ارز دیجیتال, مقاله

چرا پروژه E2C کلاهبرداری است؟

ارز دیجیتال E2C

ارز دیجیتال E2C

ارز دیجیتال E2C یکی از پدیده های روز صنعت بلاک چین است ، ارزی که به گفته بسیاری از افراد کلاهبرداری بوده و قربانی های زیادی در سرتاسر دنیا به همراه داشته . در تهران ماینر ما نیز وظیفه خود دانستیم تا در حد توانایی  بررسی های لازمه را انجام دهیم و به هموطنان عزیز نیز  ارائه کنیم . با بررسی این پروژه E2C با ما همراه باشید.

ادعای توسعه دهندگان E2C

ارز دیجیتال E2C براساس ادعای توسعه دهندگان آن آخرین پلتفرم بلاک چین است که برای ارائه راه حل مشکلات شبکه بلاک چین توسعه یافته است. این برنامه با استفاده از زیرساخت های ERC-20 گسترش داده شده تا سازگاری بازار را آسان تر کند. هنگامی که این سیستم به بلوغ برسد ما به proof of stake میرویم تا این سیستم را عادلانه تر و با محیط زیست سازگارتر کنیم. 200 سال از اخرتاع برق میگذرد و بشر همچنان با مشکلات جهانی مربوط به آن دست و پنجه نرم میکند. برق بسیار گران قیمت است اما بدتر از آن این است که با گذشت 200 سال از آن میلیون ها انسان در سراسر دنیا هنوز به آن دسترسی ندارند. این هدف پشت پلتفرم ماست. ارز دیجیتال E2C (توکن) به مردم سراسر دنیا اجازه میدهد تجارت و مبادلات خود را ساده تر و به صرفه تر انجام دهند و در عین حال به ساخت آینده ای سبزتر و پایدار کمک کنند. ما میدانیم تولید انرژی همچنان فرآیندی دشوار است .

ما در حال توسعه نسل جدیدی از پنل های خورشیدی هستیم که هزینه کمتری دارد و فضای بسیار کمتری اشغال میکند. روش فعلی تولید برق پایدار و مقرون به صرفه و سالم نیست. آنچه دنیا در مواجهه با این امر نیاز دارد، انتقال انقلابی به جریان اصلی است ، الگویی در تجارت انرژی که به مردم جهان امکان بهره مندی از انرژی برق در سرتاسر دنیا را میدهد.

چیزی که در بالا دیدیم ادعای توسعه دهندگان ارز دیجیتال E2C است اما با فرض اینکه ادعای کاربران  اینترنت در مورد کلاهبرداری توسعه دهندگان این ارز دروغ است ، به بررسی دلایل منطقی در مورد اینکه چرا باید به این ادعا مشکوک باشیم میپردازیم . با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال Stellar

ارز دیجیتال eletronic energy coin

چرا ارز E2C کلاهبرداری است

شاید شایع ترین دلایل این کلاهبرداری بودن پروژه ارز دیجیتال E2C ، همان نشانه های اغلب کلاهبرداری های از این دست است که در زیر به مرور آن میپردازیم:
  • نبود جزییات دقیقی از توسعه دهندگان
حتی اگر بخواهیم از نظر تاثیر روانی برای موفقیت یک پروژه صحبت کنیم ، متوجه میشویم شهرت و اعتبار توسعه دهنده میتواند تاثیر زیادی در شناخته شدن و جلب شدن افکار عمومی به سمت یک پروژه باشد. فرض کنید شما از علاقمندان به فناوری هستید و اخباری از یک پروژه نوظهور به گوشتان برسد که حامی آن مثلا بیل گیتس است ، همین نام بیل گیتس کافیست که شما به اعتبار پروژه اعتماد کنید یا حداقل در مورد آن بیشتر مطالعه کنید. با بررسی هویت افرادی که در سایت پروژه از آن ها به عنوان تیم توسعه دهنده یاد شده ، متوجه شدیم از این افراد هیچ پرونده یا رزومه ای در هیچ پایگاه اطلاعاتی معتبر وجود ندارد. و اگر بیشتر در مورد آن ها بخواهیم بررسی کنیم نهایت به چندین اکانت ناقص با اطلاعات غیرقابل اعتماد در لینکدین میرسیم.
  • عدم وجود مشاور
در دنیای واقعی تمامی پروژه هایی که قصد تامین مالی از طریق ICO دارند ، از افراد با سابقه و معتبر به عنوان مشاور بهره میگیرند و این موضوع در تمامی اینگونه پروژه ها از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است. اگر نگاهی به سایت پروژه E2C یعنی electronicenergycoin.com بیندازیم در هیچ جای سایت هیچ اسمی از مشاور دیده نمیشود. حال آنکه افراد بزرگ و با سابقه در زمینه فناوری بلاک چین بسیار شناخته شده و مشهور هستند.
  • عدم وجود عنوان پروژه در منابع اطلاعاتی معتبر
منابع اطلاعاتی معتبر فراوانی برای پروژه های ICO در سرتاسر اینترنت وجود دارند. اکثر ICO ها در این سایت ها به ثبت میرسند. موارد بسیار نادری وجود دارند که در اینگونه سایت ها ثبت نشده باشند. ما با جستجوی کلی در بعضی از معروفترین این منابع اطلاعاتی هیچ گونه اسمی از این پروژه یا توسعه دهندگان آن مشاهده نکردیم.
  • نشانه های مشکوک در وبسایت اصلی
وقتی وارد سایت این پروژه میشوید هیچ گونه آدرس ، شماره تماس یا حتی یک ایمیل ساده برای ارتباط با تیم توسعه دهنده یا مدیر اجرایی پروژه پیدا نمیکنید ( غیرقابل باور ولی واقعی) وقتی بیشتر در جزییات سایت دقت میکنید میبینید هیچ گزینه ای برای عضویت در سایت وجود ندارد و تمام لینک های موجود ، لینک هایی هستند که با هدف زیر مجموعه گیری در سایت قرار داده شده اند.

ارز دیجیتال EOS

E2C coin

  • ردی از سوابق کلاهبرداری
با کمی جستجوی اینترنتی متوجه میشوید افرادی هستند که مدارکی دال بر کلاهبردار بودن تیم توسعه دهنده ارائه میکنند . افراد پشت پرده پروژه ارز دیجیتال E2C افرادی هستند که سابقه کلاهبرداری بزرگ مانند VGMC ، Adrows و اخیرا world wide energy (نام دیگر همین پروژه را داشته اند)
  • نبود ویدیو برای پروژه
وقتی سایت پروژه را جستجو میکنید ویدیویی در مورد توضیح این پروژه وجود ندارد. اگر شما وبسایت اغلب پروژه های بزرگ را دیده باشید ، حتما دیده اید این وبسایت ها دارای ویدیوهایی از مصاحبه با افراد تیم توسعه و توضیح آن ها در مورد پروژه هستند این در حالی است که در مورد این پروژه شما هیچ گونه ویدیویی را که کوچکترین تصویری  از عوامل پشت پرده باشد ، نخواهید یافت . تنها ویدیوی موجود ، ویدیویی از یک کنفرانس است که به گونه ای حرفه ای تصویر برداری شده و چهره هیچ یک از اشخاص حاضر در کنفراس مشخص نیست ( بعید نیست کنفرانس موجود در ویدیو نیز فقط یک صحنه سازی باشد)
  • عدم وجود بخش نظرات در سایت
همانطور که میدانید در اغلب سایت های معتبر بخش هایی برای ارائه نظرات وجود دارد که کاربران میتوانند در آن به تبادل نظرات و تجربیات خود در زمینه مورد بحث بپردازند. در سایت پروژه ارز دیجیتال E2C شما نه تنها نمیتوانید هیچ گونه نظری از کاربران و سرمایه گذاران سایت ببینید ، بلکه اصلا چنین قابلیت و بخشی در سایت وجود ندارد . این بسیار احمقانه بنظر میرسد که حتی سایت های مربوط به اخبار سرگرمی و فروشگاه های اینترنتی کوچک دارای بخش نظرات کاربران هستند و امکان تبادل نظر را فراهم کرده اند اما در سایتی که طبق ادعای افراد پشت پرده آن برای پروژه ای در سطح جهانی است چنین امکان پیش و پا افتاده ای فراهم نشده است.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *