژگی جدید کردند . پس ، این همان گونه مانع استفاده همزمان کشورهای مختلف میشویم. از این ماجرا هم بعنوان یک حرکت جمعی و هم بعنوان یک باگ نام برده میشود.

Mycrypto در حال حاضر 10 تا 15 سرور دارد که همه آن ها در از بروز ترین نسخه آپدیت شده استفاده میکنند. با نسخه بروز شده قستنطنیه و سنپترزبورگ چهار پروپوزال بهبود متفاوت روی شبکه اتریوم فعال شده بود (یکی از آن ها ویژگی است که یک corner case جدید رائه میکند که بر روی قرار داد غیرقابل تغییر تاثیر میگذارد)

زمان مطبوعاتی شدن، قیمت بازار برای اتریوم ، ارز اصلی شبکه ، جهش کوچکی از 135.14 دلار پیش از عرضه آپدیت داشت. در پایان میتوان گفت علت فورک اتریوم در سال 2016 موارد ذکر شده بود ، اما فراموش نکنید عوامل زیادی وجود دارند که در آینده میتوانند باعث هارد فورک اتریوم یا هر ارز دیگر شوند.

این نوشته ترجمه مقاله Ethereum Upgrades as Hard Forks Activate on Blockchain است.

برای خرید ماینر و تجهیزات ماینینگ و همچنین دریافت مشاوره تخصصی در زمینه فروش بیت کوین ، فارم ماینینگ با تهران ماینر تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *