ارز دیجیتال, مقاله

چرا دولت ها ارز دیجیتال میترسند

علل مخالفت با بیت کوین

علل مخالفت با بیت کوین

طبق ادعای بیت کوین ، شبکه بلاک چین بیت کوین اولین شبکه پرداخت غیر متقربه همسان است که امکان پرداخت توسط کاربران بدون واسطه بانک مرکزی را فراهم میکند. این عدم اقتدار مرکزی دلیل اصلی دولت ها برای مخالفت با ارز دیجیتال است. برای اینکه این وحشت را درک کنید ، بهتر است در مورد دولت ها ، ارزهای متداول و علل مخالفت با بیت کوین اطلاعاتی کسب کنید.

نکاتی در مورد ارزها که در آن به دولت اعتماد داریم

فیات اصطلاحی است برای توصیف ارزهای معمولی که توسط دولت ها بکار میرود ، ارزهای فیات دارای ارزش هستند زیرا دولت ها به آن ها اعتبار میدهند. برای بسیاری از مردم ، این حرف دولتمردان بی معنی است . بعلاوه ارزهای فیات هیچ پشتیبانی ملموسی ندارند. شما در ازای هرکالایی که برای شما ارزش داشته باشد نمیتوانید ارز را به دولت به باز گردانید.

ارزهای فیات بجز اعتماد به دولت هایی که آن ها را صادر کرده اند ، هیچ پشتیبان دیگری ندارند. اگر میخواهید کالای خود را تهیه کنید باید ارز فیات خود را با یک شخص یا نهاد که ارز فیات مورد نظر را قبول دارد مبادله کنید.

ضعف بیت کوینکنترل ارز توسط دولتدولت ها ارزهای فیات را تحت کنترل خود دارند. آن ها از بانک های مرکزی برای صدور یا جمع آوری پول استفاده میکنند . اینکار که سیاست پولی شناخته میشود ، برای اعمال نفوذ اقتصادی اعمال میشود. آن ها دیکته میکنند ، که ارزهای فیات چطور منتقل شوند ، این کار به آن ها این قدرت را میدهد که حرکت ارزها را ردیابی کند ، دیکته کنند چه کسی باید از این جابجایی سود ببرد ، مالیات میگیرد و فعالیت مجرمانه را شناسایی میکند.

همه این کنترل ها در صورت ورود ارزهای غیر دولتی از بین میرود. کنترل ارز توسط دولت تاثیرات زیادی دارد که شامل مهمترین سیاست مالی یک کشور ، محیط تجاری و تلاش برای کنترل جرم است.

سیاست مالی از علل مخالفت با بیت کویندر حالی که جرم تمام توجهات جامعه را به خود جلب میکند ، نقشی که ارز رایج یک کشور در سیاست پولی آن دارد ، تاثیر بسیار بیشتری دارد. از آنجایی که دولت ها به صورت عمدی مقدار پولی که در اقتصاد یک کشور در گردش میباشد را به منظور تحریک سرمایه گذاری و هزینه کردن ، ایجاد شغل یا جلوگیری ازتورم خارج از کنترل و رکود اقتصادی ، افزایش یا کاهش میدهند ، کنترل بر روی  ارز یک نگرانی بزرگ است. این موضوع زمینه ای پیچیده تر از این مقاله دارد.

سود ها و زیان های تجارت بیت کوینکاربران بیت کوین نیازی به سیستم بانکی ندارند. این ارز هنگامی در فضای مجازی بوجود می آید که کاربران از کامپیوتر های خود به عنوان ماینر برای حل الگوریتم های پیچیده ای که در واقع تاییدیه معاملات بیت کوین هستند استفاده میکنند.

پاداش این محاسبات همان بیت کوین یا ارزهای دیجیتال هستند که بدون هیچ واسطه ای مستقیما در حساب کیف پول مجازی ذخیره میشود. اگر بیت کوین و ارز دیجیتال دیگری یطور گسترده پذیرفته شود ، کل سیستم بانکی میتواند بی اهمیت شده و به فراموشی سپرده شود.

در حالی که ممکن است با توجه به رفتارهای اخیر صنعت بانکداری ، این سیستم شگفت انگیز بنظر بیاید ، اما این داستان طرف دیگری هم دارد. در صورت هک شدن پرداخت وام شما بدون بانک ، با چه کسی تماس میگیرید؟

هک بیت کوین

ارز دیجیتالچگونه میتوانید از پس انداز خود بهره مند شوید؟ در صورت عدم موفقیت انتقال دارایی یا بروز مشکل فنی ، چه کسی کمک میکند؟ در حالی که بحران مالی اعتبار بانکداران را حتی بدتر از گذشته میکند ، این هزینه ها درآمد و شغل زیادی در صنعت بانکداری جهانی ایجاد میکنند.

بدون بانک ، این مشاغل ، همانطور که در آمد مالیاتی این بانک ها و کارمندانشان ایجاد میشود ، ازبین میرود.مشاغل انتقال پول در دنیای مجازی ناپدید میشود. اگر کسی از بیت کوین استفاده کند ، هیچ کس به اتحادیه غربی و یا رقبای آن ها احتیاج ندارد.

نگرانی های جرم و جنایت از علل مخالفت با بیت کوینتمام مزایا و امتیازاتی که برای بیت کوین ( بطور کلی ارزهای دیجیتال ) که گفته شد ، با آمدن بحث غیر قابل ردیابی و پتانسیل سو استفاده برای جرائم مختلف از آن ، زیر سوال میرود. قاچاق مواد مخدر ، فحشا ، تروریسم و فعالیت های غیر قانونی خرابکارانه همه از قابلیت های جابجایی پول الکترونیک غیرقابل ردیابی استفاده میکنند.بازار آنلاین silk road از موارد مثبتی است که بنیانگذار آن برای موفقیت خود به بیت کوین اعتبار میدهد.

ظاهر دیگر بیت کوینبا تمام این تفاسیر ، نمیتوان انکار کرد که با توجه به خصوصیات ارزهای دیجیتالی ، این ارز ها قابلیت استفاده در طیف گسترده ای از فعالیت های غیر قانونی را دارا هستند ( چون غیر قابل ردیابی هستند بجای پول نقد در بسیاری از معاملات بکار برده میشوند.) ، در چنین شرایط استدلالی وجود دارد که به آن مشروعیت میبخشد ،  آن این است که بانک مرکزی با ایجادپول باعث رکود اقتصادی ، و بیکاری را تشدید و به یک سیستم بانکی جهانی مبنی بر سود آوری و فساد منجر شده است.

نکاتی که پیش از خرید بیت کوین باید بدانیدقبل از اینکه ارز رایج و بین المللی خود را به بیت کوین تبدیل کنید ، باید چند حقیقت غیرقابل انکار را بدانید. بیت کوین توسط یک برنامه نویس ( یا گروهی از برنامه نویس ها ) ایجاد شده است. M.T GOX بزرگترین سرویس مبادله ای که دلا را به بیت کوین تبدیل میکند ، هنگامی که هکرها ادعا کردند صدها میلیون دلار بیت کوین را از آن به سرقت برده اند به طرز وحشتناکی شکست خورد.

یکی از کاربران هک شده ادعا کرد در آمد او تا قبل از هک شدن 6/8 میلیون دلار بوده ، که بدنبال این ادعا سایر مال باختگان نیز هکرها را مقصر ضرر و زیان خود اعلام کردند.

فورک ارز دیجیتالماهیت ارز های دیجیتالی همین است ، چیزی را نمیتوانید نگه دارید یا لمس کنید. ارزش بیت کوین و ارزهای دیجیتالی بطرز قابل توجهی دارای نوسان میباشد. این سیستم از طریق برنامه نویس ( برنامه نویسان ) ناشناسی ایجاد شده و از نتدی استفاده میکند که درک آن برای بسیاری از افراد پیچیده است. از آنجایی که بیت کوین در کامپیوتر کاربران ذخیره میشود ، اگر اقدامات امنیتی و آنتی ویروس های قوی بکار نبرده باشند ، خطر سرقت بیت کوین های آن را تهدید میکند.

در این زمینه مقاله ای توسط بانک مرکزی اتحادیه اروپا ، مطابق با طرح ارزهای دیجیتالی منتشر کرده است. بطور خلاصه ، اگر شما از بیت کوین استفاده میکنید ، شما برای سرمایه گذاری پولتان به سیستمی که درک درستی از آن ندارید ، افرادی که هیچ شناختی از آن ندارید اعتماد میکنید.

در بازار سرمایه گذاری سنتی چنین ویژگی هایی میتواند باعث تردید و مخالفت با این گونه ارزها شود. جالب تر اینجاست که طبق گزارش بانک مرکزی اروپا بیت کوین فقط یکی از چند هزار ارز دیجیتال رایج در سرتاسر دنیا میباشد که در گردش است. در چنین شرایطی حتی اگر فرض را بر این قرار دهیم که بیت کوین شکست بخورد یا تاثیر خیلی کوچکی در عرصه جهانی داشته باشد ، یکی از همین ارزها تفکر جهانی را نسبت به آن تغییر میدهد.

منبع

https://www.investopedia.com/articles/forex/042015/why-governments-are-afraid-bitcoin.asp

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *